Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla silnik 4EFE spr. luzu na zaworach.

Piotr KLomfas 12 Lip 2012 10:32 6491 6
  • #1 12 Lip 2012 10:32
    Piotr KLomfas
    Poziom 14  

Chcę wymienić świece zapłonowe oraz mam do sprawdzenia luz na zaworach w 4EFE.
    Czy przy zdejmowaniu pokrywy zaworów w/w silniku trzeba wykręcić świece zapłonowe?
    Gdzie w Bydgoszczy polecacie zrobienie sprawdzenia i ewentualną regulacje luzu na zaworach ( oprócz ASO Toyota cena usługi 500zł bez materiału ) - chodzi o problem wymiany płytek regulacyjnych.
    Pozdrawiam

0 6
  • #2 12 Lip 2012 16:43
    markslew
    Poziom 27  

A tam nie ma popychaczy hydraulicznych zaworów? Regulowałem luzy na zaworach ale w silniku bez szklanek, np. Skoda 120 staruszek ;)

0
  • #3 12 Lip 2012 20:28
    bandi21
    Poziom 29  

Swiec nie musisz wykręcać do zdjęcia pokrywy.Jeśli masz tam gaz to podejrzewam że nie znajdziesz oryginalnych płytek o właściwych podwymiarach.Jedyny ratunek to szlifowanie na magnesówce.

0
  • #4 14 Lip 2012 10:38
    Piotr KLomfas
    Poziom 14  

Gaz założyłem w czerwcu tego roku STAG 4 ECO / HANA 2000 / TOMASETTO ALASKA, do tej pory na Pb pracuje prawidłowo trasa 6l, miasto 7l, miasto/zima 8,5l
    Wiem że po założeniu gazu trzeba częściej kontrolować luz na zaworach.
    Myśle że nie będzie problemu z płytkami o właściwych podwymiarach.

Jeszcze pytanie o uszczelke pokrywy zaworów.Czy oryginał z ASO Toyota czy może być inny zamiennik?

0
  • #5 14 Lip 2012 16:30
    carrot
    Moderator Samochody

Tam nie ma płytek regulacyjnych, wymienia się całe szklanki (mają różnej długości trzpienie naciskające trzonek zaworu), wysokość popychacza jest wygrawerowana na spodzie

2
  • #7 05 Sie 2014 09:14
    Piotr KLomfas
    Poziom 14  

Chcę zakończyć temat. Potwierdzam że regulacja luzu na zaworach odbywa się za pomocą płytek.
    Wymieniłem wszystkie uszczelnienia od strony rozrządu (komplet z ASO) oraz wymieniony zastał rozrząd (kit INA 530 0274 10)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2859955&highlight=
    Dodam jeszcze dane dotyczące momentów dokręcania śrub układu paska rozrządu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2809564&highlight=

0