Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lancer 06' Wibracje na kierownicy podczas hamowania

10 Jul 2012 16:29 1916 9
  • Level 9  
    Witam wszystkich.
    Mam Lancera 1,6 2006
    Mam pytanie, czy ktoś z Was miał kiedyś drgania na kierownicy podczas hamowania?
    Kiedy jadę z niewielką prędkością taką do 60km/h nic wielkiego się nie dzieje, natomiast kiedy jadę trochę szybciej i zaczynam hamować kierownica zaczyna drgać!! Czy ktoś miał podobny problem??
    Byłem w serwisie i niezbyt wiedzą co to może być, nie są to tarcze bo ponoć sprawdzili, jeśli ktoś miał podobny problem proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję:)
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 27  
    Ale to by na tarcze wskazywało, skrzywiona tarcza ma bicie.
  • Level 15  
    rafall.nn wrote:
    Byłem w serwisie i niezbyt wiedzą co to może być
    :lol:

Należy zmierzyć na początek mikrometrem grubość tarcz w paru punktach na całym obwodzie, następnie zmierzyć bicie promieniowe czujnikiem zegarowym tarcz i piast. Przedstawić wyniki tutaj i się zobaczy.
  • Level 9  
    No też mi się tak zdawało że to tarcze, w rozmowie tel, też tak mówili, ale dziś byłem w serwisie, ponoć sprawdzili tarcze, zmienili opony tyle na przednie, i dalej jest bicie podczas hamowania
  • User removed account  
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Wyniki pomiaru bicia tarcz oraz piast tu zamieść, że "jest ok" to nie jest wynik.

Bez tych danych zapraszam na forum dla wróżek albo zmień auto.
  • Level 35  
    Jeśli po ostrej jeździe wpadasz w kałużę, to tarcze hamulcowe niewątpliwie do przetoczenia lub zmiany na nowe. Pokrzywią się też tarcze w przypadku nadmiernego ich zużycia tj. poniżej dopuszczalnej grubości - 9 mm, lub gdy będą zakupione z tzw. dolnej półki.
    Opisane przez Ciebie objawy wskazują, iż masz pokrzywione tarcze hamulcowe.
  • Level 15  
    Staszek49 wrote:
    Pokrzywią się też tarcze w przypadku nadmiernego ich zużycia tj. poniżej dopuszczalnej grubości - 9 mm
    No co ty, z przodu ma przecież wentylowane...
  • User removed account  
  • Level 32  
    rafall.nn wrote:
    Witam wszystkich.
    Mam Lancera 1,6 2006
    Mam pytanie, czy ktoś z Was miał kiedyś drgania na kierownicy podczas hamowania?
    Kiedy jadę z niewielką prędkością taką do 60km/h nic wielkiego się nie dzieje, natomiast kiedy jadę trochę szybciej i zaczynam hamować kierownica zaczyna drgać!! Czy ktoś miał podobny problem??
    Byłem w serwisie i niezbyt wiedzą co to może być, nie są to tarcze bo ponoć sprawdzili, jeśli ktoś miał podobny problem proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję:)

Są to tarcze. Typowa przypadłość Lancera.
    Do tej wersji silnikowej pasują tarcze z Carismy - a tańsze.
    Wymienić.