Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra f - Układ przewodów we wtyczce cewki sprężarki klimatyzacji

10 Lip 2012 14:20 5097 10
  • Poziom 9  
    Witam, mam wielką prośbę o to by ktoś kto ma Astrę F 97r i klimę w niej wpełzł pod Astrę i zobaczył a najlepiej pstryknął fotke jak we wtyczce są umieszczone przewody. Wylazły mi podczas demontażu sprężarki i teraz nie wiem jak je umieścić. Między przewodami jest wpięta dioda.
    Astra f - Układ przewodów we wtyczce cewki sprężarki klimatyzacji Astra f - Układ przewodów we wtyczce cewki sprężarki klimatyzacji
  • Poziom 42  
    Przewody dowolnie. To tylko elektromagnes, jego praca nie jest zależna od biegunowości
  • Poziom 9  
    Też tak myślałem ale mój znajomy elektryk powiedział że w takich układach może nastąpić samoindukcja, by "rozładować" cewkę stosuję się diodę wpięta szeregowo pomiędzy przewody, gdy podłączymy odwrotnie kable może dojść do spalenia diody i przejścia napięcia dalej na układ sterujący. Nie znam się na tym tylko powtarzam co usłyszałem nawet nie specjalnie wiem czy czegoś nie przekręciłem.
    Pozdrawiam .
  • Poziom 42  
    Masz racje , nie jest obojętne. Dioda ma być równolegle do cewki sprzęgła , katodą do plusa.
  • Poziom 9  
    Ok, no to już mam jakieś potwierdzenie teraz tylko jak tą informację wykorzystać?
  • Poziom 42  
    emeryt2 napisał:
    Masz racje , nie jest obojętne. Dioda ma być równolegle do cewki sprzęgła , katodą do plusa.

Dioda jakby kolega nie zauważył na zdjęciu jest wpięta pomiedzy przewody a my musimy podłączyć już tylko elektromagnes sprężarki. Podłączenie w powyższym przypadku jest obojętne.
    Natomiast co do wypowiedzi "znajomego elektryka" to słyszał on że dzwonią ale w którym kościele to już nie...
  • Poziom 9  
    Natomiast co do wypowiedzi "znajomego elektryka" to słyszał on że dzwonią ale w którym kościele to już nie...[/quote]
    Coś w tym było :)
    Widzę ze stopki że kolega w klimatyzacji pracuje, generalnie na wielu forach nikt albo nie umie albo nie chce podać oznaczenia kabli, najlepszy byłby schemat, ale jak na złość mam wszystkie tylko nie od klimy :(
    Poczekam i zobaczę.
    Cewkę ze starej sprężarki mam przed nosem jakby ktoś miał jakiś pomysł na 100% sprawdzenie to proszę pisać.
  • Poziom 42  
    Jakby Kolega Kortyleski nie zauważył , to ta dioda zapięta jest na pająka , jaka pewność ,że prawidłowo , stąd moja podpowiedz ; jak ma być prawidłowo!
  • Poziom 9  
    Dioda, choć nie wygląda jest oryginalnie wpięta, na takich mikro zaciskach, na kawałkach odizolowanego przewodu. Całość była zawinięta w parciana taśmę która po 16 latach się rozpadła, powinienem w sumie zrobić zdjęcie bez izolacji, ale mniejsza o to. Warunki w jakich ten kabel przebywa są jedne z gorszych bo tuż przy sankach nad ziemią. Całość zostanie znowu zawinięta w taśmę parcianą i wpakowana w peszel.
  • Poziom 42  
    emeryt2 napisał:
    Jakby Kolega Kortyleski nie zauważył , to ta dioda zapięta jest na pająka , jaka pewność ,że prawidłowo , stąd moja podpowiedz ; jak ma być prawidłowo!

Przecie kurnia ona, ta dioda jest polaryzowana napięciem z instalacji a do tej już jest wpięta. Skoro do tej pory nie wybuchła to znaczy że jest katodą do plusa. I rzeczywiście oryginalnie tak "na pająku wisi". Natomiast dyskusja dotyczy podłączenia SAMEJ CEWKI a tej jest naprawde obojętne jak przez nią prąd płynie.
  • Poziom 9  
    B czarno-żółty A brązowo-żółty