Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

canon pixma ip1000 pampers

azarach 11 Apr 2006 14:04 91081 41
    jakub-87
    Level 11  
    W IP 4000dostęp jest analogiczny?
    Czyli:

1. service/factory test printout, including ink sensor check
    2. EEPROM info printout
    3. EEPROM initialization
    4. Clear the waste-ink counter ?
    idoll
    Level 13  
    witam mam pytanie wszystkie opisane sposoby juz sprawdzilem ale mój iP3000 nadal pokazuje przepelnienie pampersa :(
    skonczyly mi sie juz pomysly :(
    moze cos zle robie prosze o lopatologiczny opis jak to zrobic :)
    update :
    dalem rade nie wiem jeszcze jak ale dalem :)
    szadziofczp
    Level 12  
    Witam.

Pytanko do elektor w sprawie twojego programu.
    Canona ip1000 wykrywa, pokazuje tez poprawnie port usb na jakim jest drukarka, ale nie wiem za bardzo jak zresetowac eprom i czy trzeba zrobic cos jeszcze??
    Mozesz napisac co i jak krok po kroku??

dzieki i pozdrawiam :)
    Tituf
    Level 1  
    Qrde a ja dalej nie moge nic zrobić z moim canonem ip1000 plx (chodzi o cholerny efektg pampersa nie moge go usunąć:/)
    szamanka
    Level 1  
    Hej kochani!:D
    Bardzo dziękuje za pomoc...głowiłam sie nad resetowaniem pampersa w mojej drukareczce a tu prosze jacy pomocni ludzie!:idea:
    Pozdroawiam wszystkich!esti
    szoter1
    Level 1  
    mam drukarke MPC 200 photo wyskoczyl mi ten bląd wiecie moze jak temu zaradzić
    Kwasek27
    Level 14  
    MI sie udalo zrobic dwie drukarki IP 1000 takim sposobem (byl blad przepelnionego pampersa):

W zwiazku z tym ze kombinacja klawiszy dziala tylko do czasu jak sie nie wylaczy kabel zasilajacy, wiec trzeba zrobic tak:

wyciągasz kabel zasilający
    wciskasz przycisk włączania
    trzymasz go i włączasz kabel zasilający
    trzymając przyciśnięty przycisk zasilający wciskasz 2 razy przycisk od papieru
    puszczasz wszyskto i jest ok

Potem jak drukarka nie sygnalizuje juz bledu, trzeba zastosowac program do resetowania epromu, na elektrodzie wersja dla i350. Stosowanie programu przy migajacych diodach u mnie nic nie dawalo poniewaz progarm sie zwieszal.
    Bender83
    Level 11  
    szadziofczp wrote:
    Witam.

Pytanko do elektor w sprawie twojego programu.
    Canona ip1000 wykrywa, pokazuje tez poprawnie port usb na jakim jest drukarka, ale nie wiem za bardzo jak zresetowac eprom i czy trzeba zrobic cos jeszcze??
    Mozesz napisac co i jak krok po kroku??

dzieki i pozdrawiam :)

To mój pierwszy post więc witam wszystkich :)

Ja właśnie poradziłem sobie w następujący sposób:
    Na początku odblokowałem drukarkę sposobem, który był podany wcześniej:
    1. Wyłaczyć kabel zasilający
    2. Wcisnąć przycisk zasilania i podłączyć kabel zasilający
    3. Dwa razy wcisnąć przycisk kontynuacji wydruku

Wtedy komputer wykrył mi drukarkę na nowo pod innym numerem portu USB.

Uruchomiłem program serwisowy i wykonałem następujące kroki:
    1. Ustawienie portu USB na ten, pod którym zainstalowana jest drukarka
    2. Wybrałem "Get Device ID" (nie wiem czy było to potrzebne, ale tak zrobiłem)
    3. W ramce "Test Print" zaznaczyłem "Eprom clear"
    4. Wcisnąłem przycisk z ramki "Set Destination" - "ip1000"

Od tej pory drukarka nawet po wyjęciu kabla zasilającego na dłuższy czas nie komunikuje przepełnionego pampersa.
    Do wyczyszczenia epromu użyłem programu, który załączam i jest podobno dokładnie do drukarki ip1000.
    ko-ma
    Level 10  
    Wielu z Was pisze, że program resetujący dla Canona Pixma IP1000 nie działa . Otóż działa on, ale zazwyczaj jest jeden myk :
    Njpierw trzeba przeprowadzić kasowanie za pomocą przycisków - może świecić wyłącznie zielona kontrolka, żadnego migania.
    Po uruchomieniu programu wybrać trzeba port drukarki ( czasami są widoczne dwa - w folderze drukarek jest zapewne kopia sterownika ).
    Następnie wybrać drukarkę - program musi ją rozpoznać ( wyswietli jej dane ) .
    Teraz zaznaczamy opcję kasowania eprom - i wydajemy komendę druku strony testowej ( autentycznie zostanie wydrukowana ) .
    Oczywiście uprzednio drukarka musi zostać prawidłowo zainstalowana w systemie.
    Pozdrawiam.
    nevtonx
    Level 11  
    a ja mam pytanie jak moge zresetowac Canona
    I950 ?