Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ADS LX800 nie ścisza kanałów do końca

12 Lip 2012 12:32 1763 12
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam końcówkę ADS LX800. musiałem wymienić potencjometry, w starych były ułamane końcówki. Nie wiem jak chodził przed wymianą, bo nie dało się podgłośnić z powodu braku końcówek.
    Teraz podłączyłem do niego laptopa jako źródło, do wejść jack. Włączyłem końcówkę, protect działa, wszystko ok, ale... muzyka gra! Pomimo tego że potencjometry ściszone na 0. gra dość głośno. Co prawda gdy kręcę potencjometrami to podgłasza się, ale nie chce się ściszyć na 0. Dodam jeszcze, że gdy w laptopie głośność ustawię na max, to dźwięk jest bardzo zniekształcony, tak jakby był przesterowany. Czy to normalne? W czym tkwi problem?

potencjometr który był od nowości miał wartość B50K, ja mam MN50K, może w tym tkwi problem?
  • Spec od sprzętu Unitra
    sms240 napisał:
    ja mam MN50K, może w tym tkwi problem?
    Tak w tym M+N, stosuje się go do regulacji "balance".
  • Poziom 14  
    Czyli potencjometry złe. Zamówiłem już takie same jak były.
    A co z tym przesterowaniem ? Gdy laptop jest na maxa to przy każdej głośności w końcówce dźwiek jest mocno przesterowany. Dopiero po ustawieniu laptopa na 50% głośności jest ok. Czy to przez złe potencjometry?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Kręciłem na maxa, ponieważ przy podłączeniu pod konsolę laptopa z głośnością na maxa żadnego przesteru nie było. Dlatego sytuacja jest dla mnie dziwna.
  • Spec od sprzętu Unitra
    Wymień potencjometry na takie jak mają być i sprawdź. Zwróć uwagę jakie tam są w oryginale, a jakie zamówiłeś. Bo nasze, krajowe z oznaczeniem "B" były odpowiednikiem zagranicznych z oznaczeniem "A". Po prostu odwrotnie.
  • Poziom 14  
    Wiem wiem, pisałem do serwisu ADS, będę miał dokładnie takie same ;) Mam nadzieję że to rozwiąże wszystkie problemy.
  • Poziom 14  
    Mam jeszcze jedno pytanie, może trochę głupie ale wolę dmuchać na zimne.
    Do czego służy przełącznik grounded/lifted? Czy chodzi o to, że jak mam gniazdo z bolcem to daję na grounded a jak nie ma bolca to ustawić na lifted ?
  • Spec od sprzętu Unitra
    Gniazdo z bolcem zawsze masz mieć. A przełącznik ustawiasz w zależności od rodzaju sprzętu współpracującego. W instrukcji powinny być opisane szczegóły.
  • Spec od sprzętu Unitra
    dj-MatyAS napisał:
    wzmacniacz jest całkowicie wtedy pozbawiony połączenia z zerem sieci - "przejmuje" zero od innych "klocków" systemu
    Oj na 99% nie jest tak. Chyba jest odwrotnie, pozostałe urządzenia systemu nie mając uziemienia, przejmują go od wzmacniacza wraz z masą sygnału.
    Cytat z instrukcji:
    "Przełącznik GND LIFT, łączy masę sygnałową z zerem energetycznym"
  • Poziom 14  
    wymieniłem potencjometry na B50K, teraz wszystko śmiga. ;)
    Dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia.