Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz labolatoryjny 20-30A

philips221 11 Lip 2012 10:41 2256 4
  • #1 11 Lip 2012 10:41
    philips221
    Poziom 7  

Witam kolegów:) W koncu zasilacz został zakupiony ,teraz mam kilka pytań, czy podczas zwiększania napięcia powinny być słyszalne w środku zasilacza jakieś trzaski tak jakby klikniecie przełączenia? Po otrzymaniu paczki chciałem wypróbować zasilacz i podłączyłem go niestety przycisk był na ON i wtedy włączyłem wtyczkę -tak chyba nie powinno się włączać wyłączać urządzenie ? Czy te trzaski przez to?
    Jak dbać jak go nie uszkodzić i do czego te diody?? :P??
    Przy ustawieniu na zero wszystkich pokręteł świeci się czerwona C>C constant current jak sądze:) i wtedy przy kręceniu pokrętłami napięcia nie można zwiększyć napięcia,ale po minimalnym przekręceniu pokrętła Amperażu tak o 1/10 skali czerwona dioda sie wyłącza i włącza się C.V constant Voltage i dopiero wtedy można zwiększać napięcie, czy takie działanie jest prawidłowe? Do czego są 2 pozostałe?Co i jak podłączyć żeby się pobawić i go sprawdzić?? i nie uszkodzić.Pozdrawiam Łukasz

Zasilacz labolatoryjny 20-30A

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawnie zamieścić obrazki https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html [Rubens]

0 4
  • #2 11 Lip 2012 10:51
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

"Trzaski" to zapewne przełączanie przekaźników.
    Normalnym jest w chińczyku, ze CC załącza się przy skręceniu na minimum, bo stabilizuje zapewne prąd pobierany przez woltomierz.

0
  • #3 11 Lip 2012 10:57
    Kuba-93
    Poziom 16  

Z mojego doświadczenia również mogę powiedzieć że "trzaski" są normalne. ZNS jakie posiadamy w mojej szkole również wydają takie dźwięki przy zwiększaniu wartości napięcia.

Pozdrawiam

0
  • #4 11 Lip 2012 11:54
    philips221
    Poziom 7  

Uff:)Mam jeszcze jedno pytanie; w instrukcji(po angielsku ) jest takie zdanie:
    "Adjust the over-voltage protection knob and current adjustment knob to the maximum along the clockwise direction turn ON power switch .Adjust the voltage adjustment knob to the required protection value.Then anticlockwise adjust the over-voltage protection knob to over-voltage protection" Czy dobrze rozumiem? przed włączeniem urządzenia mam przekręcić na maximum (zgodnie ze wskazówkami zegara) zgrubne pokrętło natężenia,i napiecia dopiero wtedy włączyć urządzenie? Na pewno nie można włączać zasilacza przy obciążeniu,ale w ten sposób może ma to zapobiec jakiemuś impulsowi przy włączaniu?

0
  • #5 11 Lip 2012 12:04
    Kuba-93
    Poziom 16  

Mnie w szkole uczono aby przed wyłączeniem "zjechać" do 0V i dopiero wyłączyć zasilacz. To samo przy włączeniu najpierw musimy sprawdzić czy wartość napięcia jest "zjechana" na minimalną 0V, bliską zeru.
    Nie wiem jak jest z tym zasilaczem...

Tekstu tego angielskiego nie tłumaczyłem bo za mało rozumiem z niego.

0