Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 Rozkodowany alarm po wymianie baterii w pilocie

Micha_zz 09 Lip 2012 20:50 5248 8
  • #1 09 Lip 2012 20:50
    Micha_zz
    Poziom 11  

Witam, otóż wyczerpała się bateria w jednym pilocie i nie działał centralny zamek. Kupiłem baterię, wymieniłem i centralny działa, ale po zamknięciu samochodu (którymkolwiek kluczykiem) po 30 sekundach włącza się alarm, syrena wyje, kierunkowskazy świecą. Po otwarciu wszystko ucicha. Próbowałem przyuczać kluczyki, czyli jeden w stacyjkę na zapłon, drugi w drzwi itd. ale nic to nie dało. Próbowałem też odłączać akumulator ale na nic, dalej to samo. Jakieś pomysły co się mogło stać? Pomóżcie bo jadąc gdzieś nie mogę zamknąć samochodu bo po 30 sek. zaczyna wyć. Ogólnie kluczyków mam 3, jeden oryginalny płaski i dwa dorobione scyzoryki którymi steruję centralnym radiowo. Nawet jak płaskim zamknę samochód zamkiem kierowcy to alarm zaczyna wyć. Alarm jest oryginalny (czujniki w środkowych słupkach). Albo ma ktoś pomysł jak najprościej odłączyć lub zdezaktywować alarm abym mógł jeździć bez niego dopóki problemu nie rozwiążę?

• #2 09 Lip 2012 21:21
    Ireneo
    Poziom 39  

Fabryczny alarm jest wyłączany z wkładki i steruje klaksonem nie syreną.
    Sprawdź przy alarmie jaka linia go wzbudza.

• #3 09 Lip 2012 21:28
    Micha_zz
    Poziom 11  

Jak to sprawdzić? Z elektryki jestem kiepski, ale też dwóch lewych rąk nie mam, więc "łopatologicznie" krok po kroku bym prosił.

• #4 09 Lip 2012 21:37
    Ireneo
    Poziom 39  

Określ najpierw fabryka czy dostawka,potem kontrolką bo znając życie to dostawka syrenką daje.Masz masę na drzwi i masę na czujniki dodatkowe.Coś masz po 30 s lub awarie systemu.

• #5 09 Lip 2012 21:44
    Micha_zz
    Poziom 11  

Alarm jest fabryczny. właśnie źle opisałem nie wyje syrena tylko klakson.

• #7 10 Lip 2012 21:40
    Micha_zz
    Poziom 11  

Jak odłączyć ultradźwięki? Rozebrać słupki i dobrać się do nich bezpośrednio? Jeszcze jedno pytanie do czego służy przycisk na środkowym słupku zaraz za fotelem kierowcy? Wciskałem go ale bez skutku, dalej zaczyna trąbić po zamknięciu auta.

• #8 11 Lip 2012 20:43
    Ireneo
    Poziom 39  

Micha_zz napisał:
    Rozebrać słupki i dobrać się do nich bezpośrednio?

Tak spróbuj.

• #9 24 Wrz 2012 18:56
    Micha_zz
    Poziom 11  

Problem został rozwiązany u elektryka, zrobiło się zwarcie w module alarmu i widział cały czas któreś drzwi otwarte. Naprawione, koszt 150 zł.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME