Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla silnik 4EFE spr. luzu na zaworach.

Piotr KLomfas 12 Jul 2012 10:32 9044 6
    Piotr KLomfas
    Level 14  
    Chcę wymienić świece zapłonowe oraz mam do sprawdzenia luz na zaworach w 4EFE.
    Czy przy zdejmowaniu pokrywy zaworów w/w silniku trzeba wykręcić świece zapłonowe?
    Gdzie w Bydgoszczy polecacie zrobienie sprawdzenia i ewentualną regulacje luzu na zaworach ( oprócz ASO Toyota cena usługi 500zł bez materiału ) - chodzi o problem wymiany płytek regulacyjnych.
    Pozdrawiam
    markslew
    Level 27  
    A tam nie ma popychaczy hydraulicznych zaworów? Regulowałem luzy na zaworach ale w silniku bez szklanek, np. Skoda 120 staruszek ;)
    bandi21
    Level 30  
    Swiec nie musisz wykręcać do zdjęcia pokrywy.Jeśli masz tam gaz to podejrzewam że nie znajdziesz oryginalnych płytek o właściwych podwymiarach.Jedyny ratunek to szlifowanie na magnesówce.
    Piotr KLomfas
    Level 14  
    Gaz założyłem w czerwcu tego roku STAG 4 ECO / HANA 2000 / TOMASETTO ALASKA, do tej pory na Pb pracuje prawidłowo trasa 6l, miasto 7l, miasto/zima 8,5l
    Wiem że po założeniu gazu trzeba częściej kontrolować luz na zaworach.
    Myśle że nie będzie problemu z płytkami o właściwych podwymiarach.

Jeszcze pytanie o uszczelke pokrywy zaworów.Czy oryginał z ASO Toyota czy może być inny zamiennik?
    carrot
    Moderator of Cars
    Tam nie ma płytek regulacyjnych, wymienia się całe szklanki (mają różnej długości trzpienie naciskające trzonek zaworu), wysokość popychacza jest wygrawerowana na spodzie
    Piotr KLomfas
    Level 14  
    Chcę zakończyć temat. Potwierdzam że regulacja luzu na zaworach odbywa się za pomocą płytek.
    Wymieniłem wszystkie uszczelnienia od strony rozrządu (komplet z ASO) oraz wymieniony zastał rozrząd (kit INA 530 0274 10)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2859955.html
    Dodam jeszcze dane dotyczące momentów dokręcania śrub układu paska rozrządu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2809564.html