Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio PEIYING PY 9907 podłączenie pod ster. kierownicy BMW ?

09 Lip 2012 21:12 14491 3
  • Poziom 10  
    Witam chce podłączyć radio Peiying PY 9907 pod kierownicę i mam kilka pytań.

W instrukcji pisze ze są trzy kable do podłączenia pod sterowanie kierownicy czyli [KEY1] Brązowy [KEY2] Brązowo-Czarny i masa [GND] Czarny z tymi samymi przewodami instalacji samochodowej problem w tym ze mało która instalacja ma te kolory kabli, wiem że w BMW stosują też różne adaptery ale radio ma o tyle lepszą opcje ze wystarczy podłączyć te trzy wymienione wyżej kable i można zaprogramować w samym radiu co na kierownicy odpowiada jakiej funkcji

Problem w tym ze Masę wiem gdzie podłączyć ale nie wiem co to są te KEY1 i KEY2 za kable pewnie plus. ale w mojej wtyczce z instalacji BMW E46 kable mają inny kolor

dodaje schemat wtyczki radia z opisem po niemiecku i zdjecie z instrukcji radia schamat może ktoś wie gdzie wpiąć ten key1, i key2 z radia by móc zaprogramować przyciski

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Połącz KEY1 z KEY1 oraz KEY2 z KEY2.
    W żadnym wypadku, nigdy w instalacjach samochodowych nie sugeruj sie kolorami przewodów!

N.
  • Poziom 10  
    Nawigator napisał:
    Połącz KEY1 z KEY1 oraz KEY2 z KEY2.
    W żadnym wypadku, nigdy w instalacjach samochodowych nie sugeruj sie kolorami przewodów!

N.

tak tylko ze ja właśnie nie wiem co we wtyczce bmw odpowiada key1 i key2 to ten problem ta wtyczka w instalacji auta z opisem jest poniżej

Pin 15 to jest masa a ktory pin może odpowiadać za podłączenie key1 i key2 hmm o to jest pytanie...
  • Poziom 33  
    No więc jak nie ma tych sygnałów we wtyku samochodu to nic nie możesz podłączać bo efektem może być siwy dym.
    W takich przypadkach potrzebny jest adapter który zamieni cyfrowy sygnał sterowania z kierownicy (w tym BMW jest to I-bus) na analogowy sygnał który odczyta z kolei radio PEIYING (co za nazwa...).
    Obawiam się czy takie są w ogóle dostępne. Ja nie spotkałem.

N.