Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofon do instrumentów strunowych, orientalnych, który?

Dionizy1569 11 Jul 2012 18:13 1151 6
    Dionizy1569
    Level 2  
    Zapewne istnieją podobne tematy, jednakże chciałbym przestawić mój problem bowiem trochę jest to skomplikowane, przynajmniej dla mojej osoby.
    Przyszło mi grać na instrumentach i wobec tego do mojej głowy przystąpiła myśl, aby zacząć nagrywać różne sample i montować je za pomocą oprogramowania daw bądź nagrywać całe utwory. Nie jestem obeznany w nowinkach technicznych, chciałbym znaleźć jakiś dogodny sposób na to, aby nagrywać łatwo i komfortowo. Przeto potrzebuje mikrofonu do strun, czyli ogólnie instrumentów. Nie mam pojęcia jaki to ma być, lecz trzeba wziąć pod uwagę to w jaki sposób mam go podłączyć do komputera. Komputer posiada kartę Esi Juli@, są tam jakieś dodatkowe kabelki... może się nadadzą? Oraz mam wzmacniacz zintegrowany harman/kardon 990. Czy można podpiąć w jakiś sposób do niego mikrofon? czy potrzebuję jakiegoś przedwzmacniacza?
    Jeśli chodzi o cenę to już niech to będzie moje zmartwienie...
    adambyw
    Moderator of Acoustics
    Karta muzyczna jest przyzwoita, niestety nie ma preampów mikrofonowych. Będziesz potrzebował dodatkowy przedwzmacniacz. Może być np niedrogi jednokanałowy lampowy ART Tube MP.
    proponuję mikrofon pojemnościowy wielkomembranowy. Z średniej półki może być to np AT2020.
    Dionizy1569
    Level 2  
    Stokrotne dzięki za odpowiedź, czy mógłbyś mi jeszcze wyjaśnić jak mam podłączyć ten przedwzmacniacz do komputera? Teraz mam z Esi Juli@ 2 interkonekty rca podłączone do wzmacniacza stereo.
    Dionizy1569
    Level 2  
    Nie chciałbym ruszać karty, mam tam 4xrca. 2 do wzmacniacza i głośników, ale czy można jednocześnie podłączyć pod następne 2 wolne sloty przedwzmacniacz?
    Tylko nie bardzo rozumiem jakim kablem.
    http://www.velvetsystems.com/images/ART/art_tube_mp_back_vs.jpg
    domyślam się, że na samej lewej jest zasilanie, potem nie wiem, następnie 2 duże wejścia, które są na mikrofon i dalej na samej prawej jest znowu, co nie wiem, czy to duży jack? Wybacz, że jestem trochę natarczywy, jednakże chcę mieć pewność.
    adambyw
    Moderator of Acoustics
    Od lewej masz:
    Zasilanie
    Wyjście liniowe jack
    Wyjście liniowe XLRm
    Wejście mikrofonowe XLRf (z włączanym phantom)
    Wejście liniowe TRS, symetryczne, bez phantom.

Sprawdziłem sobie dokładnie wyjście jack jest niesymetryczne. Wystarczy Ci kabel TS->RCA, TS podłączasz do wyjścia jack w Tube MP, a RCA do jednego z wejść w karcie.
    Dionizy1569
    Level 2  
    Głowa do pozłoty!
    Dzięki ci za pomoc bracie.