Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Jumper 2006 i skrzynia biegów...

10 Lip 2012 21:59 4478 3
  • Poziom 18  
    Witam! Mam Citroena Jumpera z 2006r (ten pośredni bodaj II). Mam problem ze zmianami biegów. Wsteczny wchodzi ciężko, to samo z jedynką. Dwójka jeśli się ją uda wrzucić to albo zgrzyta albo wyrzuca na luz. Przy trujeczce potrafi lekko zagrzmieć. Przy wrzucaniu czwórki się jej ,,nie czuje" ale wchodzi. "W miarę normalnie" wchodzi zaś piątka. :D
    Co mooże być przyczyną takiego stanu rzeczy? Padła linka czy "tylko" skrzynia?
    Proszę o pomoc bo jestem nowym kierowcą ze skromnym doświadczeniem inie wiem ile szykować pieniędzy. Proszę o pomoc i dzięki za odpowiedzi!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
    Czy 4 bieg wchodzi ale auto nie jedzie jeżeli tak to będzie rozwalona skrzynia koszt naprawy nie będzie mały
  • Poziom 13  
    Problem najprawodpodobniej leży w skrzyni. Skoro biegi wypadają to jest zużyta (nie wiem jak rozwiązana jest blokada kulowa żeby biegi nie wypadały), No i synchronizatory niskich biegów, też słabiutkie. Często bardziej opłaca się wymienić niż naprawiać.
    Jaki przebieg jest w samochodzie? Skrzynia teoretycznie powinna wytrzymać "życie" samochodu, ale w praktyce bezawaryjnie przejeżdża ok 500k km. I podejrzewam, że w Twoim jest podobny jak nie większy.
  • Poziom 7  
    Możliwe, że uszkodzone zostały łożyska wałów, przy szybkiej reakcji można zaoszczędzić sporo kasy na naprawie. Zobacz sobie info na asbim.pl