Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson PX730WD ciss nie drukuje Light Magenta

10 Jul 2012 18:11 4942 17
  • Level 12  
    Jakieś 3 tygodnie temu zakupiłem w/w drukarkę oraz osobno CISS z allegro do tejże drukarki. Drukarka od początku drukowała na zielono, teraz okazało się że problemem jest kartridż z kolorem Light Magenta - tak jakby nie wydostawał się z niego tusz. Dziś spędziłem cały dzień na zabawie z tym CISS'em i nic nie działa. Odessałem tusz ze zbiornika, następnie z kartridża, kilkanaście razy czyściłem dysze/głowice i nic to nie dało. Czy faktycznie może być uszkodzony jeden kartridż - nie mam innych kartridży aby samemu wyeliminować ten błąd, a na dodatek całość była kupiona w Polsce a ja przebywam w Irlandii.
    Można coś jeszcze sprawdzić?
    Do sprzedawcy napisałem ale nie spodziewam się szybkiego odzewu i po Polsku(raczej polskiemu). W międzyczasie staram się zamówić komplet zamienników.
  • Level 11  
    wyciagnij najlepiej jeden kartridz ciss'a i zalóż normalny tusz ale przypuszczam że raczej głowica, pewnie sciął ci sie tusz w glowicy, miałes przed tym tuszem z allegro od cissa jakiś inny tusz w drukarce? czy przed cissem była czyszczona/płukana głowica? jesli nie to bardzo prawdopodobne ze sciał ci sie tusz w głowicy po prostu...
  • Level 12  
    Drukarka ma 3 tygodnie. Nie było innego tuszu przed ciss'em. Głowica była płukana ciss'em - na nim było 1 uruchomienie drukarki. Tzn. że do wyrzucenia?? I czy możliwe jest ścięcie się tuszu skoro nic innego przed nim w głowicy nie było?
  • Level 11  
    Jeśli nie było innego tuszu wczesniej w głowicy to raczej nie miało się co sciąć. Miałeś problemy z odpowietrzeniem, układ poprawnie się odpowietrza? Jeśli odpowietrzone jest ok to wina może być w pojemniku który wchodzi do głowicy lub w samym tuszu. Co do pojemnika to gdy położysz go na chusteczce to wycieka cokolwiek z niego?
  • Level 12  
    Nic nie wycieka z żadnego. Nie drukuje tylko 1. Problem z tym kolorem był praktycznie od początku. Czy wina może leżeć również w chipie?
    Czy problem z odpowietrzaniem był to ciężko mi powiedzieć bo drukowałem sporadycznie ale od początku zielonkawo - tusz jest doprowadzony elegancko do pojemników.
    Zamówiłem komplet zwykłych tuszy i zobaczę jaki będzie efekt na nich, aby wykluczyć głowicę lub ciss.

Moderated By rys57:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

Link skasowano.

• Level 11  
    ale postaraj się nie zmieniać innych tylko ten jeden, który nie drukuje - lepiej nie mieszaj tuszy tych z alledrogo z normalnymi, różnie to bywa, a głowica droga jest.
  • Level 12  
    Nie mam dostępu do jednego. Idę jeszcze raz sprawdzić odpowietrzenie tego koloru. NIe wiem czy da się rozłączyć te pojemniczki z CISS(pewnie się da bo jakaś biała klamra je łączy) i sprawdzić tylko 1 tusz - tzn włożyć tylko LM?

Już widzę problem, uwalone były pojemniczki. Dziś jak chciałem się za to zabrać to zastałem je bez gumek ze sprężynkami na zewnątrz oraz tuszem - ten zaczął wylewać się po podniesieniu pojemników. Napisałem do sprzedawcy i zobaczymy co mi odpisze. Wcześniej na swój koszt musiałem zakupić chipy bo dołączone do CISS nie działały poprawnie i też nie mam pewności że te nowe będą poprawnie działać.

A tak poza konkursem dlaczego nie powinienem teraz używać innych kartridży? Dlatego, że stary tusz może być w głowicy i wtedy może wejść w reakcję z tym nowym?
  • Level 11  
    Tusze różnych producentów się ścinają, różny skład chemiczny itp i nieraz sie "zgrudli" widziałem to kiedyś pod mikroskopem na filmiku szkoleniowym, zwłaszcza te tusze z allegro są niepewne bo nie masz pewności jakiego to producenta tusze, nieraz miałem już taki problem. Sam osobiscie zakładałem cissa i niestety nie zrobiłem płukania głowicy i mimo tego że drukarka 30 min wczesniej drukowała ok na tuszach activejeta to po założeniu cissa z allegro ją przytkało trwale... i tez tylko jeden kolor a drugi potem mi 2,5 tygodnia pozniej przytkało dlatego nie polecam osobiście z allegro, teraz zamawiam tusze tylko z agawy.
  • Level 12  
    Pisząc płukanie głowicy masz na myśli jakieś mechaniczne, po wyciągnięciu jej z drukarki?
    No to w takim razie czekam na odpowiedź sprzedawcy, jak jej nie otrzymam to zamówię drugi CISS - pusty, chociaż za 30zł drożej są z tuszami.
  • Level 11  
    no najlepiej wyciagnąć ale nie koniecznie, nie wiem jak do niej dojscie jest ale powinno sie ją przelać płynem do głowic do użytku wewnętrznego., wogole super to na myjke wsadzic. Nie wiem jakiej jakości te tusze Ci sprzedali, jakiś producent podpisany pod nimi? Najlepiej skontaktować się ze sprzedającym, też pewnie ze 3 tygodnie zejdzie gwarancja a głowica nie może sobie tak stać tyle jak sądze... no własnie jak sam zauważyłeś 30 zł droższe są z tuszami to boje się co to za tusze, jak tam pewnie 5 czy 6 x 100ml dają w komplecie...
  • Level 12  
    No więc 1 CISS od użytkownika refill_point - markowane marką Trigon. Drugie to Inkmate od użytkownika pm_sonet - z tego co czytałem to to samo, a marka Trigon została stworzona na potrzeby użytkownika refill.
    Dostałem odpowiedź od pm_sonet że to te same tusze - CISS również a różnica w cenie 100zł.
    Tak PX730WD ma 6 kartridży.
  • Level 11  
    ja miałem problemy w hp 6500 pro i tusz miałem z sonetu własnie bodajże, nie chce być złym doradcą może ktoś kto miał podobny problem sie jeszcze odezwie...
  • Level 12  
    Zawsze mogę wziąć sam CISS za 80 zł. Czekam co mi refill odpisze na temat jego CISS'u, ale zazwyczaj trwa to dość długo.
  • Level 12  
    Wymienil CISS, niby chip najnowszy ale i tak nie bedzie drukowac bez zatrzymywania sie;)
  • Level 10  
    loki7777 wrote:
    Zawsze mogę wziąć sam CISS za 80 zł. Czekam co mi refill odpisze na temat jego CISS'u, ale zazwyczaj trwa to dość długo.

temat wprawdzie dosc odlegly juz ale czy ktoś wie co dziej się z tym refill_point poniewaz kupilem u niego epsona px 730 wd z cisem okolo rok temu a teraz nie ma zadnego kontaktu drukarek z cisem na allegro chyba już nie sprzedaje . Telefonu też nie odbiera ...
  • Level 12  
    Kup od pm_sonet - bedzie to samo a taniej.
  • Level 2  
    loki7777 wrote:
    Kup od pm_sonet - bedzie to samo a taniej.

czy to nie ten sam koreańczyk co refill_point ?

piekna kolorowa strona i szrot