Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter Barton Challenger.- Elektryka padła i starter

11 Jul 2012 20:25 2300 8
  • Level 8  
    Witam,

Dziś odpaliłem skuter starterem, było wszystko okej, dojechałem na miejsce lecz gdy zgasiłem skuter starter dalej się obracał (chodzi o to coś co zapala) no i zignorowałem to, gdy po godzinie chciałem wracać, nie dało go się odpalić z startera, odpaliłem z kopki i pojechałem lecz... bez kierunkowskazów, także konsola z stanem paliwa, godziną itp. nie działa. Tak jakby cała elektronika padła. Aku jest dobry.. Może wiecie o co chodzi? Bezpieczniki nie wybite, gdzie może być zwarcie ? może to być wina modemu?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Aha... To ty masz internetowy ten skuter, skoro ma MODEM?
    I skoro zignorowałeś tak niepokojący objaw, jak ciągle pracujący rozrusznik, czy "to coś do zapalania" i wyczerpałeś do końca akumulator, to jakim prawem twierdzisz, że jest sprawny?
  • Level 8  
    bo został naładowany i podpięty od nowa.
    Aha... A wiesz, rozładowanie do jakiego poziomu uszkadza nieodwołalnie akumulator?
  • Level 8  
    Nie za bardzo rozumiem. Chodzi o to, że rozrusznik się zaciął. To jest główny problem
    Skoro wiesz, co się zepsuło i wiesz, co jest na pewno sprawne, to co? Mamy za ciebie naprawić?
  • Level 8  
    Tak, tylko jak proszę o rady, i czy może to być wina cewki itp?
  • Level 8  
    Witam,

Dziś nie chciał zadziałać starter, naładowałem aku następnie go podpiąłem, i rozrusznik sam się załączył, gdy wyłączyłem stacyjkę postanowiłem zobaczyć napięcie rozrusznika ale ono nadal wynosiło 12v. Może ktoś wie o co chodzi? Będzie trzeba kupić nową cewke?
    oldisekk wrote:
    napięcie rozrusznika

Co? Mimo wyłączenia stacyjki rozrusznik kręcił? Pewnie ci się zgrzał przekaźnik rozrusznika. Do wymiany.

Zacznij posługiwać się poprawną nomenklaturą! Jeśli nawet tego nie potrafisz, oddaj pojazd do serwisu.

Po co zakładasz nowy wątek o tym samym? Ostatni raz scalam.