Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother dpl-j715w "nie rozpoznano urządzenia USB"

10 Lip 2012 12:13 1420 4
  • Poziom 35  
    Witam.

Drukarka postanowiła wkurzyć mnie i udało jej się:(
    Otóż chwilę po rozpoczęciu wydruku wyskakuje komunikat "drukowanie nie powiodło się"
    i następnie "nie rozpoznano urządzenia USB" pobrałem urządzenie do odinstalowywania sterowników wyczyściłem wszystko pobrałem świeże sterowniki reset i zainstalowałem ponownie.
    Instalacja przebiegła bezproblemowo drukarka widoczna i rozpoznana , niestety do tylko do czasu drukowania wtedy wszystko zaczyna się od początku :(
    Kabel podmieniany na pewno nie za długi i zgodny z USB 2.0.
    Komputer przeskanowany, system naprawiony.
    O co jej chodzi?
  • Poziom 11  
    nie kojarze serii dpl, nie czasem dcp-j715w? spróbuj sieciowo zainstalowac ja jezeli masz taka mozliwość. Robiłem ostatnio serie 700 lecz mfc któryś to model był i tam sie instalował mi jeszcze wirtualny port lpt lub com do komunikacji z drukarka, może u ciebie tez tak jest i u mnie wtedy zmieniłem tylko wtedy nr tego portu na jakis normalniejszy a nie 17 tzn ustawiłem 2 lub 4 i ruszyło. Jaki system operacyjny tak wogole kolega posiada?
  • Poziom 35  
    Rzeczywiście pomyłka DCP.
    System to XP.
    Nie widzę żadnego portu poza USB.
  • Poziom 11  
    a sieciowo masz możliwość podłączyć czy nie bardzo? bo nie napisałeś? Generalnie spróboj live linuxa moze ubuntu i czy tam bedzie ok, napisz jaka masz płyte główną coś wiecej opisz.
  • Poziom 35  
    Sieciowo będzie duży problem a płyta to asus jakiś mx jak wrócę to sprawdzę.