Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka laserjet 4 plus - blady wydruk

11 Lip 2012 14:50 2213 7
  • Specjalista Sieci, Internet
    Drukarka laserjet 4 plus ma 'blady' wydruk, tzn zaczernienie nie takie jak kiedyś, a wiem bo mam wydruki z przed 6 lat i starsze.

Litery są w miarę OK - ale kiedyś były lepsze, ale jak jest np czarny kwadrat to widzę wstęgi jaśniejsze i ciemniejsze biegnące z góry na dół.

- 200? rok - licznik 39200 - stary zespól tonera, testowy wydruk (self test) OK wygląda
    - 2006 rok - licznik 40100 - wymiana zespołu tonera na regenerowany, od tego czasu tylko 1700 stron wydrukowałem, testowy wydruk wydaje się gorszy niż poprzedni
    - 2012 rok - licznik 41800 - testowy wydruk jakby słabszy niż 2006.

Dzisiaj rozkręciłem zespól skanera (laser) i wymyłem elementy optyczne za pomocą IPA (izopropylowy alkohol) - ale to nie wydaje mi się aby pomogło.

Co to może być ?

Transfer roller ? można to czyścic ?, próbowałem IPA, ma b. lekki białawy nalot.

Wałek światłoczuły w zespole toneru ?
  • TermoPasty.pl
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Może tylko bęben w cartridge lub PCR'ka
    Czy można wykonać jakiś test bez zapasowych części aby określić czy bęben czy PCR ?
  • TermoPasty.pl
  • Specjalista - kserokopiarki
    Podmienić cartridge.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    bogiebog napisał:
    Czy można wykonać jakiś test bez zapasowych części aby określić czy bęben czy PCR ?

Można określić czy cały cartridge z tonerem, czy np jakaś część w drukarce. W Twoim przypadku jest kilka procent za tym że uszkodzona jest rolka transferowa.

Przygotuj sobie wydruk całej strony jakiegoś napisu, linijka po linijką. Czcionka najlepiej verdana 10 bold - będzie dokładnie widać wydruk na bębnie. Zadajesz wydruk i po chwili zacinasz kartkę w drukarce - najlepiej jak połowa kartki jest pod bębnem tonera. Wtedy będziesz widział czy fragment tekstu który pozostał jeszcze na bębnie jest ostry i wyraźny. Oczywiście fragment który nie zetknął się jeszcze z kartką. Wtedy można zaryzykować i stwierdzić że może to być wina rolki transferowej.

Jeśli chodzi o rolkę transferową to ja ją czasami myłem w ciepłej wodzie z proszkiem i na całą noc zostawiałem aby wyschła. Fakt jest taki że różnicy w jakości wydruku nie było.

Oczywiście w laser skanerze wyczyściłeś również to lustro które przenosi promień lasera bezpośrednio na wałek OPC w tonerze?
    Na samych literkach kiepsko widać te usterki, ale dałem całą stronę zaczernioną 100%.

Half-way test;
    na bębnie obraz niepoprawy - taki jak na wydruku, czyli transfer roller raczej OK.
    Zresztą na próbę dałem rolkę transferową ze starej drukarki, bez widocznej zmiany.

Na bębnie widać rysy, chyba też wyczuwam rysę pod paznokciem.
    Obraz na bębnie niejednorodny poprzecznie, tzn z lewej więcej zaczernia,
    Drukarka laserjet 4 plus - blady wydruk

Idzie coś naprawić w zestawie tonera czy do wymiany ?

Dodano po 1 [minuty]:

W ustawieniach drukarki na panelu, menu/config dałem Density=5, było 3, wydruk stron tekstowych trochę się poprawił, jest wyrażniejszy.

Dodano po 1 [minuty]:

pitbaw napisał:
    Oczywiście w laser skanerze wyczyściłeś również to lustro które przenosi promień lasera bezpośrednio na wałek OPC w tonerze?

Tak, wszystkie elementy optyczny wymyte i ofukane powietrzem, wirujące lustra, soczewki i stałe lustro
  • Poziom 31  
    na 99,99% Toner.

Mam 3 takie drukarki od 10 lat.

Pewnie jakieś napelnienie starego cartridża.
    dziękuję ludzie