Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna I3DI64S błąd F9

10 Lip 2012 22:36 7401 3
 • Poziom 10  
  Witam.

  Zakupiłem powyższą płytę indukcyjną i po podlączeniu (2 kable połączone czarny+szary=faza; brąozowy+neibieski=zero; uzieminienie - tak fabrycznie miedzainymi złączkami ściskowymi połączone były kable) wyświetla się błąd F9 i lewa połowa plyty nie działa. Niestety instalacja przystosowana była do płyty na 400v (5przewodowa instalacja i bezpieczniek 3fazowy 16A 400v). Obecnie podłączona jest płyta do jednej z faz (czarny+szary w złączce), zera (brąz+niebieski), uziemienie; a do drugiej fazy piekarnik a wszystko to do bezpiecznika 16A 400V 3fazowego. Nadmienie że bezpiecznik do płyty powineim byc pojedynczy 32A. I pytanie moje jest czy ten błąd F9 związany jest ze złym podłączeniem (może kable fazowe powinny być rozdzielone na dwie różne fazy - choć moim zdaniem nie powinno mieć to znaczenia), czy chodzi o jakieś spadki napięcia, zły bezpiecznik czy po prostu płyta jest zepsuta czy o coś jeszcze innego. Nie znalazłem kodów błędu do tego modelu, a przy zakupie tak owych nie otrzymałem..
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 26  
  Według opisu płyta jest podłączona poprawnie, może być zasilana jednofazowo i będzie przy takim podłączeniu pracować, tak więc jeśli jest na gwarancji to najlepiej oddać ją do serwisu.
 • Poziom 17  
  Proponowalbym zrobic cos jeszcze innego, rozdzielic na L1,L2 i 3 faze podlaczyc do szarego. Urzadzenie pobiera maksymalnie 7.2 kW, wiec zabezpieczenie potrzebne do tego urzadzenia ze zwyklego przeliczenia 7.2/230 wynosi 31 A (przy pelnym obciazeniu, nie doliczajac cos fi) wiec radzil bym wymienic zabezpiecznie.
 • Poziom 10  
  Faktycznie jest możliwość rozcięcia kabli które początkowo miały iść razem spięte do jednej fazy na dwie różne! Sprytna ta elektronika w tej płycie. Faktycznie lepsze jest takie rozwiazanie (rozłozenie obciazenia na dwie fazy - dwa zabezpieczenia) jak ma się już gotową instalację (zabezpieczenia na 400v i kable gruboscia dostosowane do takiego roziwazania). A zabezpieczenia i tak nie mogblbym wymienic bo glowne przedliczniowego bylo mniejsze niz zadane 32A, nie wspomne juz o grubosci kabli w scianie.

  Wracając do problemu, była spalona elektronika w połowie płyty (dlatego występował błąd F9) nie mialo to nic wspolnego z podlaczeniem czy z za małym zabezpieczeniem. Musiałem zadzwonić po "fachowca" ktory przyszedl i przybił pieczatke, wzial "stówe" i poszedl. Serwisant wymienił moduł i działa, podobno się to zdarza w NOWYCH urządzeniach i kropka, koniec tematu.

  Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Zamykam temat.