Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor nie chce współpracować z karta graficzną AGP(działa tylko z zintegrowaną

KRUKer 11 Lip 2012 19:42 1967 3
  • #1 11 Lip 2012 19:42
    KRUKer
    Poziom 2  

Witam.
    Mam bardzo dziwny problem.
    Otóż, przeglądając internet nagle wyłączył mi się monitor(przeszedł w stan "czuwania"). Uruchomiłem ponownie komputer, jednak dalej pozostawał w stanie czuwania. Sprawdziłem wszystkie kable i przejściówkę(monitor podłączony przez D-sub a karta graficzna przez przejściówkę D-sub ---> DVI. Nic nie pomogło...
    Pomyślałem, że to może być uszkodzona karta graficzna, wiec pojechałem do znajomego i podłączyliśmy mój komputer do jego monitora bezpośrednio przez kabel DVI i wszystko działało jak ta lala.
    Skoro komputer był sprawny, wywnioskowaliśmy, że to może być albo uszkodzony monitor, albo uszkodzony kabel lub przejściówka.
    Pojechałem nazajutrz do niego z monitorem i kablem z przejściówką. Podłączyliśmy wszystko do jego komputera i byliśmy w SZOKU
    WSZYSTKO DZIAŁAŁO!!!
    Byliśmy zdziwieni komputer sprawny, monitor też, sprawdziliśmy inny kabel i przejściówkę i też działało bez problemu...
    Wszystko działa osobno bardzo dobrze(Monitor z innym komputerem, Komputer z innym monitorem) ale razem monitor w ogóle nie wychwytuje sygnału z karty graficznej.
    Zauważyłem, że z tyłu mam dodatkowe wejście D-sub do karty zintegrowanej(nigdy wcześniej nie wiedziałem, ze mam karta zintegrowaną). Podłączyłem bezpośrednio monitor kablem d-sub do zintegrowanej i zaskoczyło!

I teraz moje pytanie i zarazem problem - Dlaczego monitor nagle przestał działać z moją kartą graficzną AGP i działa tylko z zintegrowaną?
    Czy może powodować to czynnik środowiskowy? Wadliwa instalacja elektryczna, Pole magnetyczne, Ładunki elektrostatyczne, czy cokolwiek?
    Chciałbym bardzo rozwiązać ten problem, ponieważ praca na starej zintegrowaną jest strasznie powolna.

karta graficzna to Gigabyte Geforce 6200 AGP8X 256MB DDR2 DVI-I TV-out
    Monitor to LG FLATRON L1717S
    a Płyta Główna to ASUS K8V-MX

Bardzo mi zależy na pomocy, Pozdrawiam.

0 3
  • #2 11 Lip 2012 19:59
    karolark
    Poziom 40  

Wygląda że złącze AGP padło :-(
    Wsadz inna grafikę do tego slotu .

0
  • #3 11 Lip 2012 20:05
    pudzianowski
    Poziom 28  

Cześć.
    Być może i tak, że wykasowały się lub poprzestawiały jakieś ustawienia w BIOSie i polecam zacząć od sprawdzenia tej ewentualności. Wpływ na to mogło mieć np. wyczerpanie się bateryjki podtrzymującej pamięć ustawień BIOSu. Wszelkie inne warianty też uważam za realne, tym nie mniej od tego bym zaczął.
    Z poważaniem
    Mateusz

0
  • #4 11 Lip 2012 20:51
    KRUKer
    Poziom 2  

karolark napisał:
    Wygląda że złącze AGP padło :-(
    Wsadz inna grafikę do tego slotu .

Możliwe, że slot padł. Będę mógł to sprawdzić za kilka dni, bo na razie nie mam żadnej innej karty na AGP.

pudzianowski napisał:
    Cześć.
    Być może i tak, że wykasowały się lub poprzestawiały jakieś ustawienia w BIOSie i polecam zacząć od sprawdzenia tej ewentualności. Wpływ na to mogło mieć np. wyczerpanie się bateryjki podtrzymującej pamięć ustawień BIOSu. Wszelkie inne warianty też uważam za realne, tym nie mniej od tego bym zaczął.
    Z poważaniem
    Mateusz

Też tak myślałem. Sądziłem, że ustawienia BIOS-u pozostają cały czas na zintegrowanej(nawet gdy karta jest w slocie). Wyjąłem bateryjkę na pół minuty, aby przywrócić BIOS do ustawień domyślnych i to też nie pomogło...
    Jeżeli chodzi o żywotność samej baterii, to jest dobrze. Komputer był odłączony od prądu na 24h i wszystkie ustawienia zachowały się.

Pozdrawiam

0