Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karta nerokey. No 4SE card found in readers connected.

10 Jul 2012 15:28 1511 7
  • Level 10  
    Witam! Mam następujący problem. Dwa dni temu kupiłem klucz sprzętowy z kartą nerokey, ale nie mogę z niego korzystać. Sterowniki CCID zainstalowane, ale przy uruchamianiu tool4se wyrzuca błąd podany w temacie. Sprzedający nie jest w stanie mi pomóc, ale twierdzi, że karta na 100% jest aktywowana do 4se. Z tego co wyczytałem w internecie to nerokey'e wymagały aktualizacji do 4se w cenie 30$, po której oprogramowanie neroteam przestaje z nią współpracować. Sprzedawca stwierdził. iż karty kupione u nich nie wymagają już tej aktualizacji. Jednakże nerokey recovery studio w wersji r1f działa z moją kartą.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z narzędziem tool4se.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 31  
    Odpowiedz sam sobie dales jesli karta bylaby zaakualizowana do 4SE nie dzialalby Nerokey. Karte reklamuj albo plac innej opcji nie ma.
  • Level 10  
    Ale właśnie problem jest w tym, że sprzedawca upiera się, iż karta jest aktywowana. Nie uśmiecha mi się płacić 30$ za aktywację. Czy można gdzieś sprawdzić po SN czy moja karta wymaga aktywacji, bo czytałem, że niektórych nie trzeba aktualizować??
  • Level 31  
    Nie trzeba aktualizowac do nowszej wersji 4SE toola ale aktualizacje z NeroKey do 4SE musi miec KAZDA karta na ktorej dziala Nerokey a chce 4SE.
  • Level 28  
    napisz tutaj: http://forum.gsmhosting.com/vbb/archive/t-1469306.html do darkmana najlepiej - przygotuj TV, połączy się z Tobą i rozwiąże problem. Mieliśmy kilku klientów, który miał taki problem, bywało też z kartą nero z aktualizację do 4SE . Jeżeli nie masz podłączonych żadnych innych boxów/kluczy a sprzedawca upiera się, że zrobił aktualizację (chyba że Cię kłamie pytanie co to za sprzedawca) to napisz do darkmana, miałem takie przypadki, zawsze rozwiązywał problem.
  • Level 10  
    Sprzedawca to właśnie KORJAR, ale już wszystko udało się rozwiązać. Karta jednak nie była aktywowana do 4se, ale teraz już jest ok.
  • Level 28  
    :)) a to nie wiedziałem że to Ty. Dziś jeszcze jedne klient zgłosił taki sam problem, w sumie było trzech., Od rana dochodziliśmy gdzie jest problem i doszliśmy (też info dla innych). Przy aktualizacji nero do 4se jeśli mamy:
    - złe sterowniki (karte może widzieć ale sterowników jest wiele rodzajów http://forum.gsmhosting.com/vbb/f732/smart-card-reader-drivers-1467368/ na 99% mamy omnikey ale trzeba się upewnić)
    - jeśli wyskoczy nam jakiś coś (nawet jak nie przechodzi do końca update to pokazuje nam "done") albo w środku nawet jakiś error, a pokaże done
    - jeżeli z innych przyczyn coś się stanie złego

to mamy licencje zrobioną na "ACTIVATED" ale w praktyce nie mamy jej zrobionej, czyli klucz nie działa na 4SE. Trzeba wtedy pisać do darkmana o reset licencji (jest w stanie ustalić, czy faktycznie update był zrobiony czy tylko pokazuje, że activated ale się nie zrobił) .

Trochę zajęło żeby do tego dojść więc przepraszam arex1515 jeśli czekałeś za długo ;)
  • Level 10  
    Akurat dobrze, że nie miałem żadnego tele zaklepanego do zrobienia. Kasy nie straciłem, więc wszystko jest ok. Proszę o zamknięcie tematu.