Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha xs 400 dohc 12e - nie pali na jeden cylinder

11 Lip 2012 21:19 2467 5
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich, mam problem, nie pali mi Yamaha xs 400 dohc 12e 82 r iskra jest świece nowe cewki sprawne . Drugi cylinder łapie na 1s jak przytkam gaźnik od wlotu powietrza.
  • Poziom 12  
    Proponuję wymontować gaźniki i porządnie je wymyć wyczyścić przedmuchać
    Bo z tego co piszesz wnioskuję że nie dostaje paliwa zapchane dysze w gaźniku miałem tak w XJ600 i VT600.
  • Poziom 2  
    Dzięki spróbuje dzisiaj i dam znać.
  • Poziom 2  
    Mam jeszcze jedno pytanie jak wyregulować gaźniki, są dwa potrzebuje wyregulować jeden z nich bo ten drugi jest dobrze wyregulowany a i jeszcze jedno jak byście mogli pokazać foto jaką śrubką regulować .Z góry dziękuje.
  • Poziom 21  
    lipu napisał:
    Mam jeszcze jedno pytanie jak wyregulować gaźniki

Z twoją wiedzą pozostaje zaprowadzić motocykl do serwisu by zrobiono pełny serwis z myciem, regulacją składu mieszanki i synchronizacją. Luzy zaworowe masz prawidłowe?
    Sądząc jednak po wieku maszyny, taki serwis byłby pewnie zbyt drogi na twoje możliwości finansowe. Poszukaj wiec w necie serwisówki do tego motocykla, są tam podane wszystkie dane regulacyjne łącznie z rysunkami i zdjęciami. Ściągnij też lub kup książkę Romana Dmowskiego GAŹNIKI MOTOCYKLOWE by zdobyć odrobinę wiedzy w temacie.
  • Poziom 12  
    Cóż reg gaźników -- gaźnika najlepiej zrobić przy pomocy mierników podciśnienia tzw (wakuometry). Muszą być zsynchronizowane regulacja składem mieszanki potem obroty jałowe... Z tego co piszesz wnioskuję że nie za bardzo masz pojęcie co i jak i do czego.Same odpowiedzi na zadane pytania nic nie pomogą jak nie masz zielonego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi...Wyżej kolega stwierdził żebyś zakupił sobie lekture o budowie i przeznaczeniu gaźników.pochwalam ale w necie jest sporo materiału i nie musisz kupować książki
    Pozdro