Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon GP-30F cod E-002. Nie można skasować błędu.

17 Sty 2005 17:25 1209 9
 • Poziom 14  
  canon gp-30 pokazuje błąd E-002 nie można go skasować co z tym można zrobić.
 • Poziom 17  
  Witam. We wszystkich Canonach kody E-0001, E-002, E-0003 oznaczają problemy z zespołem utrwalania a konkretnie z temperaturą. Sprawdź czy grzałka ma przejście i zabezpieczenie termiczne również. Jeśli są w porządku to może być uszkodzony termistor, który mierzy temperaturę (taki pomarańczowy) lub mogły wystąpić problemy z napięciami w sieci zasilającej. Należy wykonać reset tego błędu ale nie wiem jak w tym modelu to wygląda, musze poszukać czy mam taka dokumentacjię a puki co radze sprawdzić to co podpowiedziałem.

  Pozdrawiam.
 • Moderator
  Kasowanie błędu: w trybie serwisowym *4* strzałkami do ERROR i wcisnąć OK. Obserwuj lampę w utrwalaniu, czy zgaśnie. Jeżeli błąd po wykonaniu kilku kopii nie powróci, wymień profilaktycznie termistor. R
 • Poziom 14  
  DZIĘKI ZA POMOC!!!
  sprawdziłlem całle utrwalanie lampy termofiuz i cujnik temperatury wszystko jest w pożądku.
  zastanawiam się jak mogę sprawdzić system odpowiedzialny za włączenie lamp ????
 • Moderator
  Może jednak napisz czy skasowałeś błąd. Bez tego NIC dalej nie sprawdzisz. Co robi maszyna PO SKASOWANIU błędu? R.
 • Poziom 14  
  po skasowaniu błędu kopiarka prubuje przechodzić w stan gotowośi po chwili wyskakuje błąd i kopiarka wyłącza się na głównym wyłączniku.
  POZDRAWIAM!!!
 • Moderator
  Jeżeli czas od włączenia do wywalenia błędu jest krótki (kilkanaście sekund), to uszkodzony jest termistor lub procesor na DC nie odczytuje jego wartości. Nie napisałeś, ale podejrzewam, że lampa nie zapala się. Termistor można sprawdzić mierząc jego oporność w trakcie podgrzewania. Dalej, bez schematów będzie trudno. R
 • Poziom 14  
  lampy nie zapalają się - są sprawne. Prubowałem zmieniać rezystancje termistora podgrzewającgo nie dało to żadnego efektu.
  MOŻE KTOŚ MA JAKIŚ POMYSŁ???