Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE40D - odbiór cyfrowej naziemnej.

12 Jul 2012 16:19 1421 2
  • Level 9  
    Witajcie.
    Mam problem z moim nowym nabytkiem. Kupiłem TV full HD - Samsung UE40D5500 i mam problem z odbiorem TV cyfrowej. Łapię MUX2 i MUX3 ale MUX1 nie mogę.
    Znalazłem informację, że MUX1 w moim regionie to kanał 64, 818 mHz. Problem w tym, że telewizor niczego na tym kanale nie widzi. Nie pomaga ani automatyczne ani ręczne strojenie. Po prostu kanał 64 jest pusty - brak sygnału.
    W czym może być problem? Antena zbiorcza? Takiej właśnie używam. Mieszkam blisko nadajnika, więc nie powinno być problemu ze złapaniem go (łapię słabsze i dalsze nadajniki), ale mimo wszystko nie działa.
    Może mi ktoś podpowiedzieć - jak i czego szukać?
  • Level 19  
    Może antena zbiorcza nie przenosi tego wysokiego pasma, spróbuj na jakiejś antenie zewnętrznej. Ja miałem antenę Yagi na IV pasmo, do 39 kanału i na 41 już nie chodziła cyfrówka naziemna, musiałem zmienić na IV/V pasmo.
  • Level 37  
    Podstawowa sprawa to dowiedzieć się u administratora budynku czy dana antena zbiorcza przesyła sygnał tv cyfrowej czy jest zmodyfikowana pod tym względem bo może się okazać że nie jest zmodyfikowana albo też że dany mux nie działa bo np. ma słaby sygnał. Jak nie jest zmodyfikowana to zostaje własna antena zewnętrzna.