Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE Xperia Neo V pytania dot. obsługi.

kris1099 11 Lip 2012 13:25 3945 12
  • #1 11 Lip 2012 13:25
    kris1099
    Poziom 9  

Witam,jestem totalnym amatorem androida.
    Zakupiłem dziś Sony Ericssona Neo V i mam w związku z tym kilka ważnych pytań i to bardzo bo na razie nie wiem o co chodzi temu urządzeniu:)
    A więc:
    1.Co mam zrobić by wrzucić muzykę,tapety z komputera na telefon.
    2.Pobieram grę z marketu...idzie dośc wolno jak ją anulować
    3.Wchodząc w Android Market musiałem się zarejestrować i zrobiłem to...i moje pytanie czy z niego jakoś się wychodzi poprzez wylogowanie czy po prostu wychodzimy przyciskiem "wróć"?
    4.Chce ściągnąć gry na androida na komputer i potem przerzucić na telefon jak to zrobić?
    5.Szukam takiego folderu gry i aplikacje i chyba nie widzę...
    6.Przesłałem sobie z innego telefonu zdjęcie na Neo V i teraz przy odtwarzaniu muzyki te zdjęcie się pokazuje w odtwarzaczu...jak to zmienić?:)
    To chyba wszystko wiem że to pewnie banał ale ja nie mam pojęcia:)

pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc

0 12
  • #2 12 Lip 2012 09:57
    BrodaMGS
    Poziom 8  

1. Pierwsze co musisz zrobić to root i zmiana softu tel. ;)
    2. Wystarczy wcisnąć [X] /anuluj, przy pasku pobierania.
    3. Nie ma potrzeby wylogowywania się...
    4. Potrzebny jest root telefonu...
    5.Nie ma takiego folderu. Gry i programy, zazwyczaj instalują się w : /sdcard/android/data lub sdcard/android/obb.
    6.W przypadku braku potagowanych mp3 pobiera pierwsze wolne zdjęcie z galerii ;)

0
  • #3 12 Lip 2012 10:38
    robo112-2010
    Poziom 13  

Od kiedy trzeba roota do podłączenia telefonu do kompa by przesłać muzykę albo tapety?
    1. Podpinasz telefon do kompa u góry ci się pojawia powiadomienie że telefon jest podłączony pod usb wciskasz to i klikasz połącz telefon
    2. Anuluje się x w android market.
    3. Nie da się usunąć konta z telefonu musi 1 zostać. Tak miałem w androidzie 2.3 że jedynie reset ostawień fabrycznych pomagał. Ale oczywiście dodasz inne konto a tamto możesz wyłączyć.
    4. Wrzucasz gry na telefon tak jak w punkcie pierwszym się łączysz. Pobierasz z markietu manager plików wchodzisz w nim tam gdzie wrzuciłeś tą gre i klikasz na nią jeśli będzie zainstaluj to git jak nie to musisz odblokować nieznane źródła w ustawieniach ustawienia>aplikacje>ustawienia aplikacji(chyba) i tam masz nieznane źródła zaznaczasz i możesz każdą grę instalować.
    5. Gry się instalują na telefonie a do telefonu nie masz dostępu tylko do karty jeśli chcesz gry na karcie SD to w aplikacjach przenosisz je. Pojawi sie na karcie SD folder .android sources
    6. Zdjęcie to jest okłada albumu. Nieraz się buguje i jeśli masz 1 mp3 z okładką w folderze z muzą to inne pliki w tym folderze też mają takie same. Ale to nie przeszkadza.

Przenoszenie na kartę SD aplikacji:
    http://www.youtube.com/watch?v=wwXHNZrKHUA

0
  • #4 12 Lip 2012 12:33
    BrodaMGS
    Poziom 8  

Nie wszystkie programy i gry pójdą Mu bez root ;)

0
  • #5 12 Lip 2012 12:39
    robo112-2010
    Poziom 13  

Od kiedy?? Zainstalować możesz ale czy będzie sprawnie działać to nie gwarantuje. Ale po co robić roota i tracić gwarancje by wysyłać pliki na kompa jak to jest niepotrzebne?? Po co mu root exploler albo jakieś inne programy na roota jak jest początkującym posiadaczem telefonu. A root to zagrożenia.

0
  • #6 13 Lip 2012 00:01
    BrodaMGS
    Poziom 8  

Root'a można odwróci. A nie zrootowany telefon także można bardzo szybko ustalić.
    Świadomość reggio, co się robi, się liczy ;)

0
  • #7 13 Lip 2012 00:27
    Karaczan
    Poziom 39  

Niech sobie lepiej roota nie robi, jak ma nowa NeoV i zaktualizował do ICS to root nie jest taki prosty, trzeba downgradeować kernel.
    Jak nie wie jak wgrać gry to naprawdę roota niech sobie daruje, do gier i tak nie potrzebny.
    Tylko do w sumie niewielkiej części programów dla świadomych userów.

0
  • #8 13 Lip 2012 09:26
    kris1099
    Poziom 9  

zainstalowałem astro i działa...wrzucam z kompa gry w formacie .apk do folderu games i potem w fonie to instaluje dobrze?
    Anulować też już wiem jak...na górze się rozwija taką "listę"
    Do komputera też już wiem jak podłączyć...po podłączeniu do komputera telefon chce zainstalować PC componation , instaluje i potem działa.Dobrze?

Może mi ktoś wytłumaczyć co to ten "root" i o co chodzi z ICS?
    Byłbym wdzięczny

I mam jeszcze pytanie mam kartę 2GB w telefonie od nowości chcialbym zmienić na większą posiadam 4GB.Widzę że na tej karcie 2GB w telefonie są zapisane jakieś różne foldery np.Android itp.Czy jeśli chce zamienić karty to musze przekopiować wszystko z 2GB na 4GB?
    pozdrawiam

0
  • #9 13 Lip 2012 14:30
    Karaczan
    Poziom 39  

ICS to Android 4.0, w NeoV juz nawet 4.0.4, ta seria androidów nazywa się Ice Cream Sandwich.
    Fabrycznie Neo przychodzi z Androidem GB (GingerBread) 2.3.x.
    NeoV można oficjalnie zupgradedować do 4.0.4 programem Sonego, nie tracąc gwarancji.

Root działa na tej samej zasadzie co konto root w linuxach, daje ci uprawnienia do grzebania w plikach systemowych. Normalnie android nie pozwoli ci na zmienianie ich zawartości.
    Dzięki temu można np blokować reklamy w aplikacjach, zarządzać prędkością procesora, usunąć śmieciowe fabryczne aplikacje, wgrywać modyfikacje systemu i jeszcze tone innych rzeczy... ;)

Niektóre aplikacje zapisują dane na karcie np niektóre ustawienia czy savey z gier, więc jak nie chcesz nic potracić to powinieneś je przekopiować.

Jak znasz angielski i cię ta tematyka interesuje to polecam forum XDA-Developers:
    http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1276
    Polskie forum androida:
    http://forum.android.com.pl/f443/

0
  • #10 15 Lip 2012 20:27
    kris1099
    Poziom 9  

Karaczan
    Czyli normalnie zawartość 2GB przekopiować na 4GB,wiesz nie chodzi mi o gry bo to pikuś ale chodziło mi o jakieś "ważne" pliki których potem by telefon nie mógł znaleźć czy w ogóle żeby problemów nie było

0
  • #12 16 Lip 2012 10:07
    kris1099
    Poziom 9  

aha okey dziękuje...

yyy...jeszcze jedno bo przełożyłem karty i tą 4GB do Neo V i teraz komputer jej nie czyta telefon z resztą też,coś trzeba zainstalować,usunąć czy jak?

0