Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrozawór FESTO MFH-5-1/4 zamiennik

10 Lip 2012 14:43 2534 12
  • Poziom 8  
    Witam

Posiadam elektrozawór FESTO MFH-5-1/4, który bardzo często się psuje, po przeczyszczeniu działa parę dni, szukam elektrozawór, który mógłby zastąpić FESTO

Pozdrawiam
  • MetalworkMetalwork
  • Specjalista Automatyk
    Ja stosuję zawory PREMA 5/2 1/4 dobrze się sprawują, i trochę tańsze niż Festo. Co do awaryjności? Jak dobrze przygotowane powietrze (filtracja, mgła olejowa) to pochodzą. Ale smar Festo - nie do zastąpienia :)
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 8  
    Witam

A taki elektrozawór: FM52W1SM14 - G1/4 serii Flowmatik może byc zamiast FESTO. Jak wygląda sprawa z umocowaniem takiego zaworu?
  • Poziom 8  
    Mocowanie jest zupełnie inne, FESTO ma 2 śruby mocujące a FM52W1SM14 - G1/4 serii Flowmatik ma ich az 4, musialbym przerabiać całkowicie umocowanie elektrozaworu
  • Poziom 8  
    FESTO ma 2 narożne mocowania po przeciwstawnych rogach, a poza tym PREMA ZMG 5/2 1/4 ma powrót ciśnieniem i sprężyną a FESTO ma tylko sprężyną co pewnie potrzebuje kolejnej przeróbki
  • Specjalista Automatyk
    Działanie (efekt) jest takie samo: zdjęcie napięcia z cewki przełącza zawór w stan spoczynku;
    Jeżeli zawór jest wykorzystany jako taki ze swobodnymi przyłączami (nie jest wykorzystany jako zawór na płycie przyłączeniowej) to uważam, że trudność wykonania mocowań w innych miejscach jest zrekompensowana z nawiązką różnicą cenową tych zaworów, a jakość porównywalna...;)
  • Poziom 8  
    rozmawiałem z konserwatorem i zamontowanie takich zaworów wymagało nie małej przeróbki, która własnie nie za bardzo opłaca się, po za tym jest to wykorzystywane na linii produkcyjnej i nie możemy pozwolić sobie na jakikolwiek przestój związany z renowacją
  • Poziom 15  
    Witam.
    Ten elektrozawór Festo to bardzo trwały sprzęt. Proponuje wymienić na nowy i zająć się tematem przygotowania powietrza, jak sugerował poprzednik.
  • Poziom 15  
    Pneumat - jak dla mnie tragedia... Owszem cena niższa, ale nie na tyle, żeby rekompensowała niską jakość. Prema jak najbardziej OK. Jeśli Festo często się psuje, to faktycznie problem powietrza. Brak filtra, lub mocno zaolejone powietrze - może "wypłukać" smar, i po czasie problemy.
  • Specjalista Automatyk
    krii8 FESTO jest firmą produkującą dobrej jakości pneumatykę. Nie napisałeś jak długo ten elektro-rozdzielacz pracował do pierwszej awarii. Może przyczyna leży nie rozdzielaczu a czymś innym. Jeżeli był tylko czyszczony to nie wszystko elementy gumowe zużywają się i czasami trzeba zużyty element po prostu wyrzucić. Jak już poprzednicy pisali dobrze jest zastanowić się czy dostarczane powietrze jest odpowiedniej jakości (stacja przygotowania powietrza). No i jeżeli tak istotne jest utrzymanie produkcji jak piszesz to nie taniej jest kupić nowy zawór i zamiast go czyścić po prostu wymienić.
  • Poziom 11  
    Temat trochę stary , ale może ktoś będzie chętny , mam chyba takich z 5 elektrozaworów i chętnie pogonię.:)