Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kody do pilota dekodera dvb-t - Cabletech URz0083

zbyszek_2013 10 Jul 2012 09:31 24493 9
    zbyszek_2013
    Level 12  
    Posiadam w/w dekoder i mam ogromne problemy z pilotem. Pilot ten działa masakrycznie. Bardzo trudno się z niego korzysta.
    W związku z tym chciałbym kupić jakiegoś innego pilota (zapewne uniwersalnego) i chciałbym go zaprogramować.
    Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
    Pozdrawiam.
    egon42
    Level 37  
    Kolego każdy pilot uniwersalny ma inne kody tak że będziesz miał pilot to musisz sobie poszukać. Z 2 strony tuner pewnie jeszcze na gwarancji to trzeba go reklamować.
    dybas
    Level 37  
    zbyszek_2013 wrote:
    Pilot ten działa masakrycznie. Bardzo trudno się z niego korzysta.

Mieszasz dwa problemy. Pierwszy to fatalna jakość wykonania pilota. Trzeba dość mocno naciskać klawisze. Drugi problem to czułość i umiejscowienie odbiornika podczerwieni w dekoderze co wymusza staranne i na wprost celowanie pilotem. Ten typ tak ma.
  • Helpful post
    @GUTEK@
    Level 30  
    Odkleiłeś folię z tej przezroczystej szybki za którą jest między innymi odbiornik pilota w tunerze?

Ta folia może być słabo widoczna, ale jest tam przyklejona i jej odklejenie trochę poprawia czułość odbiornika.
  • Helpful post
    TagSag
    Level 12  
    Jak kupisz pilota to tam będzie taka książeczka ze wszystkimi kodami.
    zbyszek_2013
    Level 12  
    dybas wrote:
    zbyszek_2013 wrote:
    Pilot ten działa masakrycznie. Bardzo trudno się z niego korzysta.

Mieszasz dwa problemy. Pierwszy to fatalna jakość wykonania pilota. Trzeba dość mocno naciskać klawisze. Drugi problem to czułość i umiejscowienie odbiornika podczerwieni w dekoderze co wymusza staranne i na wprost celowanie pilotem. Ten typ tak ma.

I dlatego chcę spróbować z innym pilotem.

@GUTEK@ wrote:
    Odkleiłeś folię z tej przezroczystej szybki za którą jest między innymi odbiornik pilota w tunerze?

Szybka jest czysta, bez folii.

Dodam jeszcze, że pilot był już wymieniany.
    Sam już nie wiem, czy to tylko wina pilota czy odbiornika podczerwieni w dekoderze.
    egon42
    Level 37  
    No to trzeba reklamować tuner jak źle działa razem z pilotem.
    User removed account
    User removed account  
    robertotg
    Level 10  
    Witam.

Chciałbym sie podpiąć pod temat - otóż mam tuner DVB-T Cabletech URZ0194 i mój pilot napewno nie działa jak powinien. Najpierw nie było możliwości przełączenia kanałów. Rozebrałem pilot, przeczyściłem wszystko, nowe baterie i tak działał kilka dni. Do teraz... :( Znowu nie działa. Dzięki temu, że podziałał parę dni, jestem dość upewniony, że to wina pilota, a nie czujnika podczerwieni w dekoderze, folii, itp. Zastanawia mnie fakt, że jak potrzymam samą płytkę wyciągniętą z pilota z bateriami to czasem działa czasem nie. Czy może być tak, że styki na połączeniu płytka-sprężynka do baterii mogą nie stykac poprawnie (jakiś zimy lut) i przelutowanie pomoże?
    Proszę o pomoc.
    User removed account
    User removed account