Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer w cenie 2500zł do 3000zł

adam Akw 12 Jul 2012 01:21 2176 21
    adam Akw
    Level 10  
    Mam dwie części ze starego kompa:
    1) zasilacz :
    Zasilacz (700W) Xilence SPS-XP700.(135)R3 (Link)
    2) obudowa: Aero Cool PGS-V / Vx-e Pro LE (Link)

Mam już wybrany procesor oraz cooler plus grafe:
    Procek:Procesor Intel Intel Core i5-2550K
    (Link)
    Cooler: Noctua NH-C14
    (Link)
    Grafa: Karta graficzna Sapphire Radeon HD7850 OC 2GB DDR5 256BIT
    (Link)

Jaki mozę być ram DDR3 4GB jakiej firmy Corsair albo Kingstone aby miała niski profil kontkretnie jaki model ?

Jaka płyta główna (firma asus,gigabyte) proszę o propozycje w róznych przedziłach cenowych 200-450zł,450zł-700zł.

Jaki dysk 500GB ?

Obudowa mam 17cm na coolery przy czym aktualnie jeden boczny zajmuje 2,5cm więc zostaje 14,5cm.Czy to wystarczy ?

Proszę o uwagi oraz odpowiedzi :)
    SIMSONS51C
    Level 23  
    Po pierwsze do czego ma być komputer? Zasilacz ujdzie, obudowa nawet nawet. O reszcie wypowiem się gdy będe wiedział do czego ma służyć komputer. Jeśli chodzi o dysk to może być np Samsung F3 500GB
    SIMSONS51C
    Level 23  
    Po co takie drogie chłodzenie na proca? Lepiej kupić SilentiumPC Fortis HE1225 . Sporo tańszy a super wydajny. Sam taki posiadam i sprawuje się świetnie. Kosztuje 150zł(morele.net)
    adam Akw
    Level 10  
    Komputer ma być gier,
    dodatkowo natomiast chciałbym mieć możliwość uruchomienia nim też jakieś wirtualnej maszny z zainstalowanym np serwera MS SQL (możliwe że wtedy wiecej ramu się przyda tak np RAM 8GB).
    daavid117
    Level 42  
    Obudowa marna, a zasilacz badziew i nie wiadomo po co taki mocny. Widzę tu szkodliwe rady. Zasilacz możesz brać XFX Core 450W/550W lub OCZ ZS 550W.
    adam Akw wrote:
    Jaki mozę być ram DDR3 4GB jakiej firmy Corsair albo Kingstone aby miała niski profil kontkretnie jaki model ?
    Wszystkie tylko nie Kingston serii Blu
    adam Akw wrote:
    Jaka płyta główna (firma asus,gigabyte) proszę o propozycje w róznych przedziłach cenowych 200-450zł,450zł-700zł.
    ASRock P67 Pro3 lub coś porównywalnego na P67/Z68. Droższej raczej nie ma sensu.
    adam Akw wrote:
    Jaki dysk 500GB ?
    WD Blue/Black lub Samsung F4, ewentualnie jakieś Hitachi, których modeli niestety nie znam.
    adam Akw wrote:
    Obudowa mam 17cm na coolery przy czym aktualnie jeden boczny zajmuje 2,5cm więc zostaje 14,5cm.Czy to wystarczy ?
    Daj sobie spokój z tą obudową. Weź jakąś SPC Brutus lub CM Elite/Dominator.

@UP 8GB RAMu wskazane przy zabawach z wirtualnymi maszynami.

Czy nie lepiej zamiast fikuśnego i drogiego chłodzenia zainteresować się chociażby niewielkim (60GB) dyskiem SSD? To naprawdę daje sporego "kopa" w systemie i przy operacjach na plikach.
    adam Akw
    Level 10  
    Co do płyty niech może ten ASRock P67 Pro3
    Do dysku twardego i ramu nie mam już pytań.
    W temacie na początku drobna pomyłka miał być intel i5 core - 2500k.

Rozumiem ,że łatwiej zmień na wiekszą obudowę tzn. szerszą tak jak pisałeś powyżej te nazwy obudowy. Wtedy można mieć swobodnie cooler cpu na 15-16cm.

