Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak naładować nową baterie Sony Vaio

09 Jul 2012 20:29 2923 6
  • Level 25  
    Witam mam problem z baterią od Sony Vaio VGN-FZ21e. Nowa bateria(VGP-BPS8) została zakupiona na jednej z aukcji na znanym portalu internetowym, po włożeniu do laptopa działała ale nie dało się jej naładować. Jak się okazało trzeba było zainstalować sterowniki o których nikt nie wspominał a ja pierwszy raz o czymś takim słyszałem. Sprzedawca powiedział o tych driverach ale żeby można było je zainstalować bateria musi być naładowana ponad 30% i tu zaś sprzedawca powiedział ze trzeba ją naładować "specjalistycznym sprzętem". Teraz mam pytanie czy można w jakiś sposób naładować tą baterie np zasilaczem laboratoryjnym albo czym podobnym? (dysponuje zapleczem elektronicznym) albo czy da się w jakiś sposób wymusić instalacje owego sterownika bez baterii?

Pozdrawiam Elektrodowiczów PiM_FM
  • Level 43  
    PiM_FM wrote:
    Sprzedawca powiedział o tych driverach ale żeby można było je zainstalować bateria musi być naładowana ponad 30% i tu zaś sprzedawca powiedział ze trzeba ją naładować "specjalistycznym sprzętem".

Pierwsze czytam coś takiego.
    Czasem sprzedawca nie wcisną uszkodzonej baterii.
    Podaj dokładny model tego laptopa.
  • Level 25  
    VGN-FZ21e poprawiłem już w 1poscie. Dodam ze bateria jest widziana przez program Battery Mon.
  • Level 43  
    Jak jest widoczna i nie ładuje, to jest uszkodzona bateria lub układ ładowania laptopa.
  • Level 25  
    Bateria ładuje się tylko przez kilka sekund. Laptopa bym tu nie podejrzewał bo na starej baterii nie było jakiś sporych problemów oprócz tego ze trzymała 5minut i ładowała się tylko do 80%.
  • Level 43  
    No cóż bateria z Allegro...
    Jak ma GW to odsyłać.
  • Level 9  
    Panowie nie piszcie bzdur.
    Na 90% bateria nie jest uszkodzona...
    1. W laptopach jest jakieś zabezpieczenie. Żeby nowa (nieorginalna) bateria się ładowała trzeba zainstalować odpowiedni programik (znajdujący się zwykle na załączonej płytce cd).
    Dlatego
    1. NIE WOLNO !!!!!! wkladac baterii i uruchamiac laptopa przed zainstalowaniem tego "dodatku" gdyż rozładujemy baterie poniżej 30% naładowania i wtedy nie da się nic zrobić....

Ja tak miałem- myślałem, że się wścieknę bo pierwsze co robiłem po wyciągnięciu baterii z pudełka to włożyłem do laptopa żeby sprawdzić czy działa... rozładowałem dużo poniżej poziomu 30% naładowania. Później wyczytałem w internecie że przy pierwszym uruchomieniu należy zachować ww. procedury inaczej będzie problem.

Udało mi się wygrać z problemem. Jak kolega pisał po włożeniu baterii ładuje się tylko kilka chwil.... to sobie proszę wyobrazić pół dnia siedziałem wkładając baterię i wyciągając by mogła się choć chwilkę podładować i tymi małymi krokami (ładując po kilka chwil) osiągnąłem minimalny próg naładowania 30 % !!!!! dopiero później zadziałał programik dołączony na płycie a ja odetchnąłem z ulgą. Tak więc obyło się bez specjalnych urządzeń itp.... ale nerwów nie brakowało. Myślę że odsyłanie baterii nic nie da bo łatwo wykazać że rozładował Pan/i poniżej poziomu 30%,. Z wkładaniem i wyciąganiem baterii w trakcie pracy laptopa też trzeba uważać żeby go nie uszkodzić - mnie nie zależało bo mój Vaio był "wiekowy" i i tak planowałem zmianę.