Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik tensometryczny - zbyt niski opór

11 Lip 2012 17:57 1301 3
  • Poziom 2  
    Dzień dobry
    Mam belkę tensometryczną HBM S2 z którą mam problem. Po podłączeniu tensometru do wzmacniacza zamiast wyniku w Newtonach pojawia się błąd. Zmierzyłem opór między końcówkami i okazało się, że na wyjściu zamiast co najmniej 350 omów mam 250. Sprawdziłem kable i nie były uszkodzone. Jak sądzicie? Co jeszcze warto sprawdzić?
    Pozdrawiam!
  • Poziom 19  
    Witam.
    Kolego czy naprawdę zmierzyłeś napięcie w Ω (spójrz tak napisałeś).
    Narysuj schemat połączeń belki, zasilanie, opisz końcówki i wtedy opisz,
    co i jak zmierzyłeś.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Błąd moja wina, przepraszam. Już poprawiłem.
    Schematu nie rozrysuję ale było 6 kabli. Po dwa: pomiar, napięcie, kompensacja.
    Dwa były w normie, jeden nie. Nie mam teraz dostępu do dokumentacji więc nie jestem w stanie wszystkiego napisać.
    Sprawdziłem dwie belki i różniły się tylko oporem na końcówkach pomiarowych. Jeden działał drugi nie. Nie wiem gdzie szukać usterki. Mógłbym jeszcze spojrzeć pod gumę ochronną, ale nie jest zalecane jej zdejmowanie...
  • Poziom 19  
    Z belkami nie miałem do czynienia .
    Ale powinny to być zwykłe mostki łączone po 2 sztuki równolegle.
    Belki pomiędzy sobą praktycznie nie powinny się różnić od strony wyjścia sygnału pomiarowego.
    Nie wiem ile waży belka .Jakie dane (czułości) są na belce.
    Ale gdy taka belka leży na boku -czyli nie obciąża czujników ,powinieneś mieć po zasileniu układu napięcie wyjściowe prawie równe 0 mV(z dokładnością charakterystyki elementów).