Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman Kardon AVR255 - Grzeje się za bardzo.

DarekRz4 10 Lip 2012 14:56 1647 3
  • #1 10 Lip 2012 14:56
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam.

Dostałem do naprawy taki amplituner. Na wyświetlaczu po włączeniu pojawiły się same kwadraty zamiast normalnych wskazań. Sprzęt nie grał . Po otwarciu okazało się że na płytce transformatora sieciowego spalone są dwie diody prostownicze i dwa połączone z nimi szeregowo rezystory bezpiecznikowe. Wszystko to na napięciu 12V . Po wymianie w/w elementów sprzęt rozpoczął normalną pracę- wszystko gra bez zastrzeżeń. Jedyne co mnie niepokoi to to że po włączeniu sprzętu w stan pracy radiator końcówek mocy bardzo ,ale to bardzo się nagrzewa w dość szybkim tempie. Wraz z nim wymienione diody prostownicze. ściągnąłem serwisówkę żeby znaleźć tam sposób wyregulowania (sprawdzenia) prądu spoczynkowego ,ale o dziwo nic takiego tam nie znalazłem. Wydaje mi się że problem leży właśnie tam gdyż sprzęt włączony w stan pracy bez podłączonych głośników także mocno i szybko się nagrzewa.Moim zdaniem nadmiernie. Czy ktoś z kolegów zna parametry prądu spoczynkowego w tym modelu? Dodam że testowałem sprzęt chyba z 5 godzin i wszystko gra normalnie. Wyczytałem w jednym z postów że te modele bardzo się nagrzewają jednak do wymienionych diod prostowniczych praktycznie nie można się dotknąć po 5 minutach co uważam za nienormalne -pewnie znowu padną po kilku dniach więc chciałbym tego uniknąć .

pozdrawiam

0 3
  • Pomocny post
    #2 10 Lip 2012 15:47
    jur1
    Specjalista techniki DVD

1. Wymieniłeś dwie diody i dwa rezystory podłączone w gałęzi 12V - wypadało by napisać np. D901, D961 , R948, R905 łatwiej szukać i pomagać .
    2. Piszesz "ściągnąłem serwisówkę żeby znaleźć tam sposób wyregulowania (sprawdzenia) prądu spoczynkowego ,ale o dziwo nic takiego tam nie znalazłem."
    - na str. 131 wielkimi literami wydrukowano:
    AMPLIFIER SECTION BIAS ADJUSTMENT
    i co, czym, ile, jak podano i jest jeszcze tabelka.
    Chyba, że masz inną instrukcję moja ma 144 strony.

0
  • #3 10 Lip 2012 20:15
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam.

Oczywiście masz rację Jur1 co do mojego niedokładnego opisu elementów -biję się w pierś. Jutro rano uzupełnię bo teraz piszę z domu. Jeśli chodzi o serwisówkę to mamy tą samą (moja ma też 144 strony ) jednak brak czcionki Koreańskiej powodował że strona 131 i kilka sąsiednich nie były wyświetlane ............ ech złośliwość przedmiotów martwych. Dlaczego nie inne strony, tylko właśnie ta której potrzebowałem . Po zainstalowaniu tej nieszczęsnej czcionki strona jest wyświetlana i wszystko co dotyczy prądu spoczynkowego jest napisane.Jutro rano napiszę o postępach.

Pozdrawiam.

Nie dziwię się brakowi "trzcionki", bo czegoś takiego po prostu nie ma. Jest za to czcionka... Może więc Kolega łaskawie poprawi? Przy okazji chciałbym też przypomnieć, że zdanie (KAŻDE) rozpoczynać powinna wielka litera, a kończyć kropka.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

0
  • #4 16 Lip 2012 13:08
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam.

No to "strzeliłem" byka za co przepraszam wszystkich czytających.
    Wracając do tematu naprawa została zakończona regulacją prądu spoczynkowego, który był w każdym punkcie pomiarowym inny. Po regulacji zgodnie z instrukcją serwisową temperatura radiatora spadła do akceptowalnych wartości. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

0