Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor:Plazma czy Led 46-50 cali do kwoty 4 tyś

artur1975-35 11 Lip 2012 15:01 11923 33
  • #1 11 Lip 2012 15:01
    artur1975-35
    Poziom 7  

Witam przymierzam się do kupna nowego telewizora chciałbym prosić o sugestie doświadczonych kolegów i pomoc w wyborze plazmy lub led .

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    •14m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizor
    •około 2,7 m maksymalnie 3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    •1 osoba
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    •siedzę na wprost ekranu tv
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    •tv ma stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    •słońce świeci od wschodniej strony do około 12 w południe, okno znajduje się na bocznej ścianie w stosunku do tv stojącego na tylnej ścianie prostopadle do okna
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    •32 cale HD 50hz panasonic
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    •dobry naturalny obraz nie męczący oczy, prawdziwą czerń i tuner dvb-t ( opcjonalnie )
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    obecnie sygnał dvb-c z dekodera HD, kablówki vectra, dvb-t
    10 .Jakie urządzenia?
    •dekoder HD dvb-c firmy ADB, odtwarzacz HD Asus O player, w przyszłości konsola ps3
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    •dziennie około 5-6 godzin, czasem i mniej
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    •mogę zastosować rolety jeżeli będzie taka potrzeb, ale chyba błyszcząca nie będzie kolidować, ze względu na wschodnią stronę padajacego słońca
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    •pogramy o tematyce sportowej : ( piłka można : Liga mistrzów ) ; programy przyrodnicze ; turystyczne ; naukowe, od czasu do czasu film HD
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    •nie mam takiej potrzeby , posiadam laptopa
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    •w dalszej perspektywie sporadycznie 5-10%
    16. Preferencje co do marki?
    •PDP panasonic, lg
    •LED samsung, sharp, philips
    17. Preferencje co do wielkości?
    •46-50 cali, ale na początku rozważałem tylko 42 cale - ( z uwagi na kompresję i artefakty niektórych programów SD przy moich warunkach lokalowych ), 46-50' dla filmów full hd
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    •nie naturalne kolory, słaba czerń, brak płynności ruchu duże klatkowanie, efekt 50hz i tzw. " teatru" przy dynamicznych scenach -(sport i filmy full hd 24p), smużenie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    •zdecydowanie więcej wieczorem , w dzień około 30% czasu
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    •do kwoty 4 tyś, chyba że warto dołożyć to wtedy jestem skłonny zainwestować więcej
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    •3D traktuję jako gadżet, mam krótkowzroczność i astygmatyzm więc nie wiem czy taka technologia nie będzie dla mnie dyskomfortem, noszę okulary korekcyjne .

Bardzo liczę na sugestie i pomoc, z wiedzy jaką wyczytałem i opinii w necie polecana jest plazma 2D panasonic g30 i lg PA 6500 mało opinni nie ma też negatynych komentarzy, jeśli chodzi o g30 piszą niektórzy użytkownicy o problemach : efektu 50hz, braku płynności przy IFC, bzyczenie z przetwornicy zasilacza, ale rekompensuje g30 dobrą czernią, naturalnym obrazem dobry flitr matrycy, lepszą płynnością niż w led, natomiast led to chyba w podanej cenie nie mają podświetlania pełnego tylko krawędziowe może być to widać,
    również większe problemy z płynnością ruchu, zimniejsze barwy, ale mniejszy pobór prądu .

pozdrawiam i dziękuję za pomoc

0 29
  • #3 11 Lip 2012 15:43
    artur1975-35
    Poziom 7  

witam ponownie ,dzięki Krzysztofie za szybką odpowiedź , ale te led-y są krawędziowe jak przypuszczam , rozumiem że pod względem rozmiaru jak i obrazu kolor, czerń i płynność przy sporcie nie ustępują tak bardzo plazmom g30 st50 ,co do 3D jak uważasz będzie to uciążliwe korzystanie z dwóch par okularów , korekcyjne i te 3D , czyli LG PA 6500 uważasz za słabszy i nie wart mniejszej kwoty .

0
  • #4 11 Lip 2012 16:26
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dwie pary okularów - to nie jest kłopotliwe.
    Tak są w klasie do Twoich potrzeb.
    Zostaję zdecydowanie przy wskazanych modelach do podanych potrzeb.

0
  • #5 11 Lip 2012 16:50
    Zwierzak81
    Poziom 24  

Polecam 50PZ750S, dobra jakość obrazu, cichy, bez problemu działa z dyskiem zewnętrznym (odtwarzanie plików) choć ma problemy z kompatybilnością niektórych napisów. Jeśli chcesz 3D okulary (1 szt.) w zestawie. Ja z tego nie korzystam , bo nie widzę potrzeby. Największa wada - jeśli dołączymy moduł nCam do odbioru z satelity gryzie się strasznie. Nie pomoże żaden firmware. Po prostu to nie działa jak powinno. W trakcie oglądania można się spodziewać, że program zniknie albo nagle stanie się "kodowany". Konieczność restartowania TV przy korzystaniu z satelity prawie pewne. Jeśli zamierzasz korzystać z satelity - tylko zewnętrzny dekoder.

0
  • #6 11 Lip 2012 17:31
    artur1975-35
    Poziom 7  

dziękuję za sugestie i propozycje , ale te led są tak jak myślałem krawędziowe full ledy zaczynają się od 5 tyś w górę , ponoć na krawędziowym widać pasy po bokach i nie jest równo podświetlony ,ale te propozycje biorę pod uwagę jak i panel st 50 .
    mile widziane , również opinie innych kolegów .

0
  • #7 11 Lip 2012 17:41
    Zwierzak81
    Poziom 24  

LG 50PZ750S to plazma.

0
  • #8 11 Lip 2012 17:55
    artur1975-35
    Poziom 7  

czy ktoś mógłby wypowiedzieć się jak to jest w plazmach z migotaniem , efekt płynności IFC i 50hz , tak samo jak z płynnością w eld-ach proponowanych , testy na hdtv podane przez kikiego przeanalizuję , dzięki za nie

Dodano po 9 [minuty]:

Zwierzak81@ dzięki za propozycję tak wiem ,że ten LG to PDP jak wygląda płynność , migotanie , efekt 50 hz bo czytałem na forum hdtv o problemach w g30 ,czy tu też jest to odczuwalne Twoim zdaniem

0
  • #9 11 Lip 2012 18:06
    Zwierzak81
    Poziom 24  

Nie zauważyłem problemów z migotaniem. Czy oglądając mecze na euro czy film, nic nie męczyło moich oczu, nic nie migotało. Płynność - w czasie oglądania TV/filmów nie widzę problemów, jeśli np. włączymy menu, wyłączymy, to przez chwilę widać jeszcze ślady po menu.

0
  • #10 11 Lip 2012 18:14
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jest kilka procent ludzi którzy widzą migotanie. WIęc musisz sam sprawdzić do której grypy należysz - mnie nie przeszkadza.

0
  • #11 11 Lip 2012 20:56
    artur1975-35
    Poziom 7  

Dziękuję koledze o nicku Zwierzak81 za komentarz, kiki wiem że jesteś użytkownikiem sharpa 52cali led, czy dostrzegasz efekty podświetlania krawędziowego w postaci pasków po bokach przy ciemnych scenach ?
    Jak oceniasz płynność ruchu i czy występuje smużenie tego modelu .
    Jakie są koszta " prezentacji indywidualnej " z kalibracją tv profesjonalną .
    Po przeczytaniu w internecie komentarzy na temat 3D, rezygnuję z tej technologii z uwagi na wadę wzroku i dostęp do małych zasobów, skupiam swoją uwagę tylko na tv 2D PDP lub LED.

0
  • #12 12 Lip 2012 02:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Napisz na PW - dostaniesz info.

0
  • #13 12 Lip 2012 10:02
    artur1975-35
    Poziom 7  

Kiki czy mógłbyś zaproponować mi jeszcze model do 4 tyś 2D sony .

0
  • #15 12 Lip 2012 13:22
    artur1975-35
    Poziom 7  

Kiki dzięki za link , moimi faworytami są : Sharp 46LE830 ( gdzieś przeczytałem ,że model 820 ma kłopot synchronizacji obrazu z dźwiękiem,ale może to indywidualny przypadek - kłopot źródła dekodera ),Philips 46PFL 6007,Sony 46HX850 no i plazmy 46-50' g30/st50.
    Kiki Ty testowałeś polecane przez Ciebie tv led/plazmy, który z modeli zbliżony jest czernią , naturalnością kolorów - nie zimnych , dobrą płynnością przy sporcie i filmach w kategorii 2D do plazmy g30/st50.
    Jak wygląda to w tych krawędziowych czy rzeczywiście " nie ma poświaty - pasów bocznych, duchów " wynikających z tego podświetlenia , jestem skłonny jak będzie potrzeba dołożyć ( +/- 600zł ).

0
  • #16 12 Lip 2012 13:36
    236759
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 12 Lip 2012 14:42
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Niezłe bzdury wypisujesz. Mam i Sharpa i Toshibę w domu i nie ma żadnych problemów. I co to znaczy kompatybilność HDMI . Trzeba najpierw poczytać instrukcję. Bo miałem przypadki że pani dzwoni że telewizor nie działa a nie włączyła do kontaktu , bo po co ?
    Inny Pan nie włączył anteny i się bardzo zdziwił że w ogóle potrzebna ( a miał tylko sygnał z powietrza)
    Samsung i Lg też nie ma żadnych problemów z HDMI o ile włożysz kable w odpowiednią dziurą!

Philips od pięciu lat dostaje najwyższe nagrody za jakość obrazu w Europie:
    Eisa. Poczytaj zanim zaczniesz pisać dyrdymały.
    Jaki telewizor:Plazma czy Led 46-50 cali do kwoty 4 tyś
    Takich bzdur nawet dzieci w przedszkolu przy piaskownicy nie opowiadają.
    No proszę CIę ....

0
  • #18 12 Lip 2012 16:01
    236759
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 12 Lip 2012 16:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ja jestem po końcowej stronie łańcucha"pokarmowego" i otrzymuję skargi lub podziękowania od konsumentów. I nie mam żadnych zgłoszeń braku kompatybilności HDMI.
    Testuję też telewizory i w ostatnim czasie nie zdarzyło mi się zanotować żadnych tego typu spostrzeżeń , stąd ton mojej wypowiedzi.

0
  • #21 12 Lip 2012 19:05
    artur1975-35
    Poziom 7  

Witam ponownie dziękuję za żywiołową dyskusję i komentarze , które są dla mnie bardzo pomocne .
    Na dzień dzisiejszy moim faworytem jest panasonic st50 lepszy filtr , lepszy kontrast ,czerń mniejsze kłopoty z IFC i 50hz,
    ale z racji parametrów i obrazu niż technologii 3D , później model g30 i jeżeli miałbym jednak jeszcze rozważać led to : sharp 46 LE 830 i philips Philips 46PFL 6007 za obraz i ergonomię i funkcjonalność ,pozdrawiam

0
  • #22 12 Lip 2012 19:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Okulary nie wiele kosztują w tym modelu Philipsa, więc ryzyko nie wielkie.

0
  • #23 12 Lip 2012 20:38
    artur1975-35
    Poziom 7  

Ok, Kiki wracając do tematu PDP Ty testowałeś dość gruntownie również te modele czyli sv50 i g30,czy rzeczywiście jest tak duża różnica przez lepszy filtr pod kątem odbić , czerni i jakości obrazu , bo w specyfikacji technicznej ,nie ma wielkich różnic w sensie lepszej technologii nowszej , chyba że te procesor 3D podnosi znacząco koszta , bo różnica w cenie jest znaczna 50g30 a 50st50 .
    Zapytam Cię jeszcze jak możesz to napisz mi na PW co z tą prezentacją i kalibracją , czy Twoim zdaniem sharp ma mniej zimne kolory od philipsa ?

0
  • #24 13 Lip 2012 13:19
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Za dużo masz wątpliwości tylko ratuje Cię prezentacja w domu łącznie z 3D.
    Kolory to kalibracja.

0
  • #25 13 Lip 2012 20:10
    artur1975-35
    Poziom 7  

Dokładnie to jakie są koszta prezentacji napisz mi na PW ja wysłałem Ci taką informację .

0
  • #26 14 Lip 2012 17:13
    artur1975-35
    Poziom 7  

Dziękuję wszystkim za ciekawe komentarze i owocną dyskusję ,
    niestety liczyłem że dowiem się na temat " prezentacji w domu " , ale trudno , moim faworytem został panasonic model 50g30 , pozdrawiam wszystkich .

0
  • #27 15 Lip 2012 13:03
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nic nie dostałem - napisz tu lu na gg 2868228

0
  • #28 15 Lip 2012 13:15
    artur1975-35
    Poziom 7  

Przecież prosiłeś ,żeby wysłała na PW prośbę o prezentację no i wysłałem ,ale nie odpisałeś , na gg ciągle jesteś na nieobecny więc nie wiem jak się kontaktować kiki z Tobą czy nie możesz podać tu ceny i kryteriów

0
  • #29 15 Lip 2012 13:26
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Masz na skrzynce.

0
  • #30 15 Lip 2012 18:05
    artur1975-35
    Poziom 7  

Witam jestem już po zakupie tv wybrałem LG PA 6500 i jestem zadowolony , ma swoje wady ale i zalety nie bzyczy , dobra płynność , niska cena , gorsza czerń niż g30 ( co jest zrozumiałe w tej cenie 2200zł ) , pozdrawiam wszystkich i dziękuję za dyskusję , propozycje i komentarze .

0