Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA, makro, excel wyszukiwanie komórek i zmiana niepustych wartości

optima22 12 Lip 2012 15:41 3240 4
 • #1 12 Lip 2012 15:41
  optima22
  Poziom 2  

  Dzień dobry, potrzebuję "robocika" który w excelu wyszuka komorki ( po zadeklarowanej nazwie - w tym przypadku bedą to komórki z nazwą "Cena" ) i w wierszu tejże komórki wyszuka pola w których są wpisane wartości ( np 5,84 ) i przemnoży je ( w tym konkretnym przypadku razy wartosc 2,05 ). Potrzebuję aby wynikiem ww. operacji był plik gdzie wartości w komórkach wiersza będą wartościami typu np ogólne ( tak jak jest teraz ) - żeby nie były dynamiczne ( aby ktoś kto przegląda excela nie znał wartości mnożnika ), z góry dziękuję za pomoc, załączam kawałek dokumentu

  VBA, makro, excel wyszukiwanie komórek i zmiana niepustych wartości

 • #2 13 Lip 2012 21:43
  adamas_nt
  Moderator Programowanie

  Potrzebne są dwie zagnieżdżone pętle. Zewnętrza, sprawdzająca wartość komórek w kolumnie 'A' oraz w bloku instrukcji warunkowej wewnętrzna, przeliczająca wartości w komórkach wiersza.
  Użyj wyszukiwarki, przykładów ci u nas dostatek.

 • #3 18 Lip 2012 20:44
  optima22
  Poziom 2  

  Dziękuję, ale nie potrafię pisać w VBA (w ogóle nie jestem programistą), więc jak małpa kopiuję - czy wyszukiwanie może być tak:

  Kod: vb
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod

  I jak zamienić wartości niepustych komórek w wierszu, gdzie znajduje się wyszukiwana fraza?

  Z góry dziękuję

 • Pomocny post
  #4 18 Lip 2012 21:30
  adamas_nt
  Moderator Programowanie

  Program masz "prawie" gotowy. Pomyśl, potrzebujesz odwołać się do Nr wiersza komórki spełniającej kryteria (tutaj zmienna "abc", zadeklarowana jako 'Range').
  Będzie to wartość właściwości 'Row'.
  Następnie należy znaleźć lub określić Nr ostatniej w wierszu. Zadziałaj podobnie (metoda End), jak masz to z licznikiem pętli. Pozostaje przeliczenie (wymnożenie) w instrukcji warunkowej 'If'

  Zwróć uwagę na stosowanie 'UCase', 'LCase' (litery wielkie, litery małe). W przedstawionej postaci żadna komórka nie spełni kryteriów.

  Wklejam gotowca pod warunkiem, że przeanalizujesz każdą linijkę. Spróbuj wykonać program krokowo, używając klawisz F8 w edytorze VBA. Ustawiając kursor nad zmienną, po chwili w okienku podpowiedzi wyświetli się jej wartość...

  Kod: vb
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod

 • #5 18 Lip 2012 22:17
  optima22
  Poziom 2  

  Dzień dobry, bardzo dziękuję, po testach stwierdziłem iż używanie funkcji Case w tym wypadku nie będzie potrzebne ( skoro słowo kluczowe to Cena i jest constans )
  bardzo dziękuję

 
Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson