Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PEAVEY CS 800X4 - wentylator aktywny czy pasywny?

zadlo102 10 Jul 2012 22:31 1168 4
    zadlo102
    Level 2  
    Witam. nie często tutaj bywam i nie znam zawodowego języka, także proszę o wyrozumiałość:-)

Posiadam właśnie taką końcówkę mocy. W ostatni dość upalny i zawilgocony weekend końcówka nam się na probie nie włączyła, tylko uruchomiło się jakieś zabezpieczenie - albo termiczne albo napięciowe i cisza nastała:-). Po kilku godzinach końcówka normalnie się załączyła, ale wentylator nie kręci się. Nigdy wcześniej nie zwróciliśmy uwagi, czy wentylator powinien się kręcić od momentu włączenia czy dopiero od momentu lekkiego przegrzania??
    Końcówka jest jeszcze na gwarancji, ale sklep, po konsultacji z serwisem dał mi odpowiedź,ze tam jest wentylator aktywny, a nie pasywny i włączy się dopiero wtedy kiedy będzie musiał.czy to prawda?
    Albo sklep nie mówi prawdy, żeby odwieść mnie od chęci oddania do naprawy,albo tak jest.
    Mam jeszcze 3 tygodnie do utraty gwarancji,ale parę wesel przed nami i sprzęt będzie potrzebny. Nie widzę sensu,aby go wozić do trójmiasta jak się okaże, że tak ma być. Z angielskiej instrukcji nie potrafię tego wyczytać. Proszę o pomoc. Dziękuję!
    adambyw
    Moderator of Acoustics
    Mimo wszystko proszę o zachowanie poprawnej polszczyzny.
    Zdanie zaczynamy dużą literą, kończymy odpowiednim znakiem, unikamy słowotoku. Mile widziane polskie znaki, wszak robić komuś laskę a łaskę to taka subtelna różnica.
    Moderated By adambyw:

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

Proszę użyć przycisku zmień i poprawić pisownię postu. Brak reakcji = kosz.
    marcin_marcepan
    Level 18  
    Mam co prawda CS2000 ale wentylatory włączają się natychmiast po włączeniu końcówki na ok 30% a po nagrzaniu końcówki chodzą na pełnych obrotach. Poza tym, chłodzenie pasywne to takie bez wentylatorów (tylko same radiatory) a aktywne to właśnie z wentylatorami ale nie spotkałem się w sprzęcie estradowym, żeby po włączeniu końcówki wentylatory nie chodziły.
    zadlo102
    Level 2  
    Cześć. To taka jest różnica między pasywnym a aktywnym. W takim razie będąc na moim miejscu oddałbyś do sprawdzenia?
    wolek14
    Level 31  
    Jak masz łeb na karku, to przygrzej ją trochę (oczywiście słuchając głośniej muzyki na kolumnach, a nie wrzucając ją do ognia), i zobacz, czy wentylatory się zdążą włączyć zanim zadziała zabezpieczenie termiczne.