Mam dwa pytania :

1) Czy ten zasilacz o którym pisałem (XILENCE 700W) nie pociągnie tej grafiki i procka i płyty głównej, czy ma za cienkie parametry jakiś napieć itp.

Rozumiem że można wziąść zasilacz do 550 W i styknie mocy.

2)Ten dysk SSD przypiesza działanie systemu itp. ,natomiast jakie on ma złączę aby go na płyty głównej podpiąć.
    wariato
    Level 43  
    Xilence jest ogólnie kiepskiej jakości i to że ma 700W na nalepce o niczym nie świadczy. Dobry solidny zasilacz 500W wystarczyłby na ten zestaw i jeszcze zrobisz OC procesora i grafiki.
    Dyski SSD są pod SATA. Dlatego jak się zdecydujesz na ten dysk to wtedy dobrze byłoby wziąć płytę na chipsecie Z77 - natywne SATAIII.
    rradi
    Level 19  
    Jeśli karta graficzna nie jest jeszcze zamówiona, to sugerowałbym wybór niepodkręconej wersji Radeon 7850 ta sama konstrukcja, co w pierwszym poście, a prawie 100 zł zostaje w kieszeni.
    adam Akw
    Level 10  
    W takim razie taka czy płyta wystarczy Płyta główna ASROCK Z77 Pro4
    (Link)

W takim razie jaki może być ten zasilacz np.

A) Zasilacz OCZ Fatal1ty 550W Modular SLI PSU LED 80Plus (OCZ550FTY-EU)
    (Link)

B) Zasilacz Corsair CP-9020005-EU
    (Link)

C) Zasilacz OCZ PPCMK3S500-EU
    (Link)

D) Zasilacz Zasilacz Be Quiet! BN181
    (Link)

Albo proszę o podanie innego modelu zasilacza.

Ten post to taka wstępna przymiarka co kupić.(grafa procek,itp.)
    Wiku_Lublin
    Level 17  
    wariato wrote:
    Xilence jest ogólnie kiepskiej jakości i to że ma 700W na nalepce o niczym nie świadczy

Ma 4 linie 12V 18A, 18A, 20A, 20A i certyfikat 80+. W zasadzie jedyne co przemawia przeciw niemu to marka. Wie ktoś jak dokładnie wygląda sytuacja z tym zasilaczem?
    adam Akw
    Level 10  
    Czy może się ktoś odnieść do tych zasilaczy i płyty głównej co pisałem powyżej ?
    daavid117
    Level 42  
    Wiku_Lublin wrote:
    Ma 4 linie 12V 18A, 18A, 20A, 20A
    Czyli teoretycznie 920W na liniach 12V? Naprawdę w to wierzysz?
    Wiku_Lublin wrote:
    i certyfikat 80+
    Jak wszystko dzisiaj. Nawet moja pralka może mieć taki certyfikat.
    Wiku_Lublin wrote:
    W zasadzie jedyne co przemawia przeciw niemu to marka.
    I wystarczy.
    Wiku_Lublin wrote:
    Wie ktoś jak dokładnie wygląda sytuacja z tym zasilaczem?
    Firma ta nigdy nie wyprodukowała / nie brandowała żadnego dobrego wyrobu. Teraz sprzedają "zasilacz" o parametrach wziętych z kosmosu. Daje to do myślenia. Poza tym 4 słabe linie gorsze od pojedynczej XFX.
    adam Akw wrote:
    Czy może się ktoś odnieść do tych zasilaczy i płyty głównej co pisałem powyżej ?
    Nie prościej po prostu zaufać i wziąć coś sprawdzonego? XFX Core lub OCZ ZS. Te, które wymieniłeś to zapewne dobre zasilacze, ale tych modeli nie znam (poza Fatality, który jest po prostu słabszy od ZS). BeQuiet! wygląda bardzo ciekawie, ale nawet testu nie udało mi się nigdzie znaleźć.
    adam Akw
    Level 10  
    Tak na prawde ten Xilence 700W mam z przypadku (chciałem szybko kupić zasilacz aby sobie pograć, a nie czekać około tydzień na wysyłkę .... - zły pomysł ),wcześniej miałem Chieftec CFT-650-14CS 650W, który mi się spalił przez burzę a reszta została (czyli mój stary komp który chce zmieć teraz). Czyli nie bedę upierał przy tym zasilaczu Xilence 700W. Kiedyś dawno miałem problemy zasilaczami no name,dlatego zaczołem kupować Chiefteca (dwa razy z rzędu 450W oraz 650W). Co do zasilacza to było na tyle dzięki za radę.

