Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System wyświetlania reklam na TV LCD

11 Lip 2012 23:19 4332 8
  • Poziom 12  
    Witam

Potrzebuję zakupić system wyświetlania filmów reklamowych.
    Główne założenia to:
    1. Jednostką sterującą jest komputer PC
    2. Będą trzy TV 60 cali w różnych lokalizacjach na terenie jednego budynku
    3. Odległości pomiędzy TV, a komputerem PC nie przekroczą 100m.
    4. Na wszystkich telewizorach będzie wyświetlany ten sam obraz.

I teraz pytania:

Gdzie znajdę infomacje, dotyczące takiego systemu ?
    W sieci jest trochę rozwiązań, ale nie bardzo wiem, od czego zacząć.
    Pierwszym problemem jest dobór telewizorów. Czy mogą to być zwykłe wyświetlacze czy rozglądać się za takimi z dedykowanym programowaniem.

Drugi problem to komputer, programowanie oraz interfejs.
    Czy założyć modulator i doprowadzić kable współosiowe czy rozprowadzić sygnał sieci LAN ?

Jeżeli ktoś z Was mógłby odpowiedzieć na jakiekolwiek pytanie to, proszę o pomoc.
  • Poziom 38  
    Współczesne telewizory pozwalają na odtwarzanie filmów z nośników usb. Może wystarczy 3 takie telewizory , 3 pendrajwy i nie trzeba ciągnąć kabli ani szukać programu na pc.
  • Poziom 12  
    Pomysł dobry, ale nie w tym wypadku... Użytkownik musi mieć możliwość wysyłania obrazu z komputera PC.
  • Poziom 30  
    Między innymi telewizory firmy Samsung pozwalają automatycznie uruchomić (po włączeniu zasilania) widget. Taka aplikacja może pobierać przez LAN dowolne materiały i je wyświetlać.
    Obsługiwane są również strumienie przesyłane przez UDP multicast co pozwala wyświetlać obraz na dowolnej ilości telewizorów podłączonych do sieci LAN bez konieczności używania wydajnego serwera. Jednak w takim przypadku na każdym z telewizorów będzie ten sam obraz z losowym przesunięciem rzędu kilku sekund.
  • Poziom 12  
    Pawel2420, czytałem o tych telewizorach. Pewną niewiadomą jest sposób wyświetlania na nich obrazu z PC w trybie multi.

Otrzymałem też propozycję zakupu telewizorów Sharp LC60LE740E.
    Według dostawcy sa wyposażone w standard DLNA, który ma zapewnić taką funkcjonalność po protokole IP.
    Czy tak będzie... ?

edit: znalazłem Twój post, opisujący wymagane funkcje, więc już się biorę za szukanie Samsunga :)
  • Poziom 30  
    jaro5090 napisał:
    Pawel2420, czytałem o tych telewizorach. Pewną niewiadomą jest sposób wyświetlania na nich obrazu z PC w trybie multi.

Przesyłanie obrazu przez UDP w trybie multicast jest często używane przez dostawców Internetu do rozsyłania kanałów telewizyjnych. W praktyce działa to dość dobrze. Jednak uciążliwy jest długi czas zmiany kanału. Może to jednak zależeć od częstotliwości przesyłania pewnych informacji w MPEG-TS.
    Rozwiązane ze specjalnym widgetem ma wiele zalet ale jedną dość poważną wadę. Trzeba taki widget mieć. W przypadku DLNA wszytko jest prostsze. Jednak obsługa całości może być mało wygodna. Za każdym razem trzeba udać się z pilotem do telewizora i wybrać plik, którego zawartość chcemy wyświetlić. DLNA nie obsługuje nieskończonego strumienia danych.
  • Poziom 12  
    Sorry, że dopiero teraz o tym piszę, ale po kilku próbach postawiłem na DLNA. Podłączyłem to jednak do dedykowanego serwera, na którym są podmieniane pliki.

Wcześniej próbowałem z HDMI i analogowym tunerem. Pierwsze miaó sporo zakłóceń ze względu na długą trasę, a drugi nie zapewniał odpowiedniej jakości obrazu.
  • Poziom 12  
    jaro5090 napisał:
    ...Podłączyłem to jednak do dedykowanego serwera, na którym są podmieniane pliki.

Czy telewizor wczytuje cyklicznie plik o tej samej nazwie, a na serwerze podmieniana jest jego zawartość ?
    Tak to działa ?