Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Update nie działa

11 Lip 2012 18:13 3774 10
  • Poziom 12  
    Włączyłam dziś Windows Update aby zainstalować aktualizacje. Kilka zainstalowało się pomyślnie, jednak przy instalowaniu Narzędzia Windows do usuwania złośliwego oprogramowania x64 (KB890830) program jakby się zawiesił, tzn. pobrał i rozpoczął instalację, ale trwała ona tak długo, że w końcu ją zatrzymałam i zrestartowałam system, bo kiedyś już miałam podobną sytuację i po restarcie okazało się, że aktualizacja jednak została zainstalowana. Teraz niestety w historii aktualizacji mam "Anulowane", a w szczegółach kod błędu 8024000B. Zgodnie z zaleceniem "Pomocy" dla tego błędu pobrałam i zainstalowałam Narzędzie System Update Readiness Tool. Narzędzie zostało zainstalowane pomyślnie. Zrestartowałam system i włączyłam ponownie Windows Update, ale nic się nie zmieniło i nadal nie miałam możliwości zainstalowania anulowanej aktualizacji. W końcu postanowiłam przywrócić system do punktu sprzed feralnej aktualizacji i teraz Windows Update w ogóle się nie uruchamia :( Włączyłam jeszcze raz instalator tego narzędzia System Update Readiness Tool i wywala błąd:
    0x80040154
    Klasa niezarejestrowana
    Chciałam ponownie użyć przywracania systemu do jakiegoś jeszcze wcześniejszego punktu i okazuje się, że przywracanie również się zepsuło i wszystkie punkty zniknęły. Włączyłam sprawdzanie dysku w poszukiwaniu błędów, ale nic z tego nie wynikło. Menadżer zadań pokazuje, że usługa Windows Update jest uruchomiona, ale po tym przywracaniu zauważyłam, że nie mogę też włączyć zarządzania komputerem ani wejść w usługi. Wcześniej wszystko działało. W tej chwili skanuję antywirusem i też jest coś nie tak, bo skanowanie trwa już 3 godz.
    Nie wiem już co mam z tym zrobić. Mój system to Windows 7 HP 64 bit z SP1. Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 12  
    Hmm... niby po ponownym uruchomieniu systemu wyświetlił się komunikat, że przywracanie zostało ukończone pomyślnie, ale może i masz rację. Niestety jest to laptop zakupiony razem z systemem w wersji OEM i preinstalowanym oprogramowaniem. Mam tylko płytę Recovery i jakiś dysk naprawy systemu :(
  • Spec od komputerów
    Pozycz od kogos plyte lub sciagnij z sieci obraz plyty. Alternatywa do tego jest przywrocenie systemu z recovery po wczesniejszym zgraniu waznych danych.
  • Poziom 12  
    Zapuściłam jeszcze sfc/scannow i rzekomo znaleziono i naprawiono uszkodzone pliki, tylko po ponownym uruchomieniu i zalogowaniu wyskoczył mi czarny ekran i nic nie dało się zrobić. Wyłączyłam i włączyłam w trybie awaryjnym i o dziwo mogłam cofnąć to feralne przywracanie, tak więc wróciłam do punktu wyjścia - czyli wszystko działa, łącznie z Windows Update, ale twierdzi że system aktualny, a aktualizacja Narzędzia Windows do usuwania złośliwego oprogramowania x64 (KB890830) wciąż nie zainstalowana. W końcu pobrałam i zainstalowałam ją ręcznie i teraz se skanuje. Zobaczę co będzie dalej. Jeśli skanowanie pomyślnie dobiegnie końca, to chyba uznam problem za rozwiązany..
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    To narzedzie jest calkowicie zbedne i nie ma znaczenia czy sie zainstalowalo poprawnie czy nie.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Kolobos ma rację, nigdy tego badziewia nie instaluję.
  • Poziom 12  
    A jak mogę teraz sprawdzić czy w końcu mam wszystkie potrzebne aktualizacje czy nie? I jak się dowiedzieć, czy jakieś pliki systemowe są uszkodzone, bo niby teraz wszystko działa poprawnie, ale to sfc/scannow mnie zaniepokoiło, bo rzekomo coś tam znalazło, jednak nie chcę go ponownie włączać, bo pewnie znów mi zrobi czarny ekran :(
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Sfc się nie przjmuj, zrobiło swoje.
    Za miesiąc będą nowe aktualizacje to zobaczysz, czy WU działa OK. ;-)