Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf IV dusi sie przy dodaniu gazu

grehio 09 Jul 2012 23:37 9558 6
 • #1
  grehio
  Level 11  
  Witam. Posiadam golfa 4 z gazem gdy wcisnę pedał gazu gwałtownie przydusi się i wtedy normalnie wejdzie na obroty. A pod maska jak dodam gazu zasysa mi powietrze tak jakby pod przepustnica albo korkiem zaznaczonym na rys od czego on jest? Golf IV dusi sie przy dodaniu gazu
 • #2
  artmik
  Level 12  
  Filtr powietrza, gazu czysty?
  Jaka to instalacja - może trzeba wyregulować?
 • #3
  grehio
  Level 11  
  Instalacja koltec necam. Filtr kilka dni temu wymieniony czyszczony i regenerowany parownik i rozdzielacz. Jak dodaje gazu to gdzieś słychać takie zassanie chwilowe podczas przyduszenia sie przy gwałtowniejszym dodaniu gazu. Na benzynie jest ok.
 • #4
  artmik
  Level 12  
  grehio wrote:
  czyszczony i regenerowany parownik


  Być może to jest przyczyna, a właściwie to nie/źle wyregulowany parownik Przydałaby się wizyta w warsztacie i prawidłowa regulacja całej instalacji.
 • #5
  grehio
  Level 11  
  Znalazłem przyczynę złe ciśnienie na reduktorze teraz moje pytanie. Czy mogę je ustawić zwykłym manometrem z dorobioną końcówka z gwintem m6? Wiem ze na reduktorze są 2 śruby do regulacji ciśnień 1 i 2 stopnia. Czy przy regulacji 1 stopnia odpinać przewód od powietrza i czy to robić podczas pracującego silnika?
 • #6
  artmik
  Level 12  
  A jaki to parownik?
  Jeśli są dwie śruby, to jedna służy do regulacji czułości membrany - jeśli ją odkręcasz to reduktor łatwiej (i więcej) popuszcza gazu, a druga do ustawienia stałej dawki gazu.
  Najlepiej pojechać do gazownika aby wyregulował, bo regulacja bez przyrządów to takie "błądzenie po ciemku".
 • #7
  grehio
  Level 11  
  To jest instalacja koltec i reduktor koltec VG 392 i tam jest regulacja 2 śruby jedna ciśnienie reduktora droga rozdzielacza a ja chce wiedzieć czy na odpalonym silniku itd?