Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[mikrotik] Przekierowanie IP publicznego do klienta

12 Jul 2012 10:10 2427 3

 • Level 11  
  Witam!

  Proszę o poradę. Mam mikrotika RB711, na którym net pobierany jest drogą radiową. Mikrotik ten ma skonfigurowany adres publiczny na interfejsie wlan. Do interfejsu ethernet podłaczony jest klient, który chciałby adres publiczny. Wiem, że można zrobić nat i klient może np. wpisać sobie adres z puli adresów prywatnych, a ja mogę mu na ten adres zanatować publiczne IP (porty 0-65535). Jak natomiast, zrobić tak, żeby klient mógł wpisać sobie adres publiczny i żeby rb711 było praktycznie nie widoczne w sieci, tylko transparentnie przerzucało cały ruch na mikrotika u klienta, a ten mógł u siebie uruchamiać wszystkie usługi (używając IP publicznego, otrzymanego od ISP), jakie tylko mu przyjdą do głowy.
 • Level 33  
  Użyj bridge, dodaj do niego porty wlan i ether. Adresu dla MT nie musisz ustawiać, ale jeśli to zrobisz, ustaw go na interfejsie bridge i musi on być inny niż ten przyznany klientowi. Pamiętaj, że dostawca może filtrować adresy MAC, w takiej konfiguracji będzie on widział adres MAC komputera klienta a nie MT.

 • Level 11  
  Super, tak właśnie myślałem, że robi się to za pomocą bridge. Coś kojarzę, że w DSL TPsy, jak są podłaczane modemy Speedstream, to tam właśnie też używa się opcji bridge. Dziękuję za odpowiedź, w weekend to przetestuję i dam znać. Za mikrotikiem też jest mikrotik ;)

 • Level 11  
  A powiedz mi jeszcze jakie arp ustawić? Enabled, czy proxy-arp?
  Na bridge oczywiście.

  Dodano po 54 [minuty]:

  Coś mi nie ruszyło, być może to kwestia adresu MAC, ale nie wiem jak zmienić adres MAC na swoim Interfejsie WANowym. Pole z MAC jest nieaktywne.