Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odłączenie (wyłączenie) instalacji LPG

phaxe 12 Lip 2012 12:27 6714 4
  • #1 12 Lip 2012 12:27
    phaxe
    Poziom 13  

Witam

Mam instalację sekwencyjną Elpigaz (elektronika: Elpigaz Stella Nord; wtryskiwacz: Matrix HD.344). W związku z narastającymi problemami z tą instalacją chciałbym ją na stałe wyłączyć na okres wakacji i jeździć tylko na benzynie. Głównym problemem są wybuchy pod maską i rozwalanie rur dolotowych kolektora ssącego, inny problem to zamulanie przy ruszaniu przy wysokich temperaturach otoczenia. Na benzynie samochód (Chrysler Neon 2.0 16V automat) jeździ bardzo dobrze. Za kilka dni wyjeżdżam i postanowiłem spokojnie dojechać na benzynie. Po wakacjach znajdę jakiegoś fachowca od gazu (dwóch już próbowało coś robić, ale bez widocznych efektów :cry: ) i może coś się wykombinuje z tym gazem.

Ale wrócę do sedna sprawy i mam pytanie:
    Czy wystarczy tylko odpiąć zasilanie od instalacji LPG, czy trzeba jeszcze zakręcić jakiś zawór przy butli?
    Chcę jeździć tylko na benzynie i całkowicie odseparować instalację LPG.

• #2 12 Lip 2012 12:47
    kindlar
    Poziom 36  

Możesz dla bezpieczeństwa zawór zakręcić, ten przy butli.
    Na centralce masz chyba możliwość wyłączenia całkowitego wyłączenia LPG aby używać tylko Pb. Jeśli miałeś wybuch i uszkodzone są elementy na dolocie to sprawdź sobie szczelność bo może ci wzrosnąć spalanie na Pb.

• #3 12 Lip 2012 12:55
    phaxe
    Poziom 13  

Ok. Zakręcę zawór. Chciałbym odłączyć całkowicie zasilanie od akumulatora. Czy można tak jeździć, czy sterownik LPG musi jednak być zasilany?

• #4 12 Lip 2012 13:06
    kindlar
    Poziom 36  

Wyjmij bezpiecznik od LPG, który jest na zasilaniu sterownika i zobaczysz sam jak zachowa się się samochód, jeśli będzie pracował poprawnie na Pb to nie będziesz musiał odłączać przewodów.

• #5 12 Lip 2012 13:21
    phaxe
    Poziom 13  

kindlar napisał:
    Wyjmij bezpiecznik od LPG, który jest na zasilaniu sterownika i zobaczysz sam jak zachowa się się samochód, jeśli będzie pracował poprawnie na Pb to nie będziesz musiał odłączać przewodów.

Kiedyś mi się przez przypadek odłączył przewód zasilający sterownik i samochód dobrze jechał. U mnie łatwiej jest odłączyć przewody + i - od akumulatora niż wyciągnąć bezpiecznik od instalacji LPG.

Więc są dwie opcje bezpiecznego odłączenia na jakiś czas instalacji LPG:

1) odłączone zasilanie od LPG + zakręcony zawór przy butli

2) pozostawione zasilanie (centralka na Pb) + zakręcony zawór przy butli

Ja bym wolał tą 1 opcję.
    Sorry, że tak zakręcam ten temat, ale dociekliwy jestem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME