Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naładować nową baterie Sony Vaio

09 Lip 2012 20:29 2866 6
  • Poziom 25  
    Witam mam problem z baterią od Sony Vaio VGN-FZ21e. Nowa bateria(VGP-BPS8) została zakupiona na jednej z aukcji na znanym portalu internetowym, po włożeniu do laptopa działała ale nie dało się jej naładować. Jak się okazało trzeba było zainstalować sterowniki o których nikt nie wspominał a ja pierwszy raz o czymś takim słyszałem. Sprzedawca powiedział o tych driverach ale żeby można było je zainstalować bateria musi być naładowana ponad 30% i tu zaś sprzedawca powiedział ze trzeba ją naładować "specjalistycznym sprzętem". Teraz mam pytanie czy można w jakiś sposób naładować tą baterie np zasilaczem laboratoryjnym albo czym podobnym? (dysponuje zapleczem elektronicznym) albo czy da się w jakiś sposób wymusić instalacje owego sterownika bez baterii?

Pozdrawiam Elektrodowiczów PiM_FM
  • Poziom 43  
    PiM_FM napisał:
    Sprzedawca powiedział o tych driverach ale żeby można było je zainstalować bateria musi być naładowana ponad 30% i tu zaś sprzedawca powiedział ze trzeba ją naładować "specjalistycznym sprzętem".

Pierwsze czytam coś takiego.
    Czasem sprzedawca nie wcisną uszkodzonej baterii.
    Podaj dokładny model tego laptopa.
  • Poziom 25  
    VGN-FZ21e poprawiłem już w 1poscie. Dodam ze bateria jest widziana przez program Battery Mon.
  • Poziom 43  
    Jak jest widoczna i nie ładuje, to jest uszkodzona bateria lub układ ładowania laptopa.
  • Poziom 25  
    Bateria ładuje się tylko przez kilka sekund. Laptopa bym tu nie podejrzewał bo na starej baterii nie było jakiś sporych problemów oprócz tego ze trzymała 5minut i ładowała się tylko do 80%.
  • Poziom 43  
    No cóż bateria z Allegro...
    Jak ma GW to odsyłać.
  • Poziom 8  
    Panowie nie piszcie bzdur.
    Na 90% bateria nie jest uszkodzona...
    1. W laptopach jest jakieś zabezpieczenie. Żeby nowa (nieorginalna) bateria się ładowała trzeba zainstalować odpowiedni programik (znajdujący się zwykle na załączonej płytce cd).
    Dlatego
    1. NIE WOLNO !!!!!! wkladac baterii i uruchamiac laptopa przed zainstalowaniem tego "dodatku" gdyż rozładujemy baterie poniżej 30% naładowania i wtedy nie da się nic zrobić....

Ja tak miałem- myślałem, że się wścieknę bo pierwsze co robiłem po wyciągnięciu baterii z pudełka to włożyłem do laptopa żeby sprawdzić czy działa... rozładowałem dużo poniżej poziomu 30% naładowania. Później wyczytałem w internecie że przy pierwszym uruchomieniu należy zachować ww. procedury inaczej będzie problem.

Udało mi się wygrać z problemem. Jak kolega pisał po włożeniu baterii ładuje się tylko kilka chwil.... to sobie proszę wyobrazić pół dnia siedziałem wkładając baterię i wyciągając by mogła się choć chwilkę podładować i tymi małymi krokami (ładując po kilka chwil) osiągnąłem minimalny próg naładowania 30 % !!!!! dopiero później zadziałał programik dołączony na płycie a ja odetchnąłem z ulgą. Tak więc obyło się bez specjalnych urządzeń itp.... ale nerwów nie brakowało. Myślę że odsyłanie baterii nic nie da bo łatwo wykazać że rozładował Pan/i poniżej poziomu 30%,. Z wkładaniem i wyciąganiem baterii w trakcie pracy laptopa też trzeba uważać żeby go nie uszkodzić - mnie nie zależało bo mój Vaio był "wiekowy" i i tak planowałem zmianę.