Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BOSCH SMI68M05EU

11 Lip 2012 14:46 7077 2
  • Poziom 9  
    Witam posiadam zmywarkę BOSCH SMI68M05EU od 3 lat. Dzisiaj pojawił się komunikat E24 i dodatkowo pali się lampka do wody zasilającej. Zdemontowałem boczną osłone, płaszcz wody z boku zmywarki jest pełny. Wąż odpływowy zdemontowałęm i sprawdziłem jest drożny. Wyczyściłem również sitko na wężu zasilającym. Sprawdziłem również pompę w zmywarce czy nie jest zablokowana, jest czysta - brak zamieczyszczeń, po sprawdzeniu odrotów palcem czy nie ma oporów w czasie obracanie pompa chodzi lekko. Gdzie można jeszcze szukać usterki. Dziękuje i proszę o porady.
  • Poziom 9  
    Witam
    sprawdziłem jeszcze że na poczatku cyklu zmywarka pobiera wodę po ok 1min. otworzyłem drzwi w komorze jest woda , nastepnie zamknalem na nacisłem reset programu i zmywarka wypompowala wode z komory. Na wszystkich programach jest tak samo pobiera wode po ok. 1 min. wypompowuje ją, następnie następuje przełączenie ( jak by stycznik, przekaźnik) ok. 3 sekuny ciszy i pokazuje się błąd.E24 i kontrolka zasilania wodą. Proszę o pomoc
  • Poziom 9  
    Witam ponownie po wielkich poszukiwaniach i problemach wezwałem serwis, ponieważ wcześniej dwóch pseudo fachowców którzy nic nie zrobili.
    Okazało się że pompa myjąca jest na wykończeniu, i przy okazji pompa odpływowa odpowiedzialna za wypompowanie wody także długo nie pochodzi.
    Cena wymiany obu pomp to ok 650zł.
    Serwisant doradził że można naprawić ale nie jest powiedziane że może być juz elektronika naruszona w wyniku wielu prób uruchomienia zmywarki, a to już koszt sterowania to ok 750zł.
    Po rozmowie z serwisantem odradził naprawę, bo zmywarka jest po gwarancji i ma juz 3 lata, powiedział że za ok 1200zł się juz kupi zmywarkę i dobrze jest przedłużyć gwarancje na kolejne 3 lata koszt ok 300-350zł.
    Mam nadzieję że moje doświadczenie komuś pomoże i czasami sie zastanowić czy warto kupić zmywarke za 2500zł czy lepiej za 1500zł i przedłużyc gwarancję.
    Pozdrawiam