Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik silnika krokowego do potencjometru głośności!!

17 Sty 2005 19:36 2051 6
  • Poziom 12  
    Witam, mam zamiar zrobic sterownik do silnika krokowego (5kabli chyba bipolarny, od stacji dyskietek) który bedzie regulował impulsator (potencjometr) od głośności. Problem polega na tym ze według mnie wystarczy wlnąc pare tranzystorow diodek i jakos to powinno dzialac. Jednak chcial bym znalesc jakis konkretny schemat sterownika ktory obslugiwal bylby silnik na 5v z 5 kablami a sterowanie bylo by cyfrowe poniewarz do impulsatora i tak bedzie elektronika cyfrowa na atmelach. Bajer z kręcącą się gałką to wypas :) Pomocy!!! szukałem na forum czegoś takiego ale nieznalazlem więc prosze o pomoc :)
  • Poziom 13  
    a nie mozna od razu z tych atmeli tego wysterowac?
  • Poziom 12  
    jak to odrazu? chcial bym zrobic to jakos tak ze atmel bedzie gluwnym procesorem i do niego podlocze silnik, impulsator,procek do głośności 6 kanałów i procek do przełanczania wejsc do tego dojdzie 5 koncówek mocy (100w) i bedzie super sprzecior do kina domowego a DVD kupie z wyjsciami analogowymi 5.1 :) Co sądzicie o sterowaniu atmelem wszystkiego i zastosowaniu do glośności njw1151 ?
  • Poziom 40  
    Sterowanie potencjometru silnikiem to wg mnie glupota! Bo niby po co??
    Wystarczy kupic potencjometr ze zwyklym silnikiem i po klopocie.
    A jak ma to byc wzmak do kina domowego sterowany procesorem to proponuje scalony potencjometr sterowany cyfrowo z wyswietlaniem wyniku na LCD. Tylko stare amplitunery mialy zmotoryzowany analogowy potencjometr teraz wszystkie maja cyfrowe.
  • Poziom 12  
    sadzilem ze do tego jest potrzebny silnik krokowy, ale jezeli wystarczy zwykly to tym lepiej. Daj przyklad jakiegos scalonego potencjometru sterowanego cyfrowo i wynikiem na lcd. ja znalazlem NJW1151 ale niewiem czy o cos takiego ci chodzi? A poco silnik do potencjometru - aby fajnie wygladalo jak sie kreci przez podglaszanie pilotem. Przeciesz silnik moze sterowac potencjometr cyfrowy (impulsator)
  • Poziom 40  
    No tak 15lat temu mnie tez fascynowaly krecace sie potencjometry.
    Kiedys zrobilem plynna zmiane swiecenia diody LED z kolory zielonego w czerwony i odwrotnie i to na pilota!