Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę nagrywać wokalu...

12 Lip 2012 15:23 920 7
  • Poziom 8  
    Daję kilka screenów, na których widać jak 'nagrywanie' wygląda obecnie...

http://www60.zippyshare.com/v/52601673/file.html

Gdzieś wyczytałem żeby w ustawieniach dźwięku zmienić kartę (w moim wypadku sound blaster) ustawienie na mixer (mackie), no właśnie i może tutaj tkwi problem, bo nie mam takiej możliwości, ale gdy włącze mikrofon i dam 20db boost słychać szum, a poza tym gdy ostatnim razem nagrywałem działał, więc może to i wejście w karcie i jakieś ustawienia komputerze, poza tym praktycznie jakakolwiek próba zmienienia czegoś w ustawieniach karty kończy się tym że głos staję się zniekształcony, metaliczny itp

Dodam tylko że ten komputer mam od około pół roku, jest nowy i poprzednio miałem 2 karty pod usb, najpierw e-mu 0204, później jakiś sound blaster i za każdym razem był ten sam problem, w końcu zdecydowałem się na tą kartę którą mam obecnie gdyż w poprzednim starym kompie miałem prawię tą samą kartę, z tą tylko różnicą że była ona na wejście PCI, nie kupiłem jej znów gdyż w nowym kompie jak się okazało nie mam takiego wejścia, a w starym nie ma wejścia tego co w nowym.

Mixer: Mackie 402 VLZ3

Mikrofon pojemnościow: Perception 120

Karta muzyczna: Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio / wejście PCI Express

System: Widnows Professional XP Service Pack 2

Wie ktoś może o co chodzi? Będę baaardzo wdzięczny...
  • Poziom 41  
    1. Zainstaluj sobie kartę dźwiękową.
    2. Podłącz wyjście mixera, do wejścia liniowego karty
    3. Wybierz wejście liniowe w programie
    4. Nagrywaj.
  • Poziom 8  
    A więc drogi ciasteczkowypotworze, Twoja rada niestety nie pomogła ;/
  • Poziom 41  
    A czy KOlkega wybiera w panelu regulacji głośności karty dźwiękowej, opcja nagrywanie, wejście liniowe, oraz podłącza mixer do wejścia liniowego, kable 2x TS, na TRS 3,5mm? Oraz włącza zasilanie phantom na mixerze?
  • Poziom 8  
    Praktycznie wszystko mam tak jak napisałeś, z tą małą różnicą że mam kabel włączony do tape output, dwie końcówki a jedna do komputera, nie wiem jak się nazywają profesjonalnie te kable, powiem tyle że są to sheller professional microphone cable...
  • Poziom 8  
    Ok, dziękuje za próbę pomocy, jeśli ktoś jeszcze miałby jakieś porady to proszę napisać na gg 13412797.

Pozdrawiam