Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor Hitachi CP-S210, ustawienie filtrów kolorów

12 Lip 2012 07:32 3198 8
  • Poziom 2  
    Witam,
    podczas czyszczenia układu optyki w projektorze pomieszały mi się filtry. Znajdują się one przed matrycami LCD, na każdy kolor idą dwa filtry. Niebieski i czerwony ustawiłem jednak mam problem z zielonym. Może ktoś ma doświadczenie lub miał podobny problem? Proszę o pomoc.
  • Poziom 21  
    A może pokombinuj z tymi filtrami tył na przód włoż do góry nogami zamien je miejscami a najlepiej to popatrz na dwa pozostałe zestawy filtrów i ułoż je w ten sam sposób. Ja w moim epsonie emp-x3 też miałem problem z polaryzatorem i wystarczyło do założyć tył na przód i już było ok. I na wszelki wypadek sprawdź czy matryca jest dobrze podłączona w zacisku do płyty głównej :)
  • Poziom 2  
    Dzięki,
    trochę się pomęczyłem ale w końcu wyszło. Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tego projektora. Ma niebieskie przebarwienie na rogach( jakby ramka). Jak odpalę go tylko na matrycy od koloru niebieskiego widać kropki itp. Czy to jest wina filtrów polaryzacyjnych, czy może matryca jest zabrudzona?
  • Poziom 17  
    Jakieś zdjęcia by były pomocne w stwierdzeniu uszkodzenia.
  • Poziom 21  
    Myślę że jeśli przed czyszczeniem nie było tych kropek to warto by spróbować poprawić łączenie na stykach matrycy bo w tym może być problem.
  • Poziom 2  
    Na drugiej fotografii obraz po ustawieniu filtrów, obraz od samego początku miał zielone przebarwienie dodatkowo widoczna niebieska ramka. Na pierwszej sam niebieski i widoczne plamy. Projektor ma już swoje lata,może to wina filtrów?

Projektor Hitachi CP-S210, ustawienie filtrów kolorów Projektor Hitachi CP-S210, ustawienie filtrów kolorów
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Mam wielką prośbę. Nigdzie nie mogę znalezc jaką lampę posiada ten projektor. Wszędzie tylko pisze ze to jest 130 W UHB ale ac czy dc . Oryginalna lampa rozstała się na części i nie jestem wstanie sprawdzić czy miała równe elektrody czy moze jest to lampa dc.

• VIP Zasłużony dla elektroda