Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung PS42A457P1D plazma po czasie kropki na ekranie

12 Lip 2012 21:46 3672 5
 • Poziom 13  
  Po włączeniu po czasie ok 30 minut w górnej części obrazu pojawiają sie kolorowe kropki, raz jest ich więcej a raz mniej. Czasem też kropki pojawiają się u dołu ekranu. Widoczne sa tylko na białym lub jasmym tle.Gdy obraz jest ciemny lub czarny kropek nie widac. Gdy telewizor jest nagrzany to pojawiaja się znacznie szybciej lub od razu po włączeniu jest ich dużo a po sekundzie zmniejsza się ich ilość. Sprawdziłem napięcia z zasilacza i sa prawidłowe. Sprawdziłem wszystkie tasmy i moduły pod kątem zimnych lutów, lecz wszystko wydaje się być prawidłowe. Próbowałem regulować potencjometrem VScan na płycie y-main lecz nie powoduje to żadnych zmian w obrazie , natomiast gdy regulowałem potencjometrem VE-REG na płycie x-main to było raz ich więcej lub mniej w zalezności od położenia potencjometru.
  Jestem początkujący w telewizorach plazmowych dlatego proszę o pomoc bo nie za bardzo wiem, który modół jest uszkodzony i jak go sprawdzić

  Proszę poprawić błędy i podać szczegóły:
  -ekran, zasilacz, Y, Z. Proszę posługiwać się konkretami, a nie "prkami na płycie y-main". A te prki to co to? Zresztą nie są po to, aby nimi tak po prostu kręcić, bo się ruszają.
  Patrz zasady działu. [@m]


  Dodano po 5 [godziny] 16 [minuty]:

  Przepraszam za błędy, juz poprawiłem.

  Moduły tego telewizora to:
  zasilacz - BN44-00206A
  x-main -LJ41-06005A
  y-main -LJ41-06004A
  LM- LJ41-05078A
  YB- LJ41-05077B
 • Spec od monitorów
  Poczytaj o chassis F51A i panelu S42AX-YB04 (*wg.S.= analog to S42AX-YB08 )
  Serwisówka na znanym portalu (elektrotanya) lub w bazie Elektrody _ też warto poczytać
 • Poziom 13  
  Telewizor naprawiłem. Po próbach podgrzewania i chłodzenia modułów okazało się, że uszkodzony jest moduł Y-main a na nim układ KA431, którego podgrzewanie sprawiało, że na ekranie występowały kolorowe kropki. Zamykam temat.
 • Poziom 43  
  A ja otwieram - numer na płycie i funkcja jaką spełnia ten wzmacniacz błędu.
 • Poziom 33  
  mirex napisał:
  numer na płycie i funkcja jaką spełnia ten wzmacniacz błędu.

  I myślisz, że Ci odpowie? :D
 • Poziom 13  
  Nr na płycie nie podam ponieważ TV już odebrany i nie mam możliwości podglądnąć numeru. Dodam, że zastąpiłem KA431 na LA431 ponieważ taki miałem.