Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica Aqua spray model PA4580A520 gorące pranie na koniec procesu

rob_za 11 Lip 2012 22:01 3274 9
  • #1 11 Lip 2012 22:01
    rob_za
    Poziom 8  

Witam,
    sprawa wygląda tak: pralka amica pa4580a520 jakiś czas temu wymieniłem grzałkę bo się przepaliła, termistor przełożyłem ze starej do nowej grzałki. Przed wymianą grzałki pranie na koniec było gorące. Po wymianie grzałki jak obserwowałem poprawiło się na chwilę i na ulubionych programach żony (1,2) pranie było chłodne. Grzałka włączała się chyba 2 razy przy praniu krótkim (wiem to bo podłączyłem żarówkę). Termistor w temp. pokojowej ma ok 5,5kΩ. Płytkę programatora wyczyściłem bo była zaśniedziała czarnym nalotem. Na płytce nie zauważyłem uszkodzonych elementów. Proszę o wskazówki co jeszcze sprawdzić aby zaczęła prać normalnie.
    Pozdrawiam

2 9
  • #2 11 Lip 2012 22:08
    eldom
    Poziom 21  

Pompa nie wylewa wody lub podłączona pralka do kranu z ciepłą wodą :)

0
  • #3 12 Lip 2012 07:59
    rob_za
    Poziom 8  

nic z tych rzeczy, pralka podłączona do zimnej wody. A pompę słychać jak pracuje i wyrzuca wodę. A po drugie to pranie byłoby mokre gdyby był problem z pompą, a jest suche tyle że gorące.

0
  • #4 12 Lip 2012 08:41
    eldom
    Poziom 21  

Gdyby było tak jak mówisz pralka musiałaby nagrzewać zbiornik wody w kilka minut ;)

0
  • #5 12 Lip 2012 09:14
    rob_za
    Poziom 8  

nie bardzo rozumiem Twój ostatni wpis. Pralka jest podpięta jak pisałem do zimnej wody. A pompa jest sprawna (jakiś czas temu była wymieniana) bo wodę odpompowuje. Pobierana woda do płukania jest zimna, więc i pranie powinno być po odwirowaniu chłodne.

0
  • #6 12 Lip 2012 09:29
    eldom
    Poziom 21  

rob_za napisał:
    nie bardzo rozumiem Twój ostatni wpis. Pralka jest podpięta jak pisałem do zimnej wody. A pompa jest sprawna (jakiś czas temu była wymieniana) bo wodę odpompowuje. Pobierana woda do płukania jest zimna, więc i pranie powinno być po odwirowaniu chłodne.

Masz absolutnie rację :D
    Przemyśl ile czasu trzeba by pobraną zimną wodę zagrzać tak by to odczuć na praniu?

0
  • #7 12 Lip 2012 09:47
    rob_za
    Poziom 8  

eldom napisał:
    rob_za napisał:

Masz absolutnie rację :D
    Przemyśl ile czasu trzeba by pobraną zimną wodę zagrzać tak by to odczuć na praniu?

Pranie krótkie trwa ok 50min. Chyba podepnę jeszcze raz żarówkę i sprawdzę czy przy płukaniu grzeje grzałka.

0
  • #8 12 Lip 2012 21:17
    rob_za
    Poziom 8  

Poświęciłem trochę wieczora aby sprawdzić jak tym razem wypierze amica. I ulubiony program żony (2, pranie krótkie) trwał ok 1h. Przed ostatnim wyrzuceniem wody grzałka była załączona (żarówka świeciła) i w konsekwencji pranie po wyjęciu ciepłe.
    Jakieś pomysły czemu podgrzewa wodę przy płukaniu :?: Skoro kiedyś tego nie robiła?
    Tracę powoli pomysły co by tu jeszcze zrobić.

0
  • #9 12 Lip 2012 22:08
    nares
    Specjalista AGD

Sprawdź czy nie sklejone styki przekaźnika grzałki.

0
  • #10 13 Lip 2012 07:25
    rob_za
    Poziom 8  

nares napisał:
    Sprawdź czy nie sklejone styki przekaźnika grzałki.

To gdzieś na płytce? Gdzie szukać tego przekaźnika?
    Dodam, że grzałka nie działa przez cały czas prania. Wczoraj włączyła się 3razy wg mnie o jeden raz za dużo. Przy płukaniu prania nie powinna grzać wody.

0