Na razie mam pomyśł na coś takiego:

Procek: Intel Intel Core i5-2500K
    Cooler CPU : Noctua NH-C14 lub NH-12L zastanowię się jeszcze
    Obudowa : Aero Cool PGS-V / Vx-e Pro LE (na razie ją zostawie)
    Grafika: Sapphire HD7850 2G GDDR5 (zwykła bez OC)
    Płyta główna:ASROCK Z77 Pro4
    RAM: Patriot AMD Entertainment DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 AE38G1609U2K
    SSD: Samsung 64GB SSD830 SATAIII 2.5'' Desktop kit.
    HHD: WD Caviar Blue WD5000AAKX 500GB sATA III 16MB
    Zasilacz:OCZ ZS 550W lub OCZ Fatal1ty 550W Modular SLI PSU LED 80Plus

W tym wszystkim jest jeden haczyk kupuję sprzęt którym można robić OC na luzie
    ale tak nie wiem czy go bedę robił (z reguły chodzi o kompa na dłuższy czas tak jak mam tego starego około 4-5 lat).
    Bardziej zależy mi na wydajności jakości oraz wytrzymałości kupowanego nowego sprzętu a koszt to jest inna sprawa.

Jeśli ma ktoś jakieś uwagi proszę o komentarz ;)
    daavid117
    Level 42  
    Weź Fortisa... Noctua droga i tylko trochę wydajniejsza. Za połowę mniej masz dobre chłodzenie. Te 150zł dołóż do lepszej obudowy, bo potem będzie "płacz i zgrzytanie zębów" jak wszystko drżeć Ci zacznie.
    adam Akw
    Level 10  
    Kwestia obudowy:

1) Cooler Master Elite 370 ma wymiary 424x490x190 mm w tym do CPU 163mm

2) Brutus 430 Pure Black ma wymiary 435x482x182 mm w tym do CPU 157mm

Szerokość do CPU 170-180mm

3) Cooler Master Dominator II 692 ma wymiary 512 x 529 x 215 mm w tym do CPU (nie ma dokumentacji u producenta ...)

4) PGS Seria Vx-E Pro LE ma wymiary 452 x 530 x 230 mm w tym do CPU 171 mm

5) Np Regnum L50 Pure Black wymiary 535 x 580 x 220 mm w tym do CPU 178mm

6) Np Thermaltake Overseer RX- I wymiary 532x537x220 w tym do CPU 177mm

Jeszcze większe obudowy też są na rynku:

7) Np. Cooler Master HAF XM wymiary 530.5 x 579 x 252 w tym do CPU 196mm

Z tego co się zauważyłem z reguły obudowy mają od 160 do 180 najcześciej
    wtedy nie za bardzo da się zastować chłodzenie na bocznej ściance obudowy.
    Przy założeniu że chciałbym używać wertykalny cooler CPU
    o szerokośći 150-170 mm.

Oczywiście zawsze można szukać dużej obudowy co ma wiekszą szerokość niż 180 mm do CPU.
    (Ogólnie trzeba dokładnie poczytać strony prodecenta
    aby znależć ten parametr - z jakiś względów nie zawsze jest widoczny ...)

Rodzaj coolera CPU w takim razie zmienie na wertykalny,
    a z chłodzenia na bocznej ścianie zrezygnuję jest ono opcjonalne.
    daavid117
    Level 42  
    Wentylator na bocznej ściance nie jest wymagany. Ważny jest przód, tył i ewentualnie góra.

Więcej uwagi zwróć na wyposażenie obudowy oraz co najważniejsze grubość blach. Klatka na dyski to praktyczna sprawa, montaż bezśrubowy jeśli dosyć często się coś "grzebie" to fajna sprawa. Grube blachy zapobiegają drżeniu obudowy i wyginaniu/odkształcaniu się całej konstrukcji.
    Kriissan
    Level 11  
    Witam wszystkich. skorzystam z okazji i podepnę się pod post.
    Chciałbym wiedzieć czy taki zestaw będzie ok dla gimnazjalisty (głównie gry) i czy te elementy będą ze sobą grały.
    - Procesor Intel Core i5-2400 3.1GHz (BX80623I52400) BOX 757pln
    - Płyta główna ASRock P67 EXTREME4 GEN3 556pln
    - Karta graficzna Gigabyte Radeon HD7770 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI/DP PCI-E (1100/5000) (wer. OC - OverClock) (GV-R777OC-1GD) 486pln
    - Dysk Western Digital Caviar Green, 3.5'', 500GB, SATA/600, 32MB cache (WD5000AZDX) OEM 323pln
    - Samsung nagrywarka DVD 22x SATA bulk czarna (SH-222BB/BEBE) 65pln
    Co do obudowy, zasilacza, chłodzenia i pamięci to jestem otwarty na sugestie (coś w rozsądnych cenach)
    Bardzo chętnie poznam też Waszą opinię na temat tego zestawu i cen.
    nie chciałbym wymieniać tego kompa przez dłuższy czas, co do podkręcania procka to jestem tradycjonalistą i raczej tego nie będziemy uskuteczniać.
    Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i cenne uwagi.

PS
    Chciałbym to wszystko kupić w jednym sklepie - raty :(
    Wiku_Lublin
    Level 17  
    a zasilacz i obudowa? Dysk obowiązkowo zmień na WD Blue - greeny są baaardzo wolne. Rozbudowa w przyszłości o procesor z 'K' na końcu? Jeśli nie to weź tańszą płytę http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67...5-pcx-dzw-glan-sata3-raid-ddr3-p67-pro-424574 . Grafikę bym zamienił na HD 6850, albo jak budżet pozwoli na HD 6870.

Dodano po 6 [minuty]:

Nie doczytałem, że prosisz o sugestie co do obudowy i zasilacza.
    Zasilacz aerocool vp-450, OCZ SXS2 500W, XFX Core 450W - weź ten na który pozwala budżet. Co do obudowy solinde są Silentium PC Brutus i Coolermastery 3xx. Do wyboru do koloru :)
    Kriissan
    Level 11  
    Dzięki za podpowiedź. zebrałem do kupy i wyszło mi coś takiego:
    1 Procesor Intel Core i5-2400 3.1GHz (BX80623I52400) BOX 748,00
    2 Zasilacz Aerocool VP-550 202,00
    3 Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410) 134,00
    4 Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) OEM 269,00
    5 Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) 78,00
    6 Karta graficzna XFX Radeon HD6870 Dual Heatpipe 1GB DDR5 256BIT 2xDVI+HDMI+2xDisplayPort BOX (HD-687A-ZDFC) 699,00
    7 Lite-On iHAS122-18 Super AllWrite DVD+/-R 22x, SATA czarny Wewnętrzny PC 65,00
    8 Płyta główna ASRock P67 PRO Intel P67 LGA 1155 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/RAID/DDR3) (P67 PRO) 294,00
    Suma 2489,00
    mam nadzieje, że będzie OKI.
    Dajcie proszę znać czy jest może jakiś sklep, który dorzuciłby w gratisie system W7 oem
    Dodam, że sprzęt wybierałem na morele.net, ale nie wiem czy u nich to mozliwe
    cały czas jestem też otwarty na propozycję zmian w zestawie ale takich dających oszczędności :)
    pozdrawiam wszystkich forumowiczów
    Ationx
    Level 35  
    Sklepu, który da Ci za darmo windowsa 7, który to kosztuje blisko 400 złotych to nawet nie masz co szukać :)

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
    http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-266770/
    to ta usługa.
    Jeśli będziesz zamawiał to przy zamówieniu w polu kod promocyjny wpisz
    O6A2MVKEK1
    i naciśnij obok wyślij to koszt montażu zmieni się na 1 złoty a wysyłka będzie darmowa.