Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE Xperia Neo V pytania dot. obsługi.

kris1099 11 Lip 2012 13:25 3996 12
  • #1 11 Lip 2012 13:25
    kris1099
    Poziom 9  

Witam,jestem totalnym amatorem androida.
    Zakupiłem dziś Sony Ericssona Neo V i mam w związku z tym kilka ważnych pytań i to bardzo bo na razie nie wiem o co chodzi temu urządzeniu:)
    A więc:
    1.Co mam zrobić by wrzucić muzykę,tapety z komputera na telefon.
    2.Pobieram grę z marketu...idzie dośc wolno jak ją anulować
    3.Wchodząc w Android Market musiałem się zarejestrować i zrobiłem to...i moje pytanie czy z niego jakoś się wychodzi poprzez wylogowanie czy po prostu wychodzimy przyciskiem "wróć"?
    4.Chce ściągnąć gry na androida na komputer i potem przerzucić na telefon jak to zrobić?
    5.Szukam takiego folderu gry i aplikacje i chyba nie widzę...
    6.Przesłałem sobie z innego telefonu zdjęcie na Neo V i teraz przy odtwarzaniu muzyki te zdjęcie się pokazuje w odtwarzaczu...jak to zmienić?:)
    To chyba wszystko wiem że to pewnie banał ale ja nie mam pojęcia:)

pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc

0 12
  • #2 12 Lip 2012 09:57
    BrodaMGS
    Poziom 9  

1. Pierwsze co musisz zrobić to root i zmiana softu tel. ;)
    2. Wystarczy wcisnąć [X] /anuluj, przy pasku pobierania.
    3. Nie ma potrzeby wylogowywania się...
    4. Potrzebny jest root telefonu...
    5.Nie ma takiego folderu. Gry i programy, zazwyczaj instalują się w : /sdcard/android/data lub sdcard/android/obb.
    6.W przypadku braku potagowanych mp3 pobiera pierwsze wolne zdjęcie z galerii ;)

0
  • #3 12 Lip 2012 10:38
    robo112-2010
    Poziom 13  

Od kiedy trzeba roota do podłączenia telefonu do kompa by przesłać muzykę albo tapety?
    1. Podpinasz telefon do kompa u góry ci się pojawia powiadomienie że telefon jest podłączony pod usb wciskasz to i klikasz połącz telefon
    2. Anuluje się x w android market.
    3. Nie da się usunąć konta z telefonu musi 1 zostać. Tak miałem w androidzie 2.3 że jedynie reset ostawień fabrycznych pomagał. Ale oczywiście dodasz inne konto a tamto możesz wyłączyć.
    4. Wrzucasz gry na telefon tak jak w punkcie pierwszym się łączysz. Pobierasz z markietu manager plików wchodzisz w nim tam gdzie wrzuciłeś tą gre i klikasz na nią jeśli będzie zainstaluj to git jak nie to musisz odblokować nieznane źródła w ustawieniach ustawienia>aplikacje>ustawienia aplikacji(chyba) i tam masz nieznane źródła zaznaczasz i możesz każdą grę instalować.
    5. Gry się instalują na telefonie a do telefonu nie masz dostępu tylko do karty jeśli chcesz gry na karcie SD to w aplikacjach przenosisz je. Pojawi sie na karcie SD folder .android sources
    6. Zdjęcie to jest okłada albumu. Nieraz się buguje i jeśli masz 1 mp3 z okładką w folderze z muzą to inne pliki w tym folderze też mają takie same. Ale to nie przeszkadza.

Przenoszenie na kartę SD aplikacji:
    http://www.youtube.com/watch?v=wwXHNZrKHUA

0
  • #4 12 Lip 2012 12:33
    BrodaMGS
    Poziom 9  

Nie wszystkie programy i gry pójdą Mu bez root ;)

0
  • #5 12 Lip 2012 12:39
    robo112-2010
    Poziom 13  

Od kiedy?? Zainstalować możesz ale czy będzie sprawnie działać to nie gwarantuje. Ale po co robić roota i tracić gwarancje by wysyłać pliki na kompa jak to jest niepotrzebne?? Po co mu root exploler albo jakieś inne programy na roota jak jest początkującym posiadaczem telefonu. A root to zagrożenia.

0
  • #6 13 Lip 2012 00:01
    BrodaMGS
    Poziom 9  

Root'a można odwróci. A nie zrootowany telefon także można bardzo szybko ustalić.
    Świadomość reggio, co się robi, się liczy ;)

0
  • #7 13 Lip 2012 00:27
    Karaczan
    Poziom 39  

Niech sobie lepiej roota nie robi, jak ma nowa NeoV i zaktualizował do ICS to root nie jest taki prosty, trzeba downgradeować kernel.
    Jak nie wie jak wgrać gry to naprawdę roota niech sobie daruje, do gier i tak nie potrzebny.
    Tylko do w sumie niewielkiej części programów dla świadomych userów.

0
  • #8 13 Lip 2012 09:26
    kris1099
    Poziom 9  

zainstalowałem astro i działa...wrzucam z kompa gry w formacie .apk do folderu games i potem w fonie to instaluje dobrze?
    Anulować też już wiem jak...na górze się rozwija taką "listę"
    Do komputera też już wiem jak podłączyć...po podłączeniu do komputera telefon chce zainstalować PC componation , instaluje i potem działa.Dobrze?

Może mi ktoś wytłumaczyć co to ten "root" i o co chodzi z ICS?
    Byłbym wdzięczny

I mam jeszcze pytanie mam kartę 2GB w telefonie od nowości chcialbym zmienić na większą posiadam 4GB.Widzę że na tej karcie 2GB w telefonie są zapisane jakieś różne foldery np.Android itp.Czy jeśli chce zamienić karty to musze przekopiować wszystko z 2GB na 4GB?
    pozdrawiam

0
  • #9 13 Lip 2012 14:30
    Karaczan
    Poziom 39  

ICS to Android 4.0, w NeoV juz nawet 4.0.4, ta seria androidów nazywa się Ice Cream Sandwich.
    Fabrycznie Neo przychodzi z Androidem GB (GingerBread) 2.3.x.
    NeoV można oficjalnie zupgradedować do 4.0.4 programem Sonego, nie tracąc gwarancji.

Root działa na tej samej zasadzie co konto root w linuxach, daje ci uprawnienia do grzebania w plikach systemowych. Normalnie android nie pozwoli ci na zmienianie ich zawartości.
    Dzięki temu można np blokować reklamy w aplikacjach, zarządzać prędkością procesora, usunąć śmieciowe fabryczne aplikacje, wgrywać modyfikacje systemu i jeszcze tone innych rzeczy... ;)

Niektóre aplikacje zapisują dane na karcie np niektóre ustawienia czy savey z gier, więc jak nie chcesz nic potracić to powinieneś je przekopiować.

Jak znasz angielski i cię ta tematyka interesuje to polecam forum XDA-Developers:
    http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1276
    Polskie forum androida:
    http://forum.android.com.pl/f443/

0
  • #10 15 Lip 2012 20:27
    kris1099
    Poziom 9  

Karaczan
    Czyli normalnie zawartość 2GB przekopiować na 4GB,wiesz nie chodzi mi o gry bo to pikuś ale chodziło mi o jakieś "ważne" pliki których potem by telefon nie mógł znaleźć czy w ogóle żeby problemów nie było

0
  • #11 15 Lip 2012 21:15
    Karaczan
    Poziom 39  

Android wszystkie inne pliki sobie odbuduje. Nie są mu niezbędne do poprawnej pracy.
    Jeśli nie masz nic na czym ci zależy to możesz włożyć nową kartę bez kopiowania zawartości tej.

0
  • #12 16 Lip 2012 10:07
    kris1099
    Poziom 9  

aha okey dziękuje...

yyy...jeszcze jedno bo przełożyłem karty i tą 4GB do Neo V i teraz komputer jej nie czyta telefon z resztą też,coś trzeba zainstalować,usunąć czy jak?

0
  • #13 16 Lip 2012 12:55
    Karaczan
    Poziom 39  

Prawdopodobnie musisz ją sformatować w telefonie na FAT32.
    Ustawienia/Pamięć/Wyczyść kartę SD

0