Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Problem] Neostrada pogorszenie parametrów linii

Mirekzzz 12 Lip 2012 14:43 1003 0
    Mirekzzz
    Poziom 1  
    Witam,

Od dłuższego czasu mam pewien problem, jakieś półtora miesiąca temu jak zawsze podczas burzy odłączyłem modem zarówno od komputera jak i od gniazda telefonicznego. Dzień później okazało się że mój modem nie może zsynchronizowac linii, miałem Liveboxa którego nie podłączałem ponieważ wszystko bardzo dobrze działało mi na modemie który mam już kilka lat(Thomson Speed Touch 330). Nie miałem internetu około dwóch-trzech dni. Od tego czasu zaobserwowałem znaczne pogorszenie jakości połączenia, internet zrywało, często nawet nie było synchronizacji no ale pomyślałem, że jest to spowodowane sporą odległością od centrali (około 5 km), miałem internet 2Mb jednak wyciągało maksymalnie 1.8 mimo wszystko nigdy wcześniej nie gubił mi zasięgu, po wymianie na Livebox 2.0 wszystko zaczęło się od nowa, zero synchronizacji na Liveboxie, Thomsonie, pozyczyłem od kolegi Modem ZTE XDSL 852 i o dziwo nie mam żadnych problemów z synchronizacją,
    wymiana Liveboxa nic nie dała, a po kilku wizytach techników z Neostrady trochę zwątpiłem że coś mogą na to poradzić.

W skrócie:
    Linia nie synchronizuje się zarówno na modemie Thomson SpeedTouch330 jak i na Liveboxie 2.0, na ZTE XDSL 852 działa, lecz nie stabilnie, pomimo zmiejszenia prędkości internetu do 1Mb

Parametry łącza na ZTE:

[Problem] Neostrada pogorszenie parametrów linii

Wybaczcie że to tak dużo zajmuje ale starałem się opisać jak najdokładniej mój problem.