Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit WISE 107 zwichorowany bęben i krótki pasek?

11 Lip 2012 17:47 2752 4
  • Poziom 20  
    Witam
    Mam kilka pytań na temat tej pralki, których nie znalazłem na forum, a także opisze awarię:
    Indesit WISE 107 - pojawił się luz na bębnie i bęben zaczął obcierać o fartuch, piszcząc przy tym. Po przeczytaniu paru postów, postanowiłem wymienić łożyska we własnym zakresie. Po rozebraniu (rozcięciu) zespołu piorącego okazało się że bęben jest trochę zwichrowany. Okazało się również że łożyska nie są rozleciane , ale luzy mają. Okazało się również że ośka jest wyrobiona, bo nowe łożysko można ręką włożyć na wałek. Luzu prawie nie było, ale ręką lekko wchodziło na ośkę.
    Symeringa oczywiście oryginalnego nie idzie dostać (30x52X8.5/10.5), zastosowałem 30x52x10.
    Przy składaniu bębna posmarowałem ośkę klejem DISTAL (2 składnikowy) i złożyłem bęben w łożyka. Obudowę bębna złożyłem na silikonie sanitarnym (do 120stC) na śrubkach fi4 co ok. 4-5cm.
    Moje pytania:
    (pralka nie była przeładowywana - 3-4 prania w tygodniu)
    1. Czy bęben jest aż tak słaby by się wichrować?
    2. Również wytarcie ośki w łożyskach to "normalna awaria" takiego Indesita?

3. A może to wszystko przez pasek klinowy, bo teraz po robocie nie mogę go założyć. Jest za krótki. Oryginał Hutchinson 5PJE 1194. Naciągam jak mogę i brakuje go ze 4cm. Skoro pasek jest tak naciągnięty to może niszczy ośkę i łożyska. Może kupić krótszy pasek?
  • Moderator Samochody
    tata1 napisał:

Przy składaniu bębna posmarowałem ośkę klejem DISTAL (2 składnikowy) i złożyłem bęben w łożyka.

Z podobnym skutkiem psim smalcem mógłbyś posmarować.
  • Poziom 20  
    Zobaczymy ile pochodzi z tym klejem. W ciągniku w skrzyni biegów tak zrobiłem i już 8 lat spokój, a było więcej podjechane. Też użyłem Distalu, tylko z tą różnicą że tam nie składałem na kleju, tylko posmarowałem wałek, a tokarz go dotoczył na wymiar (klej) i dopiero złożyłem. Tutaj luzu dużego nie było, więc postanowiłem złożyć na kleju.

Czy ten pasek oryginalny 1194 to tak na siłę się zakłada?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Tak się zakłada poczynając od małego koła.
  • Poziom 20  
    Pralka działa, złożona. Ale teraz liche części, niewiele się prało, a ośka wytarta i bęben zwichrowany. No cóż takie czasy.