Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Agregat prądotwórczy ZSE-2,5/230 - iskrownik

Yogi_ 10 Jul 2012 14:05 4328 4
    Yogi_
    Level 12  
    Witam :-)
    Mam możliwość dostania agregatu jak wyżej. Niestety jest w nim uszkodzony iskrownik a jednocześnie po podłączeniu akumulatora agregat działa. Wygląda na uszkodzenie cewki napięciowej.
    Ma ktoś może namiary na instrukcję od tego agregatu?
    I czy ktoś mógłby nakierować gdzie szukać takiego iskrownika? Tym bardziej, ze już ktoś zdążył zastosować jako cewkę WN, cewkę od Żuka.
    I w ogóle czy warto się interesować tym agregatem?

[Edytowane 11-07-2012 16:52]
    Witam raz jeszcze :-)
    I odpowiadam sam sobie.
    1. Opis części silnikowej agregatu jest tu:
    Link, silnik S101M.

Tabliczka agregatu:

Niestety obecna firma KARELMA nie ma nic wspólnego z firmą,która produkowała te agregaty, poza nazwą. I adresem.

Nie zrobiłem zdjęcia "tablicy" rozdzielczej, jest tam włącznik, przycisk wzbudzenia, gniazdo 230V (podwójne, ale może to być radosna twórczość pracowników), lampka kontrolna i to chyba wszystko. Żadnych elementów regulacyjnych i kontrolnych. Ale kolega twierdzi, że jest to jedna z pierwszych wersji PAB-2, hmm...

[Edytowane 14-07-2012 16:30]
    Zrobiłem:
    Pozdrawiam
    Krzysiek
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    anpaw-grojec
    Level 12  
    Witam.
    Miałem taki sam agregat w wersji wojskowej ,miał w skrzynce
    sterowania amperomierz,woltomierz i miernik częstotliwości.o
    nazwie polowy zespół spalinowo-elektryczny PAB-2-1/230R.
    Prądnica solidni wykonana raczej nie do zdarcia.
    Silnik 4 km ale raczej przestarzały, w moim rozsypał się korbowód
    z tłokiem pękło koło zamachowe i rozwaliło łożyska na wale.
    Zostało mi wałek rozrządu,gaźnik,cewka,przerywacz z obudowa,pompa olejowa.
    Tu jest instrukcja i schemat w PDF. http://stareinstrukcje.pl/wp-content/uploads/2011/01/Instrukcja-pab-2-1-230.pdf

Pozdrawiam.
    elekstryk
    Level 13  
    Co do iskrownika to u mnie w podobnym pabie musiałem polutować kabelek wychodzący z iskrownika {pod kołem zamachowym} i działa
    jack63
    Level 43  
    Nie wiadomo za jakie pieniądze możesz go mieć? Za kilkaset zł można kupić 2kW nowy agregat z silnikiem będącym niezłą podróbą hondy. Dużo lżejszy i pewniejszy w działaniu. 40 letnie urządzenie już pewnie sporo w swoim życiu przeszło...
    Jednak za czapkę gruszek warto go wziąć.
    Daj zdjęcia iskrownika. Może inne spojrzenie coś konstruktywnego wypatrzy :D
    Wygląda że przerywacz się otwiera bo na aku i zewnętrznej cewce zapalił. Pewnie cewka iskrownika jest uszkodzona lub magnesy straciły "moc".