Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć domowa i internet na jednej karcie sieciowej?

17 Sty 2005 18:19 1533 6
  • Poziom 15  
    czy można ustawić sieć domową i internet na jednej karcie sieciowej?mam w domu 2pc. oba maja po 1 sieciówce i są podłączone do neta prze router. Router należy do dostawcy internetu wiec nie ma mowy o jakiejs konfiguracji. czy mozna puscic siec i internet jednym protokolem tcp/ip? (dostawca wymaga abym ustawil auto wykrywanie IP itd) czy trzeba bawic sie w netbeui albo ipx/spx? co jest zrobic najprosciej. oczywiscie bez zadnych dodatkowych inwestycji. oba kompy maja WinXP.
  • Poziom 11  
    Jesli chodz o tcp/ip to wszystko zależy od adresów IP i masek sieciowych jakie masz na obu kartach.

Jesli adresy są z tej samej puli i maski są takie same to możesz je bez problemu połączyć ze sobą w lokalny lan.

Jesli natomiast adresy są z różnych puli adresowych, a i maski się różnią to zapomnij o lanie przez tcp/ip na tych samych kartach.
  • Poziom 15  
    obie maski sa te sam 255.255.255.0...a i IP rożni sie tylko koncówką. 192.168.0.xxx. W jaki sposób mam to ustawić? cos wpisywac w ustawienia tcp/ip? jakis drugi serwer dns bedący IP drugiego kompa?
  • Poziom 11  
    A moze juz dziala? Spróbuj puścić ping z jednej maszyny na drugą.

Aby kompy się widziały powinno wystarczyc ustawienie tej samej grupy roboczej.
    W przypadku winx xp: włąściwości "mój komputer" -> zakładka "Nazwa komputera" -> przycisk "Zmień"
    Po ustawieniu reset, udostepnic coś i sprawdzić "Moje miejsca sieciowe".
    Wuala
  • Poziom 15  
    Mój ISP powiedzial zebym ustawił autoIP...zeby komp sam wykrył dns.y itd...jak mam skonfigurowac aby chodziła i siec i internet... mam wpisac recznie dns'y ip i dodac jako alternatywny dns adres ip drugiego kompa?

Dodano po 1 [minuty]:

nadmienię ze interesuje mnie aby to chodziło na tcp/ip...bez zadnego instalowania netbeui i ipx/spx.
  • Poziom 11  
    Nadal w mocy pozostaje mój poprzedni post. Próbowałeś tego? Jeżeli tylko na routerze nie ma jakiejś blokady, to powinno działać!

• Poziom 43  
    teoretycznie nie nie powinno być problemu .
    ustaw ręcznie IP brame host itd . na drugim kompie brama jako 2 i wszystko powinno działac pod warunkiem że na serwerze nie ma blokady współdzielnia.