Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy ZSE-2,5/230 - iskrownik

10 Lip 2012 14:05 3779 4
  • Poziom 11  
    Witam :-)
    Mam możliwość dostania agregatu jak wyżej. Niestety jest w nim uszkodzony iskrownik a jednocześnie po podłączeniu akumulatora agregat działa. Wygląda na uszkodzenie cewki napięciowej.
    Ma ktoś może namiary na instrukcję od tego agregatu?
    I czy ktoś mógłby nakierować gdzie szukać takiego iskrownika? Tym bardziej, ze już ktoś zdążył zastosować jako cewkę WN, cewkę od Żuka.
    I w ogóle czy warto się interesować tym agregatem?

[Edytowane 11-07-2012 16:52]
    Witam raz jeszcze :-)
    I odpowiadam sam sobie.
    1. Opis części silnikowej agregatu jest tu:
    Link, silnik S101M.

Tabliczka agregatu:

Niestety obecna firma KARELMA nie ma nic wspólnego z firmą,która produkowała te agregaty, poza nazwą. I adresem.

Nie zrobiłem zdjęcia "tablicy" rozdzielczej, jest tam włącznik, przycisk wzbudzenia, gniazdo 230V (podwójne, ale może to być radosna twórczość pracowników), lampka kontrolna i to chyba wszystko. Żadnych elementów regulacyjnych i kontrolnych. Ale kolega twierdzi, że jest to jedna z pierwszych wersji PAB-2, hmm...

[Edytowane 14-07-2012 16:30]
    Zrobiłem:
    Pozdrawiam
    Krzysiek
  • Poziom 12  
    Witam.
    Miałem taki sam agregat w wersji wojskowej ,miał w skrzynce
    sterowania amperomierz,woltomierz i miernik częstotliwości.o
    nazwie polowy zespół spalinowo-elektryczny PAB-2-1/230R.
    Prądnica solidni wykonana raczej nie do zdarcia.
    Silnik 4 km ale raczej przestarzały, w moim rozsypał się korbowód
    z tłokiem pękło koło zamachowe i rozwaliło łożyska na wale.
    Zostało mi wałek rozrządu,gaźnik,cewka,przerywacz z obudowa,pompa olejowa.
    Tu jest instrukcja i schemat w PDF. http://stareinstrukcje.pl/wp-content/uploads/2011/01/Instrukcja-pab-2-1-230.pdf

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Co do iskrownika to u mnie w podobnym pabie musiałem polutować kabelek wychodzący z iskrownika {pod kołem zamachowym} i działa
  • Poziom 42  
    Nie wiadomo za jakie pieniądze możesz go mieć? Za kilkaset zł można kupić 2kW nowy agregat z silnikiem będącym niezłą podróbą hondy. Dużo lżejszy i pewniejszy w działaniu. 40 letnie urządzenie już pewnie sporo w swoim życiu przeszło...
    Jednak za czapkę gruszek warto go wziąć.
    Daj zdjęcia iskrownika. Może inne spojrzenie coś konstruktywnego wypatrzy :D
    Wygląda że przerywacz się otwiera bo na aku i zewnętrznej cewce zapalił. Pewnie cewka iskrownika jest uszkodzona lub magnesy straciły "moc".