Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skończyły się okladziny od hamulca w kosiarce, co dajecie?

09 Jul 2012 19:23 3266 4
 • Level 15  
  Kosiarka elektryczne 1500W marki noname, roczna. Po rozebraniu silnika okazało się, że okładziny hamulca mechanicznego są wytarte, a hamulec jest zatrzymywany całym obwodem obudowy, a przez to kosiarka nie może wystartować.

  Czego używacie w zastępstwie tych okładzin lub gdzie można to kupić?
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 39  
  Nie wiemy o szczegółach więc trudno radzić. Ale całkiem niedawno bawiłem się z podobnym urządzeniem, gdzie start był utrudniony i z czasem niemożliwy. Okazało się, że wadliwie centrowany wirnik co skutkowało ocieraniem o stojan. Mnie wyglądało, że ktoś już rozbierał i trochę źle złożył, ale użytkownik zapierał się. Czyli obejrzyj i oceń stan szczeliny między wirnikiem i stojanem. W tym przypadku tarcza hamulca z założenia trze o pokrywę silnika (chyba, że po drugiej tarczy śladu już nie było).
 • Level 15  
  Wirnik jest prosty. Szczelina idealna. Chodzi fajnie bez noża, ale z nożem już ma problem. Druga tarcza? Tam jest tylko jedno kółko metalowe, które jest przyciągane do wirnika, a podczas hamowania trze całą powierzchnią o aluminiową obudowę przeco obudowa się grzeje. Wcześniej obudowie były dwie okładziny, które zostały starte do zera, a raczej poziomu obudowy. Na próbę założyłem kawałki twardej gumy, ale nie mam przekonania co do tego pomysłu, dlatego chciałbym się do wiedzieć o jakiś inny trwały materiał.

  Myślisz że powinno tam być jeszcze jedno kółko? Silnik był zalany olejem, także mogło się tam coś podziać.

  Może uda się później wrzucić te zdjęcia.
 • Level 15  
  Złożyłem tą kosiarkę, w ten sposób, że hamulec został ograniczony poprzez tuleje, po wytarciu wspomnianej gumy po prostu nie będzie hamulca, a podejrzewam, że nastąpi to bardzo szybko. Próbowałem wycinać okładziny z klocków hamulcowych, ale jest to na tyle mozolne, że aż nie opłacalne.

  Pytanie, jakiego materiału użyć na okładziny nadal aktualne. Wcześniejszy materiał był twardy, ale jednocześnie sprężysty.