Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer maszynka do mięsa 686.5A zasilacz uszkodzony

12 Lip 2012 16:05 4105 2
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam maszynke do mięsa model 686.5A i prawdopodobnie poszedł mi termistor bo jest zwęglony poszedl też bezpiecznik Jak wstawiam nowy bezpiecznik to się natychmiast przepala. Na płytce drukowanej pisze tylko NTC tak dokładnie to niewiem czy to termistor czy warystor (czytałem starszy wątek o starszym modelu i jedni piszą że to termistor ale ja nie jestem pewny Na tym częściowo zwęglonym termistorze mogę odczytać tylko: SL a poniżej 221
    Prosze o pomoc
  • TermopastyTermopasty
  • Specjalista AGD
    Z owym termistorem możesz mieć kłopot. Jest to swoistego rodzaju marnej jakości zresztą zabezpieczenie, w którego miejsce możesz wstawić rezystor cementowy 5W 2,4om. Jeżeli leci bezpiecznik, możliwe jest uszkodzenie mostka prostowniczego, z tym, że nie mam schematu płytki, a z pamięci więcej nie powiem.
    Jakbyś wkleił zdjęcie płytki z obu stron łatwiej dojść co z czym.
    pzdr
  • Poziom 10  
    dzi_dziuś napisał:
    Z owym termistorem możesz mieć kłopot. Jest to swoistego rodzaju marnej jakości zresztą zabezpieczenie, w którego miejsce możesz wstawić rezystor cementowy 5W 2,4om. Jeżeli leci bezpiecznik, możliwe jest uszkodzenie mostka prostowniczego, z tym, że nie mam schematu płytki, a z pamięci więcej nie powiem.
    Jakbyś wkleił zdjęcie płytki z obu stron łatwiej dojść co z czym.
    pzdr

Cały zasilacz sprawdzałem jest dobry bezpieczniki się przepalaja jak podlącze silnik
    Podłączałem pod zasilacz żarówkę , żarówka świecie i bezpiecznik się nie przepala a jak podłącze silnik to bezpiecznik odrazu leci chyba coś z silnikiem