Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

G.DUO. Jak skonfigurować z anteną wkręcaną ?

10 Lip 2012 13:12 1700 6
  • Poziom 9  
    Witam,
    Na początku zaznaczam ze nie pracuję na co dzień z tego typu sprawami, więc proszę o wyrozumiałość.

Po wczorajszym dniu spędzonym czytaniem porad na forum nadal nie wiem jak podpiąć się do G.Duo.
    Docelowo ma być tak podłączone:
    Teraz antena z dworu jest wkręcona w Access Point i z niego 2 kable na 2 komputery. Chcemy pozbyć się kabli i puścić w domu wifi, lecz na 1 komp zostaje kabel.

Pytanie jak skonfigurować całość, żeby łączyło mnie z internetem ?
    Póki co do wejścia w panel g.duo zmieniam dns na automatyczny ip wpisuję 192,168.1.50
    łączę się z g.duo , wybieram WISP + AP (czy ten tryb jest najlepszy w moim przypadku? )
    Gdy jestem w momencie Skanowania sieci, wyszukuje nadajnik, z którego korzystam , klikam połącz i nic się nie dzieje .. cały czas się łączy i potrafi tak być przez 3h (dłużej nie wytrzymałam wczoraj :/ )
    Status z działającym internetem w tej chwili (poprzez stary access point)

Żeby podać status z g.duo mam wkręcić antenę do g.duo do radia1, połączyć kablem LAN g.duo-komputer i zmieniać coś z IP, DNS ? Zrobić na automatyczne ?
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Gdy jestem w momencie Skanowania sieci, wyszukuje nadajnik, z którego korzystam , klikam połącz i nic się nie dzieje .. cały czas się łączy i potrafi tak być przez 3h (dłużej nie wytrzymałam wczoraj :/ )

Najwyraźniej nadajnik jest zabezpieczony przed podłączaniem obcych urządzeń.
  • Poziom 9  
    A czy jest coś o co mogę otrzymać telefonicznie od właściciela firmy ?
    To jest sieć osiedlowa, ale ze względu na brak kabli w okolicy mam radiowo i kabel z anteny wkręcony do routera jak już pisałam. Wyszukany nadajnik pokazuje 49pkt także to dość dobry zasięg skoro g.duo pracuje stabilnie na >20.
  • Poziom 27  
    Najlepiej skontaktuj się ze swoim providerem internetu i powiedz, że zmieniłeś router na nowy. Prawdopodobnie każe ci podać adres MAC nowego urządzenia (czyli MAC przypisany do Radio1, powinien być wydrukowany gdzieś na naklejce na obudowie).

Czy starym AP mogłeś sam zarządzać i go konfigurować, czy robił to pracownik firmy?
  • Poziom 9  
    Jutro tam zadzwonię, bo łatwiej go złapać na telefon niż w biurze.
    Próba wejścia do starego AP kończy się niepowodzeniem, bo na wstępie woła o login i hasło, którego nie mam. (Edimax EW-7209APg) tzn. standardowy login i hasło dla edimaxów nie działa.
    Zawsze net był i nie było potrzeby wchodzić do AP.
    Po przyłączeniu nowego komputera wystarczyło tylko wpisać ip, bramę i dns i net już był, prosta sprawa.
    Chociaż jak był kupiony ten stary AP to gość przyszedł to skonfigurować, ale nie pamiętam czy wpisywał jakieś swoje hasła.. dobre kilka lat temu to było.
  • Poziom 27  
    Stary Edimax był twój, czy dostałaś go od dostawcy internetu? Najlepiej niech zostawią ci hasło do nowego routera, bo zawsze to jakaś kontrola nad swoim własnym urządzeniem.
  • Poziom 9  
    Jest mój, ale kupiony u niego. Przywiózł mi go, odpakował, podłączył itd.. wszystko przy mnie, moja własność ;)
    Nie ma co gdybać, dowiem się dzisiaj, najwyżej poda mi co trzeba i jakoś się z tym pobawię aż zrobię.