Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic SB-AK44 słabo jak na swoje możliwości.

11 Lip 2012 17:29 2746 22
  • Poziom 7  
    Zakupiłem kolumny od wieży Panasonic SB-AK44 i podłączyłem do wzmacniacza. Słabo grają, nie słychać basu, jakość mnie nie zadowala. Podłączyłem kolumny do wieży Philips woox u brata i graja prawie idealnie.
    Mam pytanie, czy muszę kupić wieże z zestawu czy inną a może od Panasonic SA-AK44. Czy po prostu lepszy wzmacniacz wystarczy aby grały bardzo dobrze. Może ktoś posiada te kolumny i mógłby mi odpowiedzieć na pytanie?
  • Spec od sprzętu Unitra
    Kup lepszy wzmacniacz i kolumny też.
  • Poziom 7  
    Po co mi lepsze kolumny. Chodzi tu tylko o wzmacniacz lub o wieże z zestawu... I o to pytam.
  • Spec od sprzętu Unitra
    xcub4x napisał:
    Po co mi lepsze kolumny
    To po co lepszy wzmacniacz? Kolumny z takiej wieży to żadna rewelacja i nie wierzę, że nie grają w miarę dobrze (jak na takie głośniki) na pierwszym lepszym wzmacniaczu. Może podaj na jakim wzmacniaczu to próbowałeś?
  • Poziom 7  
    Pioneer SX-305RDS. Nie znam sie zbytnio na tym ale wiem jak dzialaja te kolumny na tym wzmacniaczu a jak chociazby na tej wiezy od Philips FWM75 Woox. i Jest ogromna roznica. Wiec nwm czy lepiej wzmacniacz lepszy kupic czy poszukac wiezy od zestawu lub Panasonic Sa-AK44.
  • Pomocny post
    Spec od sprzętu Unitra
    Powiadasz, że ten amplituner nie daje rady z takimi zestawami? Coś tu jest nie tak.
    xcub4x napisał:
    Nie znam sie zbytnio na tym
    Hmm... Nasuwa mi się jeszcze pytanie po co kupować głośniki akurat od takiej wieżyczki? No nic. Poluj na tą SB-AK44, może to będzie bezpieczniejsze dla tych "kolumn".
  • Poziom 7  
    Mam znajomych, którzy się na tym znają i to bardzo dobrze. Kumpel miał ten sprzęt i mówił, że jest świetny. Mówił żebym brał bo tanio znalazłem. Ale chyba nie wiedział, ze mam do dyspozycji tylko tego pionierka. Może się zepsuł albo coś. Będę szukał tej wieży. To nic, Dzięki ;)
  • Poziom 7  
    Tak właściwie to dwie zupełnie inne sprawy. Pokazałeś mi coś o kupnie jakichś gównianych rzeczy z amplitunerami czy wzmacniaczami. A mi chodzi o kolumny Panasonica, które grają znakomicie. Sęk w tym czy lepiej kupić lepszy amplituner czy czaić się na oryginalną wieżę od zestawu... Bo po podłączeniu do innej wieży miażdżą!

Dodano po 2 [minuty]:

Ale dzięki;P
  • Poziom 13  
    Kolumny grają słabo, bo oryginalny wzmacniacz miał firmowo podbite niskie tony. Podkręć w tym Pionierku bas na maxa + loudness, albo zakup korektor.

Osobiście nie polecam zakupu "specjalnego wzmacniacza pod konkretnie te głośniki" bo jak kiedyś będziesz chciał/musiał je wymienić (bo się np. spalą), będziesz musiał znów szukać "specjalnych głośników pod ten konkretny wzmacniacz".

Znacznie lepiej kupić uniwersalne głośniki i/lub wzmacniacz, bo wtedy możesz dowolnie wymieniać i rozbudowywać zestaw w przyszłości.
  • Spec od sprzętu Unitra
    mp0011 napisał:
    Kolumny grają słabo, bo oryginalny wzmacniacz miał firmowo podbite niskie tony. Podkręć w tym Pionierku bas na maxa + loudness,
    Jak miał podbite? O czym ty piszesz? Nic na maxa się nie podkręca.
    mp0011 napisał:
    "specjalnego wzmacniacza pod konkretnie te głośniki"
    A jaki to niby by musiał być ten "specjalny" wzmacniacz? A te głośniki pod jakim względem są "inne", że niby trzeba "specjalny" wzmacniacz? Głośniki jak głośniki. A kolega ma albo uszkodzonego tego Pioneera albo źle coś podłączone lub ustawione.
    O ile rzeczywiście aż tak to źle gra jak kolega sugeruje.
  • Moderator
    xcub4x napisał:
    Tak właściwie to dwie zupełnie inne sprawy. Pokazałeś mi coś o kupnie jakichś gównianych rzeczy z amplitunerami czy wzmacniaczami. A mi chodzi o kolumny Panasonica, które grają znakomicie.

Przykro mi wyprowadzać Cię z błędu ale to jest dokładnie ta sama sprawa. Jak opisali koledzy powyżej, kolumny do miniwieży konstruowane są z myślą o współpracy wyłącznie z dedykowanym wzmacniaczem. Dlatego zdecydowanie odradzam zakup takich kolumn, nawet jeżeli miałyby jeszcze lepszy znak firmowy od Panasonica.
  • Poziom 13  
    Cytat:
    Jak miał podbite? O czym ty piszesz? Nic na maxa się nie podkręca.

Marian, zestawy tego typu sprzedawane są w zestawach i traktowane są przez producentów jako nierozłączna całość. Aby optymalnie wykorzystać materiały i uzyskać mocne brzmienie, do kolumn mających mało basu dodaje się mocno basowy wzmacniacz i całość razem brzmi dobrze. Sprawa komplikuje się przy używaniu sprzętu poza zestawem - albo głośniki z zestawu brzmią kiepsko z innym wzmacniaczem, albo odwrotnie - wzmacniacz ma za dużo basów na innych głośnikach. Aby uzyskać podobny dźwięk z innego wzmacniacza trzeba (przykładowo, nie mówię że to popieram czy polecam) podbić basy i włączyć loudness.

Cytat:
    A jaki to niby by musiał być ten "specjalny" wzmacniacz?

"Specjalny" czyli dedykowany pod te kolumny, czyli Panasonic SB-AK44. Problem z takim sprzętem jest taki, że ten sprzęt działa optymalnie tylko w zestawie z którym był sprzedawany i ciężko to przeskoczyć i np. przejść na inne głośniki zostawiając stary wzmacniacz. Jeżeli komuś zależy na brzmieniu, powinien wymienić i głośniki i wzmacniacz...
  • Poziom 7  
    Pablo1964 napisał:
    Dlatego zdecydowanie odradzam zakup takich kolumn, nawet jeżeli miałyby jeszcze lepszy znak firmowy od Panasonica.

Chciałbym wiedzieć dlaczego tak bardzo cały czas odradzasz mi te głośniki? Czy miałeś jakąś styczność z nimi? Miałeś możliwość słuchania piosenek na tym sprzęcie?? Podałeś tamten temat a teraz sam piszesz, że takie coś jest do bani..?
  • Spec od sprzętu Unitra
    mp0011 napisał:
    Aby optymalnie wykorzystać materiały i uzyskać mocne brzmienie, do kolumn mających mało basu dodaje się mocno basowy wzmacniacz
    Nie można się z tym zgodzić. Nie ma takiego czegoś w elektroakustyce jak "mocno basowy wzmacniacz".
    mp0011 napisał:
    "Specjalny" czyli dedykowany pod te kolumny
    Tzn. jaki? Dobra odpowiem Ci ja. O odpowiedniej mocy. Czyli w tym wypadku dosyć małej mocy.
    xcub4x napisał:
    Chciałbym wiedzieć dlaczego tak bardzo cały czas odradzasz mi te głośniki?
    Dlatego bo to słabawy sprzęt, razem z tą wieżą. Jeśli chcesz zaszaleć kup normalny zestaw głośnikowy o odpowiedniej mocy i zastosuj odpowiedni do nich wzmacniacz. Chyba znasz takie pojęcie podstawowe jak moc czy impedancja zestawu?
  • Poziom 7  
    Ale ja nie potrzebuje sprzętu za kilka tysięcy. To to by mi pokój rozniosło całkiem. Wystarczy, że podpinam pod wieżę od Philipsa i jak zrobię max to nie da się wytrzymać, to raczej ten wzmacniacz nie pasuje do tych głośników. Będę musiał szukać oryginalnej wieży z zestawu.

Dodano po 3 [minuty]:

A może podacie przykładowe zestawy, które uważacie za dobre?
  • Spec od sprzętu Unitra
    Ale nikt Ci nie każe kupować nic za kilka tysięcy.
    xcub4x napisał:
    Wystarczy, że podpinam pod wieżę od Philipsa i jak zrobię max to nie da się wytrzymać,
    Ciekawe...
  • Poziom 7  
    Ciekawe jest to, że się wypowiadasz a chyba nie wiesz nawet jaki to jest sprzęt ;) Zapewne nigdy nie słyszałeś jak to gra:)
  • Moderator
    Widzisz... to jest tak, że masz jakiś sprzęt, jesteś do niego przywiązany i wydaje Ci się, że gra on najlepiej na świecie. I tak jest do momentu aż będąc w odwiedzinach u znajomego usłyszysz coś, czego dźwięk Cię porazi, będzie dla Ciebie ideałem. Po powrocie do domu odniesiesz wrażenie, że Twój sprzęt się zepsuł, będziesz wciąż poszukiwał nowego brzmienia. Wreszcie kupisz nowy sprzęt. I on stanie się Twoim ideałem. Do momentu aż będąc w odwiedzinach...

Piszę to na podstawie własnego doświadczenia. Uwierz, że Twój sprzęt słyszałem i z całą odpowiedzialnością powiem, że znajduje się on na samym początku opisanej powyżej drogi. Jeżeli ktoś neguje jego brzmienie, wcale nie oznacza, że go nie słyszał, lecz po prostu przeszedł już ten etap drogi. Wszystko jeszcze przed Tobą. Jeżeli dźwięk tych kolumn Ci odpowiada, dokup oryginalną wieżę. Będzie trudno ale wierzę, że Ci się uda. i dźwięk będzie doskonały. Do momentu aż będąc w odwiedzinach...
  • Poziom 35  
    Nie chciałbym pochopnie zaszufladkować autora tematu, ale odnoszę wrażenie że należy on do grupy przedkładającej głośność nad jakością brzmienia sprzętu audio, a jak wiemy nie o to w tym chodzi...
  • Spec od sprzętu Unitra
    xcub4x napisał:
    Ciekawe jest to, że się wypowiadasz a chyba nie wiesz nawet jaki to jest sprzęt
    Tak się składa, że słyszałem i naprawiałem więcej sprzętu niż ty na oczy widziałeś.
    Pablo1964 napisał:
    Do momentu aż będąc w odwiedzinach...
    I na tym chyba powinniśmy zakończy tę jałową dyskusję.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator
    Również uważam, że temat został wyczerpany. Zamykam. Jeżeli autor zechce po przemyśleniu coś dodać - proszę o informację na pw, wtedy ponownie otworzę.