Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FIAT STILO 1.4 - proszę o opinie, zastanawiam się nad kupnem

pietskun 10 Lip 2012 12:07 2922 5
  • #1 10 Lip 2012 12:07
    pietskun
    Poziom 7  

Witam zastanawiam się nad kupnem 1.4 Fiata Stilo może ktoś takiego ma ?? prosze o opinie.

0 5
  • #2 10 Lip 2012 12:35
    jerry1960
    Poziom 33  

Mam Grande Punto z silnikiem 1,4 8V 77 KM . Sinik oszczędny ,ponieważ ma zmienne fazy rozrządu.

0
  • #3 13 Lip 2012 00:53
    mikomir
    Poziom 15  

pietskun napisał:
    Witam zastanawiam się nad kupnem 1.4 Fiata Stilo może ktoś takiego ma ?? prosze o opinie.

Witam,
    Posiadam takiego Fiacika od 4 lat. W dużym skrócie: średnie spalanie 6,5l/100km, części tanie (np. wymiana rozrządu 400zł), dynamika jak dla mnie OK - preferuję jazdę ekonomiczną. Poważnych awarii nie było - takich przy których auto staje w drodze. Wejdź na stronę (forum) autokącik.pl a dowiesz się wszystkiego o Stilo.
    Sprecyzuj dokładnie pytania to Ci odpowiem.

0
  • #4 13 Lip 2012 23:12
    pietskun
    Poziom 7  

Głownie chciałbym się dowiedzieć jak elektryka się sprawuje np przy silnych mrozach ??

0
  • #5 14 Lip 2012 01:35
    mikomir
    Poziom 15  

pietskun napisał:
    Głownie chciałbym się dowiedzieć jak elektryka się sprawuje np przy silnych mrozach ??

Stilo jest znane z wariującej elektryki, wszystko za sprawą zbyt "dobrego" komputera który lubi często "wypluwać" błędy (komunikaty) jak mu coś nie pasuje. Ale do rzeczy, podstawą spokoju z elektryką jest sprawny akumulator oraz założona na niego fabryczna pokrywa która chroni zespół bezpieczników przed wodą i wilgocią.
    Zimą przy sprawnym akumulatorze nie miałem żadnych problemów z rozruchem oraz jazdą. Najniższa temperatura przy której odpalałem auto i jeździłem to -29 stopni C (olej Selenia 20K). Mróz nigdy nie unieruchomił Stilona (odpukać). Podsumowując podstawa to: sprawny akumulator + osłona na nim.

0
  • #6 14 Lip 2012 11:26
    pietskun
    Poziom 7  

Dzięki za odpowiedź jadę niedługo zobaczyć i ewentuualnie kupić Pozdrawiam